Tytuł: naprawa wirnika w filtrze Wiadomość wysłana przez: kafarski Sierpień 27, 2005, 14:13:16 może każdy o tym wie tylko ja jestem ciemny ale muszę się czymś pochwalić.naprawiłem wirnik w filtrze eheim zewnętrznym-kubełek.po urlopie zauważyłem że czasem kreci się powoli ledwo ganiając wodę a że ma już z 20 lat pokręciłem przy nim i wpadłem na to żeby NAMAGNESOWAĆ WIRNIK innym magnesem. oglądałem właśnie program na discovery o prądnicach samowzbudzających pana Siemensa i doszedłem do wniosku że ten magnes na wirniku musi być namagnesowany żeby się kręcił.kiedyś wywaliłem całkiem dobry wirnik i kupiłem nowy bo tamten nie chciał sie kręcić właśnie :oops:
może to żadna rewelacja ale ktoś już tak robił z was? Tytuł: naprawa wirnika w filtrze Wiadomość wysłana przez: jjoska Wrzesień 01, 2005, 12:01:48 A możesz dokładnie powiedzieć jak to zrobiłeś?
Mam wrażenie że mój wewnętrzny filtr trochę za wolno działa i wypróbowałabym Twój sposób. :) Tytuł: naprawa wirnika w filtrze Wiadomość wysłana przez: kafarski Wrzesień 01, 2005, 18:29:47 wziąłem wirnik i 'przykleiłem'* najpierw jedna polowe czyścika do szyb do niego , a potem z drugiej strony druga. mogą być kazde,dowolne dwa magnesy od głośników tak żeby po 'sklejeniu ' przyciągały sie . chodzi o to żeby przywrócić polaryzacje magnesu na wirniku bo filtry przeważnie działają tak ze pole magnetyczne w obudowie ciągnie za sobą ten magnes na wirniku.
Tytuł: naprawa wirnika w filtrze Wiadomość wysłana przez: LION Grudzień 05, 2005, 09:46:41 sprawdziłem, działa, magnesowałem ok. 24 h. magnesami od głośników, ciekawi mnie tylko na jak długo to wystarczy;)
Tytuł: naprawa wirnika w filtrze Wiadomość wysłana przez: kafarski Grudzień 05, 2005, 19:07:53 24 godziny to długo, ale od przybytku głowa nie boli :wink: .ja magnesuję czyścikiem kilka minut przy czyszczeniu filtra i tylko czasem raz na kilka miesięcy kiedy ledwo się kręci na ośce po złożeniu. dobrze wiedzieć że komuś pomogłem :)
Tytuł: naprawa wirnika w filtrze Wiadomość wysłana przez: neo_ns Luty 08, 2006, 22:44:39 I jak sie patent sprawdza? jak dzialaja wirniki ?
Tytuł: Odp: naprawa wirnika w filtrze Wiadomość wysłana przez: tkucz Lipiec 19, 2008, 04:30:57 sposób jest O.K mój kubełek nie chciał popchnąć wody na jakieś 11cm ale po magnesie śmiga rewelacyjnie <good> sprobuje go dłużej trzymać może jeszcze bardziej będzie się kręci
|