Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « zbrojnik niebieski - terrorysta
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zbrojnik niebieski - terrorysta  (Przeczytany 4047 razy)
kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« : Lipiec 20, 2004, 11:10:19 »

hej
wiem że temat tych zwierzątek był już wielokrotnie poruszany ale nie znalazłam informacji której szukam więc...
mam dwa zbrojniki... oba około 4,5 - 5 cm... jeden jest szerszy i grubszy niż ten drugi no i jakby terroryzuje tego węższego... czy to jest normalne :?:  :?:

poza tym kiedy samcom zbrojmików wyrasta to wspaniałe poroże :?: tzn przy jakich długościach, bo temu terroryście coś tam zaczyna na pyszczku wystawać... może to samiec i on tylko gania tego terroryzowanego (bo to chyba samiczka.... - nic nie rośnie na pyszczku... ) w celu godów :?:  :?:

aa i jeszcze jedno... terrorysta jest dużo bardziej płochliwy... a ten drugi wcale nie ucieka... za to jak go terrorysta przepędzi to mu się aż łuski jeżą na grzbiecie...

ehh... czy to wszystko jest normalne :?:  :?
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 20, 2004, 11:12:04 »

Wszystko (chyba) normalne gdyby nie ta wzmianka o łuskach u "terrorysty"
Zapisane
kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« Odpowiedz #2 : Lipiec 20, 2004, 11:20:00 »

zjeżone łuski ma ten terroryzowany... ale dodam że tylko jak jest przeganiany....

kiedy to poroże rośnie  :?:  :?:
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 20, 2004, 11:41:04 »

Poroże rośnie odkąd się pojawi Smiley
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Lipiec 20, 2004, 18:39:41 »

To normalne że zbrojniki niebieskie się ganiają. To terytorialne ryby. Dlatego w akwarium musi być zawsze więcej kryjówek niż ryb. Jeśli masz 2 zbrojniki to powinieneś mieć co najmniej 3 kryjówki. Wtedy każda sztuka znajdzie sobie odpowiadające jej lokum i do waśni będzie dochodzić jedynie przy karmieniu. "Poroże" u samców powinno pojawiać się przy wielkości ok 5cm , toteż u twoich ryb powinnno być już widoczne.
PS: Ja też u swoich zbrojników zauważam tę dziwną prawidłowość ,że sztuki bardziej agresywne są zarazem bardziej płochliwe.
Zapisane

kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« Odpowiedz #5 : Lipiec 20, 2004, 19:25:39 »

lukas dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź...
faktycznie chyba muszę zrobić nowe kryjówki bo ten terrorysta zajął wszystkie Sad i przepędza tego mniejszego...

zastosuję sie do rad i zobaczymy...

dzięki wielkie i pozdrawiam  Cheesy
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #6 : Lipiec 24, 2004, 14:51:53 »

U mnie jest ich 9 ale wszystkie się razem trzymają zwykle i się nie gonią, jedynie jak parka składa ikre  Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Trol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #7 : Styczeń 06, 2005, 18:08:13 »

Ja mam podobnych wielkości 3 zbrojniki, dwóm zaczęły wyrastać odrosty. są terroryzowane przez trzeciego niewiele większego bez odrostów. Widać że kobieta rządzi w moim akwarium, ale ostatnio zaczął się jej jeden stawiać, może ma na nią chrapke :lol:
Zapisane

450 l - akwa ogólne - Miedziki, Zwinniki, Molinezje, Mieczyki, Gupiki, Glonojady, Kiryski, Kosiarki, Giętkozęby
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 06, 2005, 21:40:42 »

U mnie nie ma wojen bo są kryjówki w akwa 112 czasem samice poganiają samca kiedy ten pilnuje narybku że juz czas na nastepne tarło Wink . Na moje 112 mam tylko 3 duże zbrojmniki a ile malutkich nie wiem - nie potrafię zliczyć...
Myślę że aby był spokój warto ponysleć nad kokosami , konarami i sporą obdadą roślinną z roślinami o sporych liściach jak Żabienice czy też krypcie Smiley Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 06, 2005, 22:07:19 »

ja mam parę. w zasadzie każde żyje sobie samemu. jak zaczynają się ganiać, to wiem że zbliża się tarło. potem znikją na jakiś czas. potem pojawia się samica. samiec jeszcze kilkanaście dni pilnuje gniazda.

btw. samicay też może wyrosnąć "poroże"Smiley
Zapisane

gg:1384140
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #10 : Styczeń 06, 2005, 22:09:09 »

Ja jakoś nigdy nie miałem problemów z agresją u zbrojników. Cały czas miały wszystko gdzieś i żyły sobie spokojnie swoim życiem Smiley
Zapisane
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #11 : Styczeń 08, 2005, 20:43:48 »

mdramski, to tak jak u mnie Smiley Niezwykle spokojne ryboki, żyjące swoim własnym życiem
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: