Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: przyczyna zgonu ?  (Przeczytany 1246 razy)
Yria
Zainteresowany
**
Wiadomości: 83



« : Sierpień 03, 2007, 21:24:02 »

Zdechły mi dwie ryby, dokładnie w tym samym czasie: samiec prętnika i samiec bojownika. I...zastanawiam się czemu ?
Parametry wody ok, tylko ph troszke za wysokie ( ok 7.7) ale to chyba nie może być przyczyną...nie jest aż tak wysokie, a moje bojowniki kiedyś znosiły o wiele bardziej ekstremalne warunki. Inne ryby czują się świetnie ( samice bojownika, razbory,otoski). Samce zdechły tydzień temu i do tej pory żadna ryba nie podupadła na zdrowiu. O co więc chodzi? Zastanawiałam się, czy przypadkiem nie walczyły ze sobą i śmierć nie była przyczyną ran...ale nie było po nich raczej nic widać. Jak wróciłam do domu to prętnik był już na dnie martwy a bojownik unosił się resztkami sił przy powierzchni ( lezał pomiędzy liśćmi,) gdyż nie miał sił pływać , jak wypłynął na "otwartą wode" to koziołkował...jakby nie mógł utrzymać równowagi.
Zapisane
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2007, 11:36:06 »

Miałem pdodbny problem dotyczący moich neonek. Dwie zdechły z dnia na dzień (straciły kolor, pływały przy powierzchni, jakby 'sciągało" im ogony w dół. I tez nie znam przyczyny. Przykre. reszta rybek całkiem ok.
Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 04, 2007, 11:53:15 »

jezeli rybka nie moze utrzymac równowago to znaczy to to zapalenie pęcherza pławnego, błednikowce są tą chorobe szczególni wrażliwe
pozdrowienia
Zapisane

Woozek
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #3 : Sierpień 05, 2007, 15:15:29 »

to chyba zwykły pech mi 3 w jednym dniu padły;/
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: