Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Ankieta
Pytanie: Jak wam sie podoba i co zmienic???
nieładne - 21 (87.5%)
moze byc - 0 (0%)
ładne ale cos zmienic - 1 (4.2%)
super - 0 (0%)
świetne - 2 (8.3%)
Głosów w sumie: 24

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: rzymek1995 malawi 112l  (Przeczytany 4467 razy)
daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #15 : Styczeń 14, 2009, 21:22:13 »

No to zaczynam Grin

Przede wszystkim obsada jest do bani (w takim akwa max.1 niewymagający, spokojny gatunek), nie znam tych gatunków pyszczaków w ogóle nie umiem znaleźć info na ich temat jedynie co mi się udało to że pyszczak ukośny to Tropheus moorei i pochodzi z tanganiki więc nijak ma się to do malawi.
Polecam Ci obsade 1+5 Pseudotropheus Saulosi. A przedewszystkim polecam lekturę na temat Malawi, biotopu, parametrów, obsad itd itd.
Wyglądu nie będę komentować zrobili to moi poprzednicy.

Filtracja też jest zdecydowanie za słaba przy malawi trzeba uważać na NO2 z racji wysokiego pH (które nawiasem mówiąc jest ciut za niskie u Ciebie) musisz zainwestować w dobry filtr biologiczny (najlepiej kubełek), a tego Aquaela zostawić jako mechaniczny.

kupie cos takiego http://allegro.pl/item522114611_wapien_filipinski_drazony_dziurawy_1kg_8_99.html


Tak tylko pysie chowały sie w zamkach ale dokupie sporo skałek i bedzie oki.


Nie kupuj tego, drogie i szybko Ci się znudzi, i za ciekawie też to nie wygląda. Przejdź się do składu budowlanego, sklepu ogrodniczego, kamieniołomu i znajdź sobie pasujące kamienie czy to piaskowiec, łupek, serpentynit, wapień (koszt mniej więcej do 50gr za 1kg), wygląda to dużo ładniej i estetyczniej.

O kryjówki dla pysi się nie martw poradzą sobie, możesz im coś zbudować jakieś niewielkie groty z zakupionych kamyków.

Podaj dokładne parametry wody w akwarium: pH, Two, Tww, NO2, NO3, NH3/NH4

Zamień żwirek na sam piasek

dodaj jakąś podstawkę pod samo akwa bo chyba nic nie masz, no i daj jakiś kawałek styropianu czy spienionego pcv na dno akwarium żeby nacisk kamieni nie był taki duży (czyli:  kładziesz na dno 1cm styropian, układasz duże kamienie, zasypujesz piaskiem, układasz mniejsze kamienie)

To chyba tyle jak coś mi się przypomni to dam znać.

PS
Polecam zajrzeć na stronę klubu malawi odnośnie informacji o pyszczakach i tym biotopie.
Zapisane

Chester2008
Zainteresowany
**
Wiadomości: 150



« Odpowiedz #16 : Styczeń 14, 2009, 21:31:51 »

To nie malawi tylko zbiór plastikowych śmieci Huh
Zapisane



Akwa:
60l-ogólne
25l-dla narybku

Foty Potem
gomez1982
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #17 : Styczeń 14, 2009, 21:36:50 »

A i jak chcesz poukładać z tych kamieni jakieś groty to posklejaj je silikonem akwarystycznym bo inaczej jak to się niechcący rozpadnie to Ci może rybki przygnieść a tego byś nie chciał.
Zapisane
daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #18 : Styczeń 14, 2009, 21:42:41 »

A i jak chcesz poukładać z tych kamieni jakieś groty to posklejaj je silikonem akwarystycznym bo inaczej jak to się niechcący rozpadnie to Ci może rybki przygnieść a tego byś nie chciał.

Tutaj się gomez z tobą nie zgodzę, konstrukcja powinna być w pełni mobilna w razie czego, po prostu trzeba ją umiejętnie ułożyć to raz dwa lepiej kupić mniej większych kamieni niż cały worek malutkich kamyczków.

Dla przykładu: chcesz coś zmienić w akwarium czy musisz zaingerować (np. pyszczak się zaklinował a mają do tego zdolności) posklejana konstrukcja jest nie do ruszenia a tak masz pełne pole manewru
Zapisane

gomez1982
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #19 : Styczeń 14, 2009, 22:18:40 »

Wszystko ma swoje wady i zalety.Są ludzie którzy mówią żeby kleić bo się może zawalić są tacy którzy mówią że nie bo potem ciężko to rozebrać i wyjąć.
Zapisane
daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #20 : Styczeń 14, 2009, 22:58:20 »

jak dobrze poukładasz to się nie zawali proste, lepiej posiedzieć chodź by pół dnia i ułożyć ładnie i solidnie niż potem się głowić jak to rozebrać takie jest moje zdanie.
Zapisane

rzymek1995
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 432



« Odpowiedz #21 : Styczeń 15, 2009, 08:31:22 »

Wiec te piaskowce mozna kupic  w budowlanym.Narazie tylko dokupie te piaskowce wapienie a w ferie biore sie i rybki na 2 dni gdzies przesadze i na dole poloze steropian nasteropian drobne kamyczki a na kamyczki piasek.
Zapisane

szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #22 : Styczeń 15, 2009, 16:55:24 »

Wiec te piaskowce mozna kupic  w budowlanym.Narazie tylko dokupie te piaskowce wapienie a w ferie biore sie i rybki na 2 dni gdzies przesadze i na dole poloze steropian nasteropian drobne kamyczki a na kamyczki piasek.

Kup albo piaskowce albo wapienie.
Mieszanie tych kamieni nie daje już tak fajnego efektu. Przynajmiej tak mi sie wydaje:)
Zapisane
rzymek1995
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 432



« Odpowiedz #23 : Styczeń 15, 2009, 20:01:33 »

Kupie jeden typ ale jak to w budowlanym tage czegos nie ma.
Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: