Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Akwarystyczne pogaduszki => Wątek zaczęty przez: tomasz_tbg Maj 10, 2009, 22:12:40



Tytuł: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: tomasz_tbg Maj 10, 2009, 22:12:40
Witam wszystkich <papa>

Mam pytanie, chciałbym urządzic od nowa swoje akwarium. To co mam obecnie jest mało poukładane. Fakt, rybki czują się w nim dobrze bo to gupiki, nawet miałem młode kilka razy, jest tez kirysek spiżowy i bocja wspaniał oraz krewetka która się zaplątała z innymi rybkami, jak je kupowałem, samą krewetke osądzam o to że wybiła mi prawie wszystkie z ponad trzydziestu gupików które się ostatnio urodziły. Ale problem tkwi w świetle akwarium ma długosc60 cm, jednak jażeniówka jest najzwyklejsza jej długosc wynosi dokładnie 15 cm. Jest to problemem, ponieważ rośliny po miesiącu zaczęły obumierac   :'( Nie ma szans ze do końca lipca się to zmieni,

A pytanie brzmi: Co proponujecie dac do akwarium (z roślinek) do tak małej ilości światła (dodam że troche wzmocniłem światło dając folie aluminiową (jest teraz jasniej o jakieś 15%)
Drugie pytanie: Co myślicie aby prawną częśc podłoża wyłozyc płaskimi kamieniami jak na przykład tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3bb1cb7f800842b2.html lub tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e745a138efbd55c.html między kamieniami mógłbym powtykac mech jawajski. Na lewej części wsadzic kilka nurzańców korzeń i może kilka moczarek?
Trzecie pytanie: jeśli macie jakies inne propozycje lub rady, też piszcie.

P.S. jeszcze jedno, czy tak jak w akapicie pierwszym pisałem, czy to możliwe aby krewetka mi wyjadła młode gupiki?? jedno i dwu dniowe sztuki. Bo nawet jak się rodziło ich o połowę mniej to po tym czasie prawie wszystkie mi żyły a tu patrze na trzeci dzień po porodzi, tylko 5 małych naliczyłem licząc kilka krotnie :'(


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: Pethro Maj 11, 2009, 00:52:02
a co to za krewetka ? moze rak a nie krewetka ?
ale i tak bym o to ze narybek został zjedzony rybki obwiniał a nie krewetki

zanim nie dokupisz świetlówki to posadz to co juz wymieniłes na środku, a jak bedziesz miał lepsze swiatło to bedziesz mógł rozsadzic
Trudno cokolwiek ci doradzic w tej kwestii konkretnego bo nie wiem nawet ilu litrowe te akwarium. Moze zdecydujesz sie na typowy LOWTECH na ziemi ? tanio wychodzi i mało przy nim zachodu.


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: tomasz_tbg Maj 11, 2009, 08:27:42
To jest na sto procent krewetka, nie wiem niestety jaki gatunek, zrobiłbym nawet zdjęcie, lae siedzi w mchu jawajskim. Raz myslałem że mi padła a tu patrze że siedzi w mchu.
Wymiary akwarium to  60x23x32 (dł x szer x wys)
W sumie tomógłby byc dobry pomysł z tym akwarium low-tech, nie słyszałem wcześniej o takim bajerze ;)


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Maj 11, 2009, 09:09:01
To może chociaż opisz, jak wygląda, wielkość kolor, wielkość odnóży


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: tomasz_tbg Maj 11, 2009, 09:41:15
http://www.akwa-serwis.yoyo.pl/akwarystyka_pliki/krewetka_filtrujaca.jpg mniej więcej tak ona wygląda ma od 1 do 1,5 cm długości, może rzeczywiście ją osądzam zbędnie o mord na mych małych gupikach ;p.

A wracając do mojego akwa, co myślicie alby przy takim słabym oświetleniu zrobic czarne wody?


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Maj 11, 2009, 10:30:00
No raczej oszkalowałeś niesłusznie biedną krewetkę, one są niegroźne dla narybku.
I jeszcze takie maleństwo :)


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: tomasz_tbg Maj 11, 2009, 12:40:14
hehe O0 to dobrze wiedziec, dzięki że zmieniłes moje poglądy na temat tego żyjątka  :P


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: młodyakwarysta Maj 11, 2009, 13:52:33
młode zjadły stare gupiki


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: tomasz_tbg Maj 14, 2009, 21:11:44
Dobra, dzięki za pomoc, nie sporzystam za wiele, ale coś się jak zawsze dowiedziałem. Uzbieram parę grosza i założe na poważnie swoje dwa akwariua 44 litry i 15 litró ;)
Serdeczne bóg zapłac xD


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: młodyakwarysta Maj 15, 2009, 04:55:13
oddaj koniecznie bocje bo ona chyba od 200l dokup kirysków ,a w małym zrób krewetkarium ;)


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: tomasz_tbg Maj 18, 2009, 22:26:55
a przy okazji, nie wedziałem ze boj=cja musi miec taki baniak, w sumie jak podrośnie to ją wymienie na kilka rybek. Ale narazie ma sie dobrze, karmie ją żywymi robakami ;) i odgabnia inne rybcie zeby jej nie zjadły ;p


Tytuł: Odp: pomoc doświadczonych
Wiadomość wysłana przez: młodyakwarysta Maj 19, 2009, 04:57:41
bocja nie podrośnie bo skarłowacieje