Tytuł: ocena pomiarow wody Wiadomość wysłana przez: bebikk Kwiecień 24, 2010, 16:49:31 dzisiaj robilem testy wody w moim baniaku i wygladaja tak
pH 6.8 Kh 6 Gh 10 NO2 0 NO3 25 5w1 test paskowy z tetry Fe 0,1 mg/l - test kropelkowy z tetry PO4 poniże 0,5 mg/l - test kropelkowy z sery wydaje mi sie ze mam sporo za malo Fe w wodzie oraz ze PO4 niskie jest ale nie jestem tego pewny wiec dlatego chce was o to zapytac jak waszym zdaniem wygladaja wyniki? Tytuł: Odp: ocena pomiarow wody Wiadomość wysłana przez: Emi Kwiecień 24, 2010, 17:43:50 Wg mnie w normie.
Tytuł: Odp: ocena pomiarow wody Wiadomość wysłana przez: Radziasss Kwiecień 24, 2010, 23:09:42 Wg mnie w normie. też tak myślę.wydaje mi sie ze mam sporo za malo Fe w wodzie oraz ze PO4 niskie jest ale nie jestem tego pewny wiec dlatego chce was o to zapytac jak waszym zdaniem wygladaja wyniki? ja mam PO4 ok 0.7 i próbuję je obniżyć cały czas, bo wydaje mi się dużo. Więc 0.5 to nie jest zbyt mało. A żelazo jest ok. Tytuł: Odp: ocena pomiarow wody Wiadomość wysłana przez: czapka Kwiecień 24, 2010, 23:41:59 Mnie się wydaje, że żelaza i PO4 ciut za mało. Ale jak nic się złego nie dzieje a parametry są stabilne to nie ma co kombinować.
Tytuł: Odp: ocena pomiarow wody Wiadomość wysłana przez: rodia Kwiecień 25, 2010, 00:20:45 Z wszelkich moich doświadczeń i lektury opisów doświadczeń innych akwarystów wynika, że jeżeli już mamy niski lub graniczny poziom jakiegoś pierwiastka to najlepiej niech będzie to fosfor. Nadmiar fosforu jest zawsze najmniej korzystny ze względu na problem z glonami. Fe monituj bo mimo iż jest w normie to raczej traktowałbym to jako dolną granicę.
Pozdrawiam, R. |