Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Problem z nowymi paletkami.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z nowymi paletkami.  (Przeczytany 2235 razy)
Eugeniusz
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Październik 11, 2004, 23:20:17 »

W sobote nabyłem trzy sztuki dorosłych paletek i wciąż siedzą za korzeniem.Nie chcą nic jeść i mało kiedy wypływają.  Po wpuszczeniu podniosłem temperatuę do 32 stopni, ph i inne parametry podobne jak w poprzednim akwarium. Wiozłem je około godziny.Kolory mają wyrazne- nie ciemnieją ani nie bledną i nie składają płetw. Czy ich zachowanie może być spowodowane stresem po zmianie lokum (i widokiem innej osoby za szybą). i jak długo może to potrwać? Na pokarm nie zwracają wcale uwagi.
Zapisane
Skaman
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 15, 2004, 21:46:00 »

problem z zakupem dorosłych paletek.......... paletka to ryba która zaskakuje cały czas.... czasem niewielka zmiana wystroju wnętrza akwarium w któym ryby przebywają dłuższy czas powoduje apatię i "brak łaknienia"..... takie objawy jak występują u twoich nowych paletek ja obserwowałem u swoich dwóch zakupionych za młodu.... jedna na drugi dzień jadła jak szalona, druga siedziała pod korzeniem i bała się własnego cienia.... efekt.... pierwsza wyrosła na ładną smicę.....druga jest skarłowaciała i płochliwa ale przeżyła.. zaczęła pobierać pokarm po dwóch tygodniach.... przy dorosłych rybach dodatkowym problemem może być przyzwyczajenie do określonego pokarmu najczęściej jednego rodzaju... trzeba pytać w sklepie czym ryby były karmione i próbować podawać to samo... jeżeli nie zaczną jeść po 2 tygodniach będzie ciężko je utrzymać przy życiu... może sprobuj podawać bardzo małe ilości żywego pokarmu (z dobrego źródła, lub odkażonego)... dodatkowo też taka mała uwaga: ryby lepiej czują się w większym stadku... ostanio dokupiłem dużą odchowaną paletkę i wpuściłem do zbiornika w którym już kilka pływało, szybko się zaaklimatyzowała..
powodzenia
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: