Tytuł: Podłoże do akwarium Wiadomość wysłana przez: Kamil124 Sierpień 28, 2009, 16:00:18 Witam!!!
Jakiego podłoża użyć do akwarium?? Słyszałem o tym, żeby kłaść warstwę kamieni, na to żwiru i piasku. Ale od piachu woda przecież będzie mętna i brudna. Czy można przesiać żwir i wyłożyć akwarium warstwą małych kamyczków?? Dodam, że chcę posadzić moczarkę i nurzajca. Tytuł: Odp: Podłoże do akwarium Wiadomość wysłana przez: marcinl Sierpień 28, 2009, 16:26:26 nurzańca ;)
tylko 2 gatunki roślin? możesz kupić zwykły żwirek najlepiej kwarcowy 2 - 4 mm w akwarystycznym jest tani ważne aby grubość podłoża była odpowiednia przód ok 4 cm tył ok 8 cm Tytuł: Odp: Podłoże do akwarium Wiadomość wysłana przez: Kamil124 Sierpień 28, 2009, 16:43:37 A mogą rośliny rosnąć na samych kamieniach?? Bo od żwiru woda strasznie zmętnieje.
Tytuł: Odp: Podłoże do akwarium Wiadomość wysłana przez: marcinl Sierpień 28, 2009, 16:45:16 nie nie zmętnieje
są specjalne żwirki do akwarium oczywiście trzeba je przepłukać kilka/kilkanaście razy na początku Tytuł: Odp: Podłoże do akwarium Wiadomość wysłana przez: Kneipenterroristen Sierpień 28, 2009, 17:03:52 A mogą rośliny rosnąć na samych kamieniach?? Bo od żwiru woda strasznie zmętnieje. Nie na kamieniach tylko w żwirku, spokojnie rosną i dobrze sobie radzą jeśli się o nie dba. ;) A od dobrze wypłukanego żwirku woda na pewno nie zmętnieje. Tytuł: Odp: Podłoże do akwarium Wiadomość wysłana przez: Muchomorek Sierpień 28, 2009, 17:15:47 Nawet gdy na początku mocno zmętnieje, to nie ma co się denerwować, kilka dni filtrowania przez drobny filtr i się wyklaruje.
|