Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Molinezja  (Przeczytany 1850 razy)
ak008
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« : Styczeń 30, 2012, 16:16:04 »

Witam, moj problem dotyczy molinezji, otóż to juz 4.. na czym polega choroba?
We wczesnej fazie nic nie widać, az pewnego razu zauważa się , że ryba pływa do góry nogami, co najlepsze w zaskakująco szybkim tempie dochodzi do czegoś w stylu nowotworu, który powiększa oko powodując jego rozkładanie w efekcie czego ryba zdycha. Nie mam pojęcia czym ta choroba jest spowodowana, jak ja leczyć i z czym ona jest związana ponieważ niedawno w akwarium pojawiły się glony (te które zwalczaja kosiarki - nie znam ich nazwy), ale nie podaje chemicznych srodkow na leczenie, lecz kupiłem kosiarki ... jeśli ktoś mógłby też doradzić, to czy 5 kosiarek da rade na 112 litrowe akwarium czy musze dokupić kilka jeszcze , bądź zastosować do wspomagania jakiś preparat?
Zapisane
thurles
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2012, 20:50:42 »

ja miałem podobny problem kiedyś z karasiami ozdobnymi kupiłem chore w sklepie bo zachorowały w zbiorniku na kwarantanne poszedłem do sklepu a tam te same objawy, czyli oczy wytrzeszczone bardzo mocno z krwawymi naroślami, jeden mi padł, drugiemu który miał juz chore jedno oko wsypałem troszeczkę nadmanganianu potasu, woda zabarwiła sie na lekko różowy kolor, po tygodniu rybka wróciła do normy i do dzisiaj pływa u znajomego w oczku wodnym ( 1,5 roku ) nie jestem pewien czy takie coś pomoże twojej molinezji. Możesz spróbować.
Zapisane
ak008
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #2 : Styczeń 30, 2012, 22:18:42 »

Tylko, ze problem dotyczy molinezji będących w zbiorniku od hmm gdzieś pół roku, ostatnio kupiłem kosiarki, może one przyniosły jakąs chorobę? Poszukam może znajde coś na forum  Wink
Zapisane
ak008
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #3 : Styczeń 30, 2012, 22:32:10 »

Właśnie znalazłem odpowiedz na moje pytanie otóz ta choroba nazywa się wytrzeszcz oczu, nie moge jednak znaleźć żadnego konkretnego sposobu leczenie. czy ktos może doradzi coś?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: