Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Dziwna choroba (?) samców gupika...
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwna choroba (?) samców gupika...  (Przeczytany 8210 razy)
ramslind
Nowy
*
Wiadomości: 27


WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 27, 2003, 21:04:53 »

hm... mnie się wydajeze albo masz za małe akwarium, albo za dużo ryb. Miałem podobny odruch u danio, kiedy ryb było dużo. Garbiły się pływały spiralnie.
Zapisane

65 l - akwarium hodowlane, gupiki, molinezje, danio pręgowane, platki
8 l - kotnik obecnie pusty Cheesy
Wojtek
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #16 : Styczeń 10, 2004, 15:51:20 »

Cześć!
Jakieś pół roku temu przeżywałem wraz z moimi rybami to samo. Lecz w samą porę dowiedziałem się, że należy zastosować na początku podstawowy odkażalnik a następnie preparat Sety Baktopur.W czasie kuracji należy silnie napowietrzać akwarium, a także podkręcić trochę temperaturę.
Zapisane
Leny
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #17 : Styczeń 10, 2004, 16:53:46 »

Ja sobie kupuję nowe akwarium dla Gupików, i narybkiem Gupików będę karmił Pyszczaki  :lol:
Zapisane
Wojtek
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #18 : Styczeń 10, 2004, 18:13:27 »

Przepraszam nie Sety tylko SERY!
Zapisane
lamo
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #19 : Marzec 22, 2008, 21:10:21 »

Witam
Mam podobny problem akwarium 400l. temperatura 25-26 st.C dobrze naświetlone filtr zewnętrzny z porcelankami. W akwariumie pływają molinezje księżycowe i są w świetnym stanie nawet narybek pięknie rośnie poza tym danio pręgowane, glonojacy, kiryski neony i sumiki szklikste. Wszystkie ryby są ok natomiast gupiki po ok miesiąca czasu padają i w przeciwieństwie do opisów moich poprzedników najpierw samice. Zaczynam podejżewać, że filtr jest zbyt słaby i w wodzie znajduje się za dużo związków azotu.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #20 : Marzec 22, 2008, 21:11:43 »

jak dbasz o wodę ?
podaj parametry
ilość roślin
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: