Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « sq6www [375L] Ameryka Południowa
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: sq6www [375L] Ameryka Południowa  (Przeczytany 3815 razy)
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« : Listopad 21, 2010, 21:03:20 »

Witam.. Oto moje akwarium. Wystartowało 10dni temu...

Biotop: Ameryka Południowa
Pojemność: 375L (150x50x50) szyba 12mm
Filtracja: Filtr zewn Hanza 1500L/h
            Filtr wewn AquaEl
Oświetlenie: 2 x 36W

http://w435.wrzuta.pl/obraz/44r75wFFwY6/akwa3[
[url=http://w435.wrzuta.pl/obraz/6jOW1KNLHGC/akwa1]http://w435.wrzuta.pl/obraz/6jOW1KNLHGC/akwa1

http://w435.wrzuta.pl/obraz/1mwbie0wrXw/akwa2

Obsada:
Pterophyllum scalare x 8
Hyphessobrycon herbertaxelrodi x 7
Paracheirodon innesi x 4
Ancistrus dolichopterus x 3
Corydoras paleatus x 3
Microgeophagus ramirezi x 3

Roślinność:
Cryptocoryne
Baldellia Parl
Vallisneria L.
Rotala indica
Rotala vietnam
Anubias Schott

Parametry wody:
Ph - 5.5
Gh - 6
Kh - 4
NO2 - 0,02
NO3 - 1

Zapraszam do obejrzenia i komentarzy....







« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 22:04:34 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #1 : Listopad 21, 2010, 21:22:33 »

A czemu się tak pospieszyłeś z tym zarybieniem akwa ?? akwarium powinno dojżeć.

Po zdjęciach widać, że masz za małe oświetlenie na taki baniaczek. Przy zwykłych zbiornikach przyjmuje się 0,5W na litr wody. Czyli u Ciebie powinno być coś ok 180-190W. 72 masz więc jeszcze ze 3x36W byś musiał dołożyć.

Akwa na 4 Smiley



Zapisane

sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #2 : Listopad 21, 2010, 21:39:32 »

Woda nie dońca musi dojrzeć bo około 200L wody było zlane z baniaka bardzo dojrzałego a reszta dolana.. Rybcie wpuściłem wczoraj więc 10 dni to chyba wystarczający okres czasu po którym można wpuścić rybki. Świetlówek nie będe dokładał bo to nie jest akwarium roślinne wiec dla ładnego wyglądu i oświetlenia wystarczy w zupełności...
Zapisane
lukiki
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #3 : Listopad 21, 2010, 22:33:11 »

Cytuj
wiec dla ładnego wyglądu
No do tego,to jeszcze dużo brakuje.
Z taką marną ilością światła,to sobie BW zrób.
Po co Ci napowietrzacz,co to respirator jakiś jest?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #4 : Listopad 21, 2010, 23:17:38 »

A mnie tam baniak się podoba przy skalarach roślin jest wystarczająco i wcale więcej nie potrzeba.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #5 : Listopad 22, 2010, 09:15:05 »

Cytuj
wiec dla ładnego wyglądu
No do tego,to jeszcze dużo brakuje.
Z taką marną ilością światła,to sobie BW zrób.
Po co Ci napowietrzacz,co to respirator jakiś jest?

No to może bardziej rzeczowo, czego brakuje?? Może zdjęcia nie są najwyższej jakości ale w realu światła jest wystarczająco..
A czy ten napowietrzacz jest zbędny??
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #6 : Listopad 22, 2010, 13:23:31 »

 Ludzie co Wy z tym światłem. Nie każdy musi mieć holendra.Mnie osobiście zbiorniczek się podoba. Nie wali przynajmniej watami po oczach. Poszukaj roślin cieniolubnych i będzie git. Obejdzie się bez dokładania światła.

Pozdrawiam
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #7 : Listopad 22, 2010, 13:29:32 »

Na to zielsko co masz w akwarium światła w zupełności wystarczy.
A poza tym akwarium ciekawe. Nie dokładałbym żadnego zielska, a raczej postarał się o jakieś ze dwa korzenie - dodadzą nieco więcej naturalności i pewnie skalarom tez się spodobają.
Zapisane

lukiki
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #8 : Listopad 22, 2010, 18:21:30 »

Pewnie,że zbędne,to dobre dla sklepów akwarystycznych,gdzie w zbiornikach jest przerybienie,Tobie to do niczego nie jest potrzebne.
Każde napowietrzanie wybija CO2 z wody,Ty oczywiście nie podajesz CO2,ale jak podłoże dojrzeje i zostaniesz przy tej ilości światła,to CO2 będzie się wytwarzać,jak zapewne wiesz jest ,to potrzebne do wzrostu roślin.
Ja bym Ci zaproponował usunąć te kamienie nie pasują tutaj.
Zastąp je korzeniami,rośliny posadź tak bardziej nie równo,bo tu widzę je w jednej lini.
W ten sposób stworzysz ten baniak bardziej naturalnym,a nie sztucznym.
Masz dużą bańkę,więc masz pole do popisu.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #9 : Listopad 22, 2010, 19:26:59 »

a mi akwarium bardzo się podoba-tylko faktycznie zamień te kamole (wyglądają trochę jak z budowy) na jakieś korzenie-może obsadzone mchem.
Napowietrzacz możesz wywalić i trochę poobserwować ryby-jeśli nie pojawią się objawy zaduchy, to znaczy, że jest zbędny Wink
pozdr
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #10 : Listopad 22, 2010, 21:02:49 »

Przy zwykłych zbiornikach przyjmuje się 0,5W na litr wody. Czyli u Ciebie powinno być coś ok 180-190W.
Kolego, zwaliłeś mnie z nóg z tym wymaganym 180-190W.

Baniak bardzo ładny, już ktoś wcześniej zauważył, że rośliny troszkę dziwnie posadzone - w rzędzie.
Nad tym bym popracował.
Rośliny które masz przy tym oświetleniu dadzą rade.

Pozdrawiam.
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 22, 2010, 23:02:16 »

Dla mnie akwarium 2 na 6... kocham naturalność w akwariach a to ma z nią niewiele wspólnego.
No i obsada do korekty... jeśli ma to być akwarium które ze spokojnym sercem można nazwać Ameryka południowa, powinieneś trzymać się również gatunków roślin które występują  w słodkich wodach na tym kontynencie. Bardzo mało na forum od ostatnich mies ciekawych zbiorników, i ten niestety również jest nieciekawy, pooglądaj zdjęcia i filmiki z wód ameryki południowej i może to ci troszeczkę rozjaśni jak wyglądają tamtejsze podwodne krajobrazy
Zapisane

sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #12 : Listopad 22, 2010, 23:22:17 »

Dla mnie akwarium 2 na 6... kocham naturalność w akwariach a to ma z nią niewiele wspólnego.
No i obsada do korekty... jeśli ma to być akwarium które ze spokojnym sercem można nazwać Ameryka południowa, powinieneś trzymać się również gatunków roślin które występują  w słodkich wodach na tym kontynencie. Bardzo mało na forum od ostatnich mies ciekawych zbiorników, i ten niestety również jest nieciekawy, pooglądaj zdjęcia i filmiki z wód ameryki południowej i może to ci troszeczkę rozjaśni jak wyglądają tamtejsze podwodne krajobrazy

co do obsady to moim skromnym zdaniem jak najbardziej jest OK.. żaden z gatunków ryb nie przeszkadza drugiemu w egzystencji tego baniaka... Głównym zamierzeniem miały być tylko żaglowce, a reszta przyszła z innego baniaka który likwidowałem.. kamienie usunę, czasowo są bo korzenie mi jeszcze wypływały i pełnią rolę ciężarków ale na dniach je wyciągnę.. Pozostanie tylko ten z przodu bo pełni rolę stołu dla ryb dennych.///
A co do korzenii to w baniaku są 4 sztuki więc chyba wystarczająco..
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2010, 23:36:10 wysłane przez sq6www » Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 23, 2010, 00:19:06 »

gatunki mogą zostać natomiast neony i kiryski powinno się trzymać w większych ilościach ze względu na ich stadny tryb życia
Zapisane

sq6www
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #14 : Listopad 23, 2010, 07:57:24 »

gatunki mogą zostać natomiast neony i kiryski powinno się trzymać w większych ilościach ze względu na ich stadny tryb życia
Moim zdanie, choć ciągle się uczę( mam tylko małe doświadczenie w akwarystyce morskiej zbiornik 1300L przez ponad 5 lat) mimo wszystko ciągle się uczę... to uważam że jak wpuszczę jeszcze np. 10szt neonków i 10 szt kirysków to będzie małe przerybienie...
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: