rozważam czysto teoretycznie przy teoretycznej obsadzie 7skalarów 20 neonów, 15 kirysków + 5 rybek czyszczących, w dobrze zarośniętym zbiorniku o pojemności 200-240l.
Moim zdaniem przy tej obsadzie się nie da.
Wyeliminowanie podmian jest możliwe przy bardzo umiarkowanej obsadzie, na którą składałyby się ryby mało brudzące i o "oszczędnej" przemianie materii.
Poza tym w akwarium należałoby zastosować denitryfikację całkowitą (nie wiem, czy dobrze to nazwałem), polegającą na tym, że związki azotu są przetwarzane przez bakterie do postaci azotu atmosferycznego.