Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Woda => Wątek zaczęty przez: raven Sierpień 02, 2004, 22:53:14



Tytuł: kamien
Wiadomość wysłana przez: raven Sierpień 02, 2004, 22:53:14
nie wiedziałem gdzie dać tego posta, ale chyba do wody, bo chodzi tu o jej twardość. otóż mam twardą wodę :) i na jej poziomie, na szybach akwa osadza się kamień. tydzien nie było mnie w domu a starzy nie dolewali wody. było sporo upałów i dużo wody wyparowało. pozostał po tym nieprzyjemny ślad: biały pasek szerokości 2cm wokół całego akwa. jak z tym walczyć? są jakieś preparaty do mycia akwa z kamienia? jak sobie z tym radzicie? zmiękczenie wody sie nie nada ze względu na obsadę :/


Tytuł: kamien
Wiadomość wysłana przez: Tomlsv Sierpień 03, 2004, 06:20:07
odlej jeszcze troche wody i kamień umyj szmatką nasączoną wodą z octem. Potem to jeszcze przetrzyj szmatką nasączoną czystą wodą i można już dolać wody do akwarium.


Tytuł: Odp: kamien
Wiadomość wysłana przez: lancer23 Maj 22, 2011, 16:01:42
odlej jeszcze troche wody i kamień umyj szmatką nasączoną wodą z octem. Potem to jeszcze przetrzyj szmatką nasączoną czystą wodą i można już dolać wody do akwarium.

Witam.
Czy mogę to samo zrobić z plastikowym 2l. akwarium?? Tylko że całe szybki są zakamienione, opróżniałbym akwarium a później nalał wody z octem. Następnie parę razy bym wypłukał i oczywiście wpuścił rybkę. Czy ocet po tym zabiegu wypłucze się bez problemu i w jakich proporcjach go nalać??


Tytuł: Odp: kamien
Wiadomość wysłana przez: vento Maj 22, 2011, 16:11:43
w 2L to rybki raczej bym nie trzymał... Ale pojemnik możesz tak umyć


Tytuł: Odp: kamien
Wiadomość wysłana przez: lancer23 Maj 22, 2011, 16:19:15

Czy ocet po tym zabiegu wypłucze się bez problemu i w jakich proporcjach go nalać??

Proszę o odpowiedź na to pytanie  :)