Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kiryski z kiryskami  (Przeczytany 18275 razy)
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 25, 2008, 13:09:12 »

ale nie którzy po chińsku rozumują i chcą też być zrozumiani po Polsku Smiley Good !
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 25, 2008, 13:19:27 »

Z tego co czytałam ryby komunikują się przez język ciała, kolorystykę i zachowanie, błazenki natomiast potrafią komunikować się poprzez zgrzytanie zębami, pewnie na ten temat powstała już niejedna praca ale mniejsza z tym. Kiryski jednego rodzaju mogą nie rozpoznawać sygnałów i zachowań innego rodzaju kiryska i pewnie wtedy "czają", ze to nich "ziomal".
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #32 : Czerwiec 27, 2008, 22:06:30 »

Ale jak zawsze, wyjątki potwierdzają regułę. U mnie jedna panda cały boży dzień spędza ze sterbusiami.  A kiryski melanistusy z resztą pand tworzą jedno stadko.
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #33 : Czerwiec 28, 2008, 10:18:48 »

Kiryski z innymi kiryskami żyją w zgodzie jeśli jednak planuje się rozmnażać nie powinno się trzymać różnych gatunków w jednym akwarium, ponieważ może dojść do krzyżówki.
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #34 : Czerwiec 30, 2008, 09:13:56 »

Kiryski z innymi kiryskami żyją w zgodzie jeśli jednak planuje się rozmnażać nie powinno się trzymać różnych gatunków w jednym akwarium, ponieważ może dojść do krzyżówki.
Pod warunkiem, że akurat gatunki się krzyżują ...
Zapisane

1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #35 : Maj 18, 2009, 17:51:38 »

Cytat: Góral
tylko 6pln... gdzie takie dobre ceny mają?Huh bo ja swoje kupowałem po 12 :twisted:

w Tarnowie, zapraszam  Cool

W Opolu są od 3-5zł
Zapisane
Vinnar
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


WWW
« Odpowiedz #36 : Sierpień 23, 2009, 12:46:26 »

Nieno masakra x/ Chorzów + Katowice to ceny niemiłe ;P panda od 8-12 nie wspominając o sterbai, który kosztował 20zł Tongue znalazłem sklep z ceną 10 i mnie pokusiło Cheesy Moja opinia na temat kirysów jest taka, że to najwspanialsze ryby na świecie. Może dlatego że to były moje pierwsze rybki a jakby swoje akwarium mam od wieku 4lat xP dlatego rodzice kupili mi kirysy jako mało wymagające rybki ^^ Wgle ot dużo opowiadania xD jak pierwszy raz chciałem albinosa to mama jako "zawołana akwarystka" mówi: on CI opżyje dzień z nocą. xDDD i żył 5lat Wink jednak po tym jak panda jako jedyny z moich kiryskó nie zakumplował się z pozostałymi i umarł x( nigdy więcej go nie kupiłem. Teraz mnie kusi żeby kupić ze 5. Powiedzcie mi jeszcze czy Juli to jakaś normalna odmiana czy kolejna spaprana genetycznie ryba, która zdechnie po kilku dniach? proszę o odp Wink
Zapisane

90l
Gupiki 10x
Kardynałki 6x
Platki ok. 15x
Molinezje 3x
Glonojady 5x
Kirysy 13x (3albinosy, 3pstre, 1staryby, 4spiżowe, 2nanusy)
żabienica, kryptokoryna, orzech, lotos, trawa, amazonka, anubias (nie znam dokładnych nazw).
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: