Tytuł: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 25, 2010, 09:53:36 zastanawia mnie czemu nikt tutaj nie porusza tego tematu - a jeśli juz to nikt tego nie ciągnie....
tu proponuje się tylko gupiki, neonki, albo krewetki , czy inne ryby, o których jest wręcz tysiące odpowiedzi na tym i innych forach jest dużo małych , pięknie wybarwionych rybek karpiencoksztaltnych, prostych w hodowli, którym większości nie potrzeba nawet ogrzewania (22-24C w zupełności wystarczy) Pisze się tutaj,ze 25l to na nic sie nie nadaje - ewentualnie krewetki.... a ja mowie, ze trio szczupienczykow karlowatych(http://personales.ya.com/misaher/images/annulatus.jpg) (http://www.samskillifish.com/images/gallery/annulatus_monrovia11a.JPG) będzie się miało idealnie 45l tez nie ma szalu na obsade .... a ja proponuje jak wyzej + jakies spokojne proporczykowce(kap lopezy(http://www.samskillifish.com/images/gallery/aphyosemion_australe_gold.jpg), striatumy(http://www.aquanourriplus.com/boutique/images/Aphyo_striatum.jpg) , z rodzaju chromaphyosemion jak te np (http://fisch.surfino.info/uploads/bivitt.jpg) (sam mam takie) samce preza sie do siebie jak bojowniki, ale krzywdy sobie nie robia. szczupienczyk dagetta np.(http://fisch.surfino.info/uploads/Epiplatys2.jpg) rosnie do 5-6cm, ładna rybka, w miarę dostępna w sklepach do troche wiekszych zbiornikow mozna pokusic sie o ryby z rodzaju fundulopanchax - to naprzyklad - najpopularniejszy w sklepach gatunek z tego rodzaju - proporczykowiec gardnera [(http://www.samskillifish.com/images/gallery/fundulopanchax_nigerianus_jos_plateau.jpg) (http://farm3.static.flickr.com/2474/4102931420_e765096ccb.jpg) lub bardzo sopkojny , coraz czesciej spotykany w sklepach (http://www.52fish.com.cn/bbs/attachments/upload/2007/1/27/179_33486.jpg) zbiorniki z duza ilością roślin i korzeni wraz z tymi rybami będą wyglądać super Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Seboos Maj 25, 2010, 12:14:40 Co do proporczykowców gardenra to minimum to 120 litrów na pare. U nas w 160 l jest harem (2 samice + 1 samiec) i potrafią nieźle namieszać. Akwarium zarośnięte a w 2 dni zagoniły molinezję na śmierć. Zdecydowanie większe zbiorniki dla nich i raczej bez dodatkowego towarzystwa. Są to dość zadziorne ryby
Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 25, 2010, 13:12:21 gardnery są dość agresywne, ale bez przesady ze 120 litrów na parę!!
ja trzymam tarlaki (tria) w 12 litrach (tylko mopy i mech)i nie robią sobie krzywdy - powiedziałbym nawet, ze nie myślą o pierdołach, ale o amorach w ogólnym 80l zanim się nimi zająłem na poważnie, pływały gardnery trio, striatumy trio, kap lopezy2x2, puerzli trio , para dwupregich i 4 zagrzebki rachova z ramirezami, 5 terrami cesarskimi, 2kosiarkami i agasizem i tylko czasem podgryzły tetry(ale to były puerzli) poza tym w naturze te ryby żyją w wysychających kałużach i maleńkich strumykach wiec to żadna męczarnia dla nich biotopowe akwa z tymi rybami prezentuje się bardzo fajnie a jeszcze jedno.... nie łączyłbym tych ryb z molinezjami - maja całkiem inne wymagania co do temp i jakości wody jeszcze coś: http://www.youtube.com/watch?v=4sy3R3f_GCY -warto obejrzec wiec 120 litrów na parę to GRUBO ponad ich potrzeby Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Seboos Maj 25, 2010, 14:04:58 Ja tylko pisałem co zaobserwowałem u siebie. Mogloby się wydawać, że właśnie przy tak duzym zbiorniku nie powinno być żadnych problemów z innym towarzystwem - a jednak. Dlatego napisałem co sądzę o małym litrażu dla tych ryb. Poza tym obserwuję ich zachowanie w 160 litrach i jakoś nie miałbym serca przełożyć ich do mniejszego - po prostu zbiornik jest wykorzystany maksymalnie (jak przez zasiedlenie tak i przez rozkład agresji) i poniżej proponowanego litrażu to w/g mnie byłoby dla nich za mało.
P.S. Molka miała tam być tymczasowo - niestety nie zdążyła trafić do docelowego akwarium Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Muchomorek Maj 25, 2010, 14:53:35 [url]http://www.youtube.com/watch?v=4sy3R3f_GCY[/url] -warto obejrzec wiec 120 litrów na parę to GRUBO ponad ich potrzeby Jak widać z filmu, można je trzymać w małym zbiorniku, wystarczy zrobić obok akwarium mały potok. ;D Liczyłem na dalszą część filmu, jak podnosi się woda i dorosłe ryby płyną do kałuży i tam składają ikrę, w związku z tym, jak już będziemy mieli ten potok, to poziom powinien się czasami podnosić, żeby ryby mogły wpłynąć do akwarium i tam się trzeć. ;) Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 25, 2010, 15:04:43 nie no jasne- jeśli nie masz sumienia trzymać je w mniejszym zbiorniku ;)
jak już wspomniałem ryby te w naturze żyją nawet w kałużach, które często wysychają i malutkich siurkach niesiacych tyle wody co kot napłakał - wiec w mniejszych zbiornikach będą się czuły równie naturalnie A naturalny zbiornik jest płytki(z tego co zauważyłem, jak trzymałem je w 180 gdzie slup wody wynosił 55cm one po prostu źle się tam czuły), wiec jeśli duży zbiornik to płytki - wiadomo, więcej gatunków można trzymać jest jeszcze jedna bardzo fajna sprawa - z proporami błękitnymi(http://www.killi.co.uk/graphics/Fp_sjoe-NigerDelta-1.jpg) - to niczego nie bojące sie ryby. U mnie dosłownie jedzą z reki i dają się głaskać(a raczej dotykać). jeśli podaje granulat lub mrożonkę, kładę to na dłoń - teraz to nawet jeśli pozostawię taki "talerzyk" na wysokości 3-4 cm nad powierzchnia wody, a one wskakują na dłoń, zbierają żarełko i do wody wracając do tematu.... szczupienczyki karłowate również złe się czuły w 80tce - chowały się po katach pod powierzchnia wody wśród roślin. po przeniesieniu do zarośniętej 25tki, nabrały wigoru, barw i po tygodniu podeszły do tarła.Podobnie było z Chromaphyosemion bitaeniatum - największe po nich maluszki maja już ok 2cm i zaczynają się wybarwiać Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 25, 2010, 15:08:45 [url]http://www.youtube.com/watch?v=4sy3R3f_GCY[/url] -warto obejrzec wiec 120 litrów na parę to GRUBO ponad ich potrzeby Jak widać z filmu, można je trzymać w małym zbiorniku, wystarczy zrobić obok akwarium mały potok. ;D Liczyłem na dalszą część filmu, jak podnosi się woda i dorosłe ryby płyną do kałuży i tam składają ikrę, w związku z tym, jak już będziemy mieli ten potok, to poziom powinien się czasami podnosić, żeby ryby mogły wpłynąć do akwarium i tam się trzeć. ;) muchomorek ty zgrywusie ;) ano szkoda, ze taki krotki ten filmik Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: tmaciak Maj 25, 2010, 17:42:27 Ja mam w małym krewetkarium szczupieńczyki niebieskookie.
(http://www.thinkfish.co.uk/fishimages/2320_lampeye_panchax.jpg) (zdjęcie ze stony: http://www.thinkfish.co.uk/fish/Lampeye_Panchax/) Spokojna rybka, nawet mi przybyło parę bo się tam rozmnożyły. Na zdjęciu jest dość słabo wybarwiona, w rzeczywistości jest ładniejsza a jej najbardziej rzucająca się w oczy cechą są niebieskie oczy lśniące w akwarium. Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 25, 2010, 18:11:18 o wlasnie
kolejna mala fajna rybka do niewielkiego akwarium <good> Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Seboos Maj 26, 2010, 13:27:03 panchax - nie tyle sumienia co po obserwacji moge stwierdzic ze potrafia steroryzowac 160 litrowy zbiornik a co dopiero 25 litrów czy 40 ... czy nawet 60. Tez sie spodziewalem, ze obiorą sobie niewielkie rejony i tam sie beda trzymac - ale gdzie tam ... im wiecej tym lepiej ;)
Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 26, 2010, 14:33:02 ok ...
zgadzam się , ze to małe agresory mogą być (gardnery) ja tam jednak przystaje przy swoim ;) w sumie to są inne gatunki proporow , znacznie spokojniejsze i ugodowe - walkera np... poza tym , we własnym towarzystwie zachowują się mniej agresywnie chodzi mi o to by, jeśli ktoś ma nieduży zbiornik i dość gupików, platek czy neonków - bo chyba każdy przerabiał te ryby, spróbował czegoś innego, ciekawego i dość nietypowego, czyli ryby karpiencoksztaltnych. Ja już drugi rok na poważnie się za nie wziąłem - wciąż jeszcze skromnie bo tylko 9 gatunków proporczykowcow, 5 gatunkow zagrzebek, 2 gatunki szczupienczykow (E.togolensis i E.olbrechtsi olbrechtsi - b rzadko lub wcale w Polsce) i Rachovia hummelincki. Już mi zbiorników zaczyna brakować ::), trzeba będzie nowy regal postawić heh. Nie neguje, ze im większy zbiornik tym lepiej, ale w mniejszych będą się czuły równie dobrze. No i staram się rozpowszechnić i zachęcić akwarystów do karpiencoksztaltnych hehe Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Seboos Maj 26, 2010, 19:15:05 ok ... I dobrze ;) Jednak do mniejszych akwarium zdecydowanie poleciłbym inne mniejsze karpieńcowate ;) Gardnerów jakos szkoda byloby trzymac w mniejszym akwa ...zgadzam się , ze to małe agresory mogą być (gardnery) ja tam jednak przystaje przy swoim ;) Cytuj No i staram się rozpowszechnić i zachęcić akwarystów do karpiencokształtne hehe I bardzo dobrze ;) Się chwali <good> Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Topielec Maj 27, 2010, 09:18:56 Wiecie co, nie jestem ichtiologiem, ale wydaje mi się, że żadna z ryb wymienionych w tym temacie nie należy do karpieńcowatych ;)
Chyba, że ktoś czerpie z bardzo starych źródeł :) Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 27, 2010, 09:33:22 Wiecie co, nie jestem ichtiologiem, ale wydaje mi się, że żadna z ryb wymienionych w tym temacie nie należy do karpieńcowatych ;) Chyba, że ktoś czerpie z bardzo starych źródeł :) nie wiem gdzie wyczytales , ze to nie karpiencowate , bo ja twierdze , ze jednak sa no ja tez nie jestem ichtiologiem, ale ukonczylem rybactwo i ochrone wod - w sumie to jednak jestem Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Emi Maj 27, 2010, 09:53:12 Pewnie w wiki.
Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 27, 2010, 09:57:09 wiki????
nie kumam ::) Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Emi Maj 27, 2010, 09:57:26 Wikipedia.
Np proporczykowiec: http://pl.wikipedia.org/wiki/Proporczykowiec_Gardnera A karpieńcowate: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karpie%C5%84cowate Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 27, 2010, 09:59:32 a no tak
z tamtad niewiele sie mozna o rybach dowiedziec :( Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Topielec Maj 27, 2010, 10:04:37 no ja tez nie jestem ichtiologiem, ale ukonczylem rybactwo i ochrone wod - w sumie to jednak jestem Ciekawy tekst :D Akurat Wikipedia nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem na świecie, więc wolę się posiłkować bardziej pewnymi i na bieżąco aktualizowanymi. Karpieńcowate = Cyprinodontidae http://www.fishbase.org/identification/specieslist.cfm?famcode=212&areacode= A co do samego wątku to bardzo fajny temat, bo rzeczywiście rybki te (karpieńcokształtne) nie są zbyt popularne, a przecież mało które mogą dorównywać im ubarwieniem. Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 27, 2010, 10:15:23 a czemuż to ciekawy???
Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Topielec Maj 27, 2010, 10:28:05 Po prostu mnie rozbawił - przeczytaj go sobie - zabrzmiało jakbyś nie wiedział, czy jesteś ichtiologiem, czy nie :)
Zrozum, ja nie chcę się spierać, czy wymądrzać. Po prostu uważam, że temat został źle zatytułowany i chciałem zwrócić na to uwagę. Poprawne nazewnictwo jest dla naszego hobby bardzo istotną kwestią. Nadal uważam, że mam rację i na dowód podałem źródło - uważam, że wiarodajne, ale mogę się oczywiście mylić. Dobrze byłoby to w takim razie ustalić, więc jak masz jakieś lepsze źródło to chętnie poczytam i się dokształcę :) Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: asagoth Maj 27, 2010, 10:52:10 Po prostu mnie rozbawił - przeczytaj go sobie - zabrzmiało jakbyś nie wiedział, czy jesteś ichtiologiem, czy nie :) Zrozum, ja nie chcę się spierać, czy wymądrzać. Po prostu uważam, że temat został źle zatytułowany i chciałem zwrócić na to uwagę. Poprawne nazewnictwo jest dla naszego hobby bardzo istotną kwestią. Nadal uważam, że mam rację i na dowód podałem źródło - uważam, że wiarodajne, ale mogę się oczywiście mylić. Dobrze byłoby to w takim razie ustalić, więc jak masz jakieś lepsze źródło to chętnie poczytam i się dokształcę :) Musze się podpisać pod tym postem choć miałem nie zwracać na to uwagi, lecz omawiane ryby są karpieńcokształtne, wiem że każdemu się mogło walnąć dlatego prosiłbym o poprawienie w celu nie wprowadzania w błąd potencjalnych odbiorców;) nie pytajcie o źródła bo wszystkie książki w mym domu i 80 % internetu twierdzi że to Karpieńcokształtne. Do Karpieńcowatych należy np Jordanelka Florydzka http://fishbase.org/summary/speciessummary.php?id=4756 Fishbase jest najbardziej wiarygodnym źródłem w necie ponieważ jest stale odświeżany nowinkami ichtiologicznymi Tytuł: Odp: karpiencowate do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 27, 2010, 11:08:34 po prostu nie mam jako takiego tytlu ichtiologa, choć mam takie kwalifikacje. nie mam, bo kończyłem nie uniwerek ale akademie rolnicza, a w Krakowie nie ma wydziału ichtiologii( i takowych nie dają)tylko rybactwo i ochrona wód - a napisałem tak, żeby co dociekliwsi mnie nie męczyli hehe
a co do systematyki .... to ona się zmienia jak w kalejdoskopie - jeszcze niedawno wszystkie propory należały do jednego rodzaju Aphyosemion + Roloffa. Teraz jest Aphyosemion, Archiaphyosemion , Scriptaphyosemion, Chromaphyosemion , Fundulosoma, Fundulopanchax , Callopanchax , Diapteron, Adamas + może inne najważniejsze jest, ze każdy wie o co chodzi - ale dzięki za wychwycenie błędu Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 27, 2010, 11:13:47 juz zmienilem
Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Drago Maj 27, 2010, 17:07:44 panchax zgadzam się że te ryby nadają się do małych akwariów, ale jako jedyni mieszkańcy większość ryb z rodziny Nothobranchiidae i Rivulidae to agresory. Mam podobne doświadczenia jak Seboos z trzymania Proporczykowca Gardnera. Miałem je dosyć dawno jednak po wpuszczeniu do ogólniaka po zaledwie dwóch dniach, ryby zostały bez ogonów. Dlatego oddałem je za darmo kumplowi i uważam że nie nadają się do trzymania z innymi rybami, no chyba że z innymi proporcami. To samo tyczy się podobno spokojnego Proporczykowca z Kap Lopez, którego jakiś czas temu kupiła moja znajoma. Po zaledwie 3 dniach znaczna część ryb nie miała ogonów i nastąpił jeden zgon, oprócz nich miała podstawówkę w tym akwarium dania, modrooki, platki.
Jeżeli chcesz rozpowszechniać te ryby to życzę powodzenia i szczęścia będzie Ci potrzebne. Ludzie nie mają dość moli gupoli i neonów, a inne bardziej ciekawe ryby interesują jedynie jednostki jak Ciebie, mnie i zaledwie kilu innych. Lepiej byś założył temat hodowla i ciąża u molinezji, a na pewno miałbyś z kim wymieniać informację . Dziwi mnie tez że nie masz miejsca na te ryby bo nie potrzebują dużych akwariów. Jeszcze pytanko masz lub miałeś Cynolebias leptocephalus lub Megalebias elongatus. Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 27, 2010, 23:16:26 kiedyś dawno miałem wachlarki brazylijskie (jedyne jakie miałem), ale wtedy to jeszcze nie wiedziałem co to jest diapauza - z 10 lat wtedy miałem
wiadomo - gro proporczykowcow nie nadaje sie do akwarium ogólnego , zwłaszcza z gupikami heh nie namawiałem by wpuszczać je do ogólnego (u mnie teraz 4 podrostki proporow błękitnych 9-10cm, plywaja z tertami cesarskimi, kosiarami agasizem i ramirezami i nic się nie dzieje) chodziło mi o to , ze jeśli ktoś posiada nieduże akwarium, to warto pokosić sie o te ryby kolejny raz powtórzę, ze BIOTOPOWY ZBIORNICZEK z tymi rybami wygląda znakomicie, zresztą w małym akwarium takim 45l dwa, trzy gatunki (zależy jeszcze jakie) to max "Dziwi mnie tez że nie masz miejsca na te ryby bo nie potrzebują dużych akwariów." - trochę się pogubiłem ::) co do nowego tematu o molinezjach np :-[ nie ..... odpowiedzi w tych klimatach są tutaj tysiące - nie to nie dla mnie Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Topielec Maj 28, 2010, 06:58:36 Do jednogatunkowych niewielkich akwariów to super sprawa. Jestem przekonany, że kiedyś spróbuję tych rybek:)
Wiesz może jaki jest największy gatunek z proporczykowców i szczupieńczyków? A jeśli nie konkretny gatunek, to do jakich rozmiarów dorastają te największe? Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 28, 2010, 08:19:41 najwiekszy( fotka na poprzedniej stronie) to proporczykowiec błękitny , który rośnie do 12 cm
Fundulopanchax deltaensis niewiele mu ustępuje -9 cm Fundulopanchax fallax przekracza 10cm szczupienczyki najwiekszy jest pręgowany(liniowy)- możne przekroczyć dyszkę, podobnie szesciopregi - hodowca od którego je wziąłem mówił , ze do 12 cm - moje jak narazie maja kolo 9cm Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Emi Maj 28, 2010, 08:22:48 A najmniejsze?
Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 28, 2010, 08:39:19 A najmniejsze? jeden z najmniejszych szczupienczykow dostępnych w sklepach to szczupienczyk karłowaty - ten z pierwszej strony 3,5 cm max 4 podobnie niektore z lśniącooczek - niektore gat. ok 2,5 - 3cm z proporczykowcow to diapterony 3,5 - 4 cm (http://www.killi.org/diapteron/pics/fulgens/diapteron_fulgens_lec_93-6.jpg) (http://www.aquabid.com/uploads/fwkillifish1273249473.jpg) Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: czapka Maj 28, 2010, 14:22:37 Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany obsady myślaląc o pielęgniczkach i zupełnie pominąłem szczupieńczyki. Faktycznie ciekawe ryby lecz nie mogę się doszukać jakiegoś konkretnego źródła z informacjami o nich. Wszędzie tylko mniej więcej. Masz jakiś ciekawy namiar?
Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 28, 2010, 14:39:28 http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/gatunki!pokazGatunek.action?sort=pl&literaAlfabetu=S&gatunek.id_gatunki=104 (http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/gatunki!pokazGatunek.action?sort=pl&literaAlfabetu=S&gatunek.id_gatunki=104)
http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/gatunki!pokazGatunek.action?sort=pl&literaAlfabetu=S&gatunek.id_gatunki=26 (http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/gatunki!pokazGatunek.action?sort=pl&literaAlfabetu=S&gatunek.id_gatunki=26) troche malo ale http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/gatunki!pokazGatunek.action?sort=pl&literaAlfabetu=S&gatunek.id_gatunki=105 (http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/gatunki!pokazGatunek.action?sort=pl&literaAlfabetu=S&gatunek.id_gatunki=105) http://fishprofiles.com/profiles/marine/OthersFW/Pseudepiplatys_annulatus/ EDIT: Poprawiłam linki. Emi Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: czapka Maj 28, 2010, 14:42:49 Dzieki ale tylko ostatni likn działa.
Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 28, 2010, 14:48:03 mmm....
u mnie sie otwiera ok ... wejdź w www.akwafoto.pl i tam znajdziesz to co sie nie otwiera wejdź w podzial alfabetyczny (PL), kliknij s i w dol Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: czapka Maj 28, 2010, 14:52:10 taaaaaaaa.......
Myślę proporczykowiec a piszę szczupieńczyk. Chyba dlatego nie mogę znaleźć czego szukam. :-[ Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 28, 2010, 14:55:13 propory tez tam są opisane
Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: Raffy Maj 28, 2010, 16:09:35 Kiedyś dawno temu dostałem samca proporczykowca gardnera(nigeryjskiego), był przepiękny. Cała tęcza barw na sobie i zalecał się do mieczyków, z którymi dzielił 112 litrowe akwarium :) Niestety piekielne lato go zabiło, początkowo nie znałem przyczyny jego zgonu - później dowiedziałem się, że proporczykowce wolą chłód, mimo afrykańskiego pochodzenia :) A temp. w akwarium wynosiła prawie 32C :'(
Później dostałem szczupieńczyka pręgowanego, samiczkę zwana Szczupakiem :D przeżyła w akwarium dobre kilka lat, padła w zeszłym roku. Próbowałem dołączyć do niej towarzyszów tego samego gatunku, ale żadnego nie tolerowała. Wykończyła kilka szczupieńczyków :( Więc pływała sobie samotnie, skutecznie eliminując pogłowie narybków żyworódek. Teraz mam Aplocheilichthys macrophthalmus, zwanymi lśniącooczkami. Są spokojne, stadne :) Na hodowli mam parkę gardnerów "gold", ciekawe czy uda mi się je rozmnożyć :) Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 28, 2010, 17:56:58 Na hodowli mam parkę gardnerów "gold", ciekawe czy uda mi się je rozmnożyć :) na bank się uda - u mnie rzucają aż milo i prawdą jest ze propory nie lubią zbyt wysokiej temperatury Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Maj 31, 2010, 07:37:37 a to moje nowe nabytki - kolejne proporki do niewielkiego zbiornika
(http://www.aquabid.com/uploads/fwkillifishe1269788682.jpg) Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Czerwiec 12, 2010, 09:32:08 (http://aquafisher.org.ua/Vid/CYPRINODONTIFORMES/FOTO/Epiplatys_olbrechtsi.jpg)
to kolejny nabytek - mam już potomstwo ok 2 - 2,5cm maja moje sa ciut inne- grzbiet złotożółty i te końcówki pletw maja bardziej żółte - to odmiana cestos river Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Czerwiec 23, 2010, 22:54:11 (http://www.aquabid.com/uploads/fwkillifishe1277572283.jpg)
są właśnie takie. To fotka od znajomego francuza, od którego mam te ryby Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Lipiec 23, 2010, 09:34:03 czas odświeżyć temat bo i nabytki nowe heh
pierwszy z nich proporczykowiec amieta - dość rzadki w sklepach ale jeszcze nie jest najgorzej (http://www.fundulopanchax.fische-killifische.de/amieti/Fp._amieti.jpg) kolejne dwa to juz rarytasy fp. deltaense może piękny nie jest , ale ma coś w sobie - jeden z większych dorasta do 9-10cm (http://www.apistoworldhk.com/shop/images/A4e56r76vr8vt785v.jpg) ten najbardziej przypomina mojego - moje maja więcej czerwieni na pletwach no i A. punctatum - prawdziwa rzadkość (http://www.fische-killifische.de/Galerie/Aphyosemion/punctatum/Aphy._punctatum.jpg) to łagodna, wręcz płochliwa rybka Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: asagoth Lipiec 23, 2010, 09:37:20 hej, czemu nie wrzucisz fotek swoich akwariów... chętnie bym popatrzył na te piękności... dla innych mogłoby być to inspiracją do założenia takiego zbiornika... jak człowiek zobaczy jak one pięknie wyglądają to napewno go to przekona... ;)
Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Lipiec 23, 2010, 09:49:16 zbiorniczki wyglądają skromnie , małe są i tylko mchy, mopy i torf w pudelkach po lodach - nastawiam sie bardziej na mnożenie ich
już o tym myślałem i trzeba będzie wrzucić w końcu jakieś własne foty Tytuł: Odp: karpiencoksztaltne do malych akwa....? Wiadomość wysłana przez: panchax Sierpień 17, 2010, 00:09:26 tu są zdjęcia moich maluszków
http://www.akwarium.net.pl/forum/jak-rozmnozyc-rybki/potomstwo-naszych-rybek-%29/ a to kolejne nabytki - nowe szczupienczyki playfaira (http://images46.fotosik.pl/327/107e38314d6e8966med.jpg) (http://images38.fotosik.pl/324/aa27d389efb3523emed.jpg) a to juz moje fp. amieti - młodziutkie jeszcze (http://images49.fotosik.pl/328/7a25f4fff1cceb84med.jpg) (http://images50.fotosik.pl/328/505f26551ac0a280med.jpg) Ap. punctatum (http://images41.fotosik.pl/323/89071a460c44a3e0med.jpg) i Fp. deltaensis samiec nr 2 - nowy z mniejsza ilością czerwieni na pletwach (http://images47.fotosik.pl/328/4a2cea59a9d3ef8dmed.jpg) |