Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Nierybiaste « ślimaki ampularie - rozmnażanie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ślimaki ampularie - rozmnażanie  (Przeczytany 6633 razy)
jansens
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Luty 03, 2010, 21:48:35 »

moje ampularie złożyły jaja jakiś miesiąc temu na szybce akwarium. Zdjąłem je z szyby i umieściłem na kawałku steropianu na powierzchni wody.
mam jednak problem bo te ślimaczki nie chcą sie wykluć. Minęło juz tyle czasu i nic. czytałem w necie że po 2 tygodniach małe ślimaczki powinny wyjść z jaj, a u mnie nic.

Czy jest wszystko stracone? czy już sie nie wyklują?
Udało wam sie rozmnożyć ampularie?
jak tak to  w jaki sposób?
prosze o rade co mam zrobić?

a jeszcze mam taki problem z ampulariami. Kiedy włożyłem jej do nowego akwarium (woda stała 1 dzień) zrobiły sie niemrawe. były przyklejone do szyby i sie prawie w ogóle nie ruszały, a kiedy je odczepiłem pozostał na szybie ślad jakiegoś śluzu. Aktualnie leżą na dnie zamknięte w swoich muszlach. Wydaje mi sie że jeszcze nie zdechły bo kiedy je dotykam to widać wyraźne ruchy zamyania sie wieczka.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2010, 11:13:11 »

Sprawdź czy kokon nie wyschnął.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
jansens
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2010, 16:57:45 »

a jak mam to sprawdzić??
z wierzchu jest taki troche jak pancerzyk.
Zapisane
Krzosio
Zainteresowany
**
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2010, 21:26:28 »

Poczekaj kolejne 2 tygodnie.
Zapisane
haute tension
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #4 : Luty 05, 2010, 10:19:16 »

musisz nawilżać kokon nie może wyschnąć całkowicie bo nic z tego nie będzie nie dużo ale zawsze musi być wilgotny ja umieszczam na pokrywce plastikowej z jakiegoś kubeczka i codziennie podlewam odrobinka wody tylko żeby nie był całkiem zamoczony..
Zapisane

akwa 50 l - crystal red
akwa 50 l - crystal black
akwa 40 l - crystal red -selekcja
akwa 80 l - red cherry
akwa 250 l- pyszczaki  Malawi labidochromis yellow
sezonowo hobbystycznie przekopnica  australijska  Smiley
jansens
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #5 : Luty 06, 2010, 20:37:13 »

kilka jajeczek wyschło ale reszta sie jeszcze trzyma.
ogólnie mam 2 kokony. trzymam je blisko ujścia bąbelków z pompy (na steropianie)więc chyba mają wilgoć.
a więc pozostaje tylko czekać? ale możliwe jest że od świąt sie jeszcze nie wykluły?
Zapisane
wirek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #6 : Luty 08, 2010, 07:57:50 »

Niepotrzebnie jajka ruszałeś. Trzeba było je zostawić na szybie. Ślad po kokonie można spokojnie usunąć żyletką. U mnie ampulariom zdarzało się co jakiś czas złożyć kokon, z którego się nic nie wykluło. I jak pamiętam, to rozwój kokona trwał dłużej niz 2 tygodnie.
Zapisane

Tańczący z rybkami
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: