Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.  (Przeczytany 21700 razy)
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #75 : Luty 19, 2011, 22:51:34 »

Ale chodzi Ci o mech żywy z lasu ususzony przyklejony do tła?
Czy może o akwarystyczny/wodny przymocowany do przyssawki i rosnący w akwarium?

Wiesz może jak zbić temperaturę w akwarium? Mam 27 stopni i nijak nie daje rady się zbić. Grzałka nie działą wcale. W pokoju mam 23*C... To jarzeniówki tak działają?
akwarystyczny, taki zlasu by zgnił ;p
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #76 : Luty 19, 2011, 22:59:58 »


Coś mi się wydaje, że roślinnego zbiornika na samych ledach, jakie by one nie były, nie pociągniesz.

 mało widziałeś, ludzie mają akwaria roślinne na ledach .. bez przesady tez z tym pchaniem ledów bo mozna zastosować diody led mocy

Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #77 : Luty 20, 2011, 08:38:23 »

Wiem, że z lasu by w środku zgnił. Tło jest na zewnątrz i pytałem czy na zewnątrz przycepić z lasu, czy wewnątrz przyczepić żywy.

A co do diód LED, to dziękuję za wszelkie propozycje. Nie zamierzam zmieniać oświetlenia, chyba że za 2 lata jak się wypalą jarzeniówki.

W ciągu dalszym nie widzę komentarzy co do akwarium.

Przepraszam, nie zrobiłem zdjęć, bo goście siedzieli do późna...
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #78 : Luty 20, 2011, 08:56:18 »


...W ciągu dalszym nie widzę komentarzy co do akwarium...



Chcesz komentarzy co do akwarium, to masz. Nie odzywałam się i czekałam na rozwój baniaka, ale poszedł on w zupełnie inną stronę.
Na początku zapowiadało się pięknie, te liście dębu, ciemne wody i niemały litraż, to moje klimaty, ale to co stało się potem jest, delikatnie mówiąc, nieładne.
Chyba zbyt szybko zniechęciłeś się do biotopu BW, to nieprawda, że ryby źle znoszą taką wodę. Wspaniale się w niej czują różne gatunki ryb, a nawet ślimaki, pod warunkiem, że parametry są ustabilizowane (od dwóch lat eksperymentuję z BW, niestety w malutkim litrażu Sad).
Nie chodzi mi wcale o tło (jest całkiem miłe, a przy ciemnej wodzie byłoby śliczne), ale wyszedł Ci kiczowaty zbiornik i tyle Embarrassed 
Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #79 : Luty 20, 2011, 14:51:36 »

Cytuj
Chyba zbyt szybko zniechęciłeś się do biotopu BW, to nieprawda, że ryby źle znoszą taką wodę. Wspaniale się w niej czują różne gatunki ryb, a nawet ślimaki, pod warunkiem, że parametry są ustabilizowane

Cóż... to prawda - zniechęciłem się. Po prostu miałem dość komentarzy w stylu:
Cytuj
Beznadzieja! Nic nie widać! Ale brudna woda! Mętna woda zasłania wszystko! ...

Moje ryby bardzo źle zniosły obecność garbników i miękkiej i kwasnej wody. Z małego baniaczka przerzuciłem je tutaj - woda to było 90% RO i kranówka. Było dobrze. Nawet bardzo. Pływały ślicznie i widać było, że im się podobało. W filtrze JBL e1500 umieściłem torf i szyszki olchy. Woda z dnia na dzień stawała się coraz ciemniejsza. A ryby stawały się osowiałe i siedziały w kącie. 2 kiryski padły. Po ich wyłowieniu usunąłem całość torfu i szyszki z filtra, podmieniłem ok. 40% wody i podmieniałem potem przez 2 tygodnie 30% 2x w tygodniu. Woda wróciła do normy. Teraz pH zamiast 5 wynosi 6,5-6,8. Twardość podniosłem z 0 do 8 (GH). Ryby super się czują. Nie boją się, jedzą, a najsilniejszy skalar przegania mniejsze (niegroźnie). Kiryski już 2 razy złożyły ikrę.

No i wczoraj po przyjeździe goście byli w szoku. Ciocia powiedziała:
Cytuj
Chciałabym wyglądać jak to akwarium Cheesy
A znam ją dość długo i o taki komplement jest bardzo trudno u niej. Znaczy rodzinie się podoba, mi też, rybkom takoż.

Dziękuję za opnię. Liczę na rady i komentarze. Mam nadzieję, że nie zapomnę wstawić dziś zdjęć...(Liczę na szybki zachód) Roll Eyes
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #80 : Luty 20, 2011, 15:58:07 »

myślałem że to tło jest w srodku hehe ;p

jak chcesz zrobić piękny zbiornik który na każdym zrobi wrażenie to najpierw poszukaj inspiracji w necie i skopiuj, z czasem dojdziesz do wprawy
są tez poradniki jak układac kamienie, korzenie wystarczy poczytać..
nie wiem co ci sie podoba ale np takie coś http://www.aquatic-gardeners.org/ADA2006_images/larger/2_lg.jpg  same proste rosliny, piasek na dnie duzo korzeni mchów no i jakos to wygląda

jakos mnie nie dziwi ze ryby lepiej sie czują w mniej ekstremalnych warunkach, one są juz najczesciej przystosowane do kranówki, w naturze tez wiele ryb z miekkich wód bytuje w sredniotwardych gdzie osiągają wieksze rozmiary
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2011, 16:03:25 wysłane przez Pethro » Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #81 : Luty 20, 2011, 22:09:15 »

Obiecałem - zdjęcie dodałem.

Troszkę rogatek wypłynął mi z podłoża. Pobawię się z nim rano. Tymczasem dodaję zdjęcie:


Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #82 : Luty 20, 2011, 22:50:44 »

Hmyy akwarium już lepiej wygląda chodź łupiny kokosa rozbite nie naturalnie  , może to przez tego rogatka naszła mnie myśl o roślinach pływających ( Pistia) może nadała by tu uroku co myślicie ??
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #83 : Luty 21, 2011, 08:45:05 »

na zdjęciu nie widać, ale 70-80% talfi pokryte jest rzęsą.
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #84 : Luty 21, 2011, 11:09:02 »

Myślę ze korzenie pisti nadałby by bardziej uroku akwarium niż  rzęsa.
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #85 : Luty 21, 2011, 11:34:16 »

pomyślę nad pistią.
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
 
Skocz do: