Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: 200 L (Befsztyk)  (Przeczytany 13445 razy)
Befsztyk
Nowy
*
Wiadomości: 36



« : Kwiecień 01, 2008, 22:53:38 »

Czołem wszystkim.

Właśnie wystartowało. Można powiedzieć, że z odzysku. Wysprzątałam, wydostałam roślinki z zielonej breji (mech jawajski, który zarósł wszystko), kolorków im nieco brakuje.
Osprzęt nie wiem jeszcze jaki tam jest zainstalowany.  ;DMuszę  w nim bardziej pogrzebać.
Domownicy, którym udało się przeżyć zabójcze instynkty poprzedniego właściciela Wściekły :

9 neonow
4 brzanki sumatrzańskie
5 danio zebry
3 kiryski niebieskie
1 zbrojnik niebieski (prawdopodobnie, bo ciężko mi rozpoznać)
6 bystrzyków ozdobnych
5 sumiki szkliste
3 pstrążenice marmurkowe
1 bojownik

2 krewetki


   x microsorum pteropus
2 x anubias berteri
2 x crinum thaianum





Uprzejmie proszę o słowa krytyki i rady.

A oto i ono>



pozdrawiam wszystkich papa



up date

Oświetlenie - 2x 25 W t8
pompa 9 W
grzałka 150 W


Po małym remoncie. 4.04.2008

Wygląda to wprawdzie jakbym im ogródek zrobiła maleńki, ale podoba mi się batrdziej  to,  niż ten obleśny korzeń gipsowy.




Kolejne przemeblowanie 21.04.2008


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 15:52:32 wysłane przez Befsztyk » Zapisane

szydłoś
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


akwarium 112l :p


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 01, 2008, 23:18:38 »

z tego co widze masz strasznie drobny piasek jako podloże,na tym ci roslinki nie urosna ,korzenie beda gnily!!!(min sr.zwirku 3mm)
Zapisane

akwarium 112l obsada:35x neon innesa,kirysy:czarny ,spiżowe,pstre weloniaste,skośnopregi,5xkardynałek chiński,Para Ramirezek,12Xred cherry,amplarie.
moje akwarium   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15272.msg134860;topicseen#new
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 01, 2008, 23:20:48 »

Dokup 20 neonów bo to ryba stadna  Wink
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Befsztyk
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 01, 2008, 23:21:42 »

no świetnie....  jak wymienia się żwirek?
Mogę zdemontować wszystko, wyciagnać żwirek i zmienić na nowy bez wylewania wody?
Ryby mam wpuścic od razu?Huh
Idę pogrzebać po forum...
Dzięki

Tak,tak, rybek dokupię napewno. brzanki, kiryski, neonki / wyczytałam że te lubią być w bandzie , wiec zwieksze nieco i ch liczebność
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2008, 23:23:23 wysłane przez Befsztyk » Zapisane

szydłoś
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


akwarium 112l :p


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 01, 2008, 23:47:05 »

najlepiej zalozyc od nowa,mozesz sposcic wode i gdzes ja przetrzymac,,zeby zalac nia now akwarium.musisz rozplanowac jak ma ono wygladac ,gdzie chcesz roslinki posadzic zebys wiedzial gdzie nawóz dac na dno przed przysypaniem go zwirem ;Da  rybki dopiro po 2-3 tygodniach bo woda musi dojzec,bo inaczej to rybki kaput,(ile stoi woda w tym obecnym akwarium?)
Zapisane

akwarium 112l obsada:35x neon innesa,kirysy:czarny ,spiżowe,pstre weloniaste,skośnopregi,5xkardynałek chiński,Para Ramirezek,12Xred cherry,amplarie.
moje akwarium   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15272.msg134860;topicseen#new
Befsztyk
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 02, 2008, 00:04:31 »

akwarium zalane tydzien temu. a wlasciwie dolana woda do jakis 30 litrow starej. rybki z musu wpuszczone od razu- nie mam gdzie przetrzymac.  Wiec z zatapianiem od nowa bedzie lekki problem...
kurde, juz nie wiem co ma z tym robic.......
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 02, 2008, 14:10:58 »

mi sie podoba to akwa, ale rośliny rzeczywiście mogą mieć problem w tym podlożu... Ale na tym etapie wymiana podloża to nic takiego - rośliny i tak nie zdążyly się ukorzenić . Więc wystarczy skolować odpowiednio dużą beczke do której zlejesz wodę , rybki wylów , wszystko wyjmij , wode zlej , żwirek wymień i wkladaj wszystko z powrotem.
Zapisane

muhhaamd
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 02, 2008, 14:29:08 »

hmm...powiem tak bawilem sie przez ostatnie pare lat w aqwa holenderskie...i stosowalem nazwyklejszy piach rzeczy !!!!!! a czasami piasek kwarcowy..i uwierzcie mi roslinom wcale to nie przeszkadzalo..podstawa to odpowiednie nawozenie co2 oraz dobre odzywki, odpowiednie parametry wody do gatunkow roslin i oczywiscie oswietlenie !!! ...ja do wiekszej ilosci roslin stosowalem dodatkowo pod piach specjalne podloza dla roslin...Więc jak to w zyciu wszystko jest mozliwe  papa
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 02, 2008, 14:49:35 »

Posiadanie piasku nie dyskwalifikuje nas jeśli chodzi o rośliny. Seboos też ma piasek rzeczny w akwarium pod którym ma podłożę DIY i nurzaniec zarósł mu prawie całe akwarium a żabienice podwoiły swoją wielkość. Na razie możesz dosypać jeszcze trochę żwirku i pod rośliny z bardziej rozwiniętym systemem korzeniowym wsunąć kulki gliniane/gliniano - torfowe. Korzystne będzie także wpuszczenie kilku ślimaków świderków do akwarium.

Akwarium zapowiada się bardzo ciekawie. Z niecierpliwością będę czekała na aktualizację ;-)

PS. Przerzuć zdjęcie na www.fotosik.pl albo inny taki podobny serwer aby zdjęcie wyświetlało się "na gotowo".
PS2. Jeśli to akwarium ma wymiary 100x40x50 to ma 200 l, chyba, ze profil? Uzupełnij proszę te informacje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 15:03:11 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
muhhaamd
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 02, 2008, 14:51:45 »

Posiadanie piasku nie dyskwalifikuje nas jeśli chodzi o rośliny. Seboos też ma piasek rzeczny w akwarium pod którym ma podłożę DIY i nurzaniec zarósł mu prawie całe akwarium a żabienice podwoiły swoją wielkość. Na razie możesz dosypać jeszcze trochę żwirku i pod rośliny z bardziej rozwiniętym systemem korzeniowym wsunąć kulki gliniane/gliniano - torfowe. Korzystne będzie także wpuszczenie kilku ślimaków świderków do akwarium.

Akwarium zapowiada się bardzo ciekawie. Z niecierpliwością będę czekała na aktualizację ;-)


Szczera prawda Wink
Zapisane
Befsztyk
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 02, 2008, 15:23:16 »

O , dziekuje. Uspokoiliście mnie. Już zaczęłam molestować sąsiadkę, która ma piękny sklep akwarystyczny o przechowanie rybów.  Wink
I chciałam molestować Ciebie Emi na PW, o dokładną instrukcję "montazu" tego dna z ziemi i torfu. Ale w takim razie sobie chyba odpuszczę. pouczę się na tym co mam.
Akwarium ma owszem 200 l , ale nie leje z czubkiem bo jakieś 3 cm od górnej krawędzi są doklejone takie jakby listwy szklane. takie daszki. Nie wiem jak to opisać. Może wszystkie akwaria tak mają Huh
Jak wspominałam wcześniej- jestem w temacie tak zielona jak moje akwarium zanim mi je przywieźli.


A roślinki, które mam, nie rosną w podłożu. te po lewej rosną na konarze, a to na srodku wsadzilam razem z doniczka (wczesniej stalo mi w szklanym wazonie na stole-bez rybek- sama roslina)
wybaczcie ze nazywam roslinki ten i to, ale jeszcze sie nie zajelam identyfikacja. ledwo skonczylam to robic z rybami Wink


Emi- owych ślimaków mam inwazję
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2008, 15:46:14 wysłane przez Befsztyk » Zapisane

muhhaamd
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 02, 2008, 15:27:18 »

znająć życie to nie daszki a wzmocnienia aqwarium (usytuowane wzdóż przedniej i tylnej scianki zbiornika WinkGrin
Zapisane
Befsztyk
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 03, 2008, 09:47:09 »

Lecę kupić jakieś rośliny. Stwaiam na żabienicę i nurzańca. Czytałam ,że są łatwe w obsłudze. Grin
Czy żabienicę mogę zasadzić do takich doniczek przypominających kamienie? Widziałam w jakimś internetowym sklepie. A nurzańca posadzę na miejscu tego tandetnego sztucznego białego korzenia. Co o tym myślicie?
Emi- pisząc "kulki gliniano/torfowe" masz na myśli keramzyt czy może są to dwie różne rzeczy?
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 03, 2008, 10:10:25 »

Żabienice, nurzańce i zwartki powinny dobrze rosnąć. Jeśli chodzi o doniczki to nie polecam, no chyba, ze wsypiesz na dno jakiegoś substratu podżwirowego dla roślin (możesz nawet trochę ziemi do kwiatków pomieszanej z piaskiem dać a na to żwir normalny jak masz w akwarium). Ta roślina w doniczce to kabomba karolińska. Możesz ją wsadzić do żwiru jak chcesz.
Kulki gliniano-torfowe to coś innego niż keramzyt. To takie kulki wielkości hmmm czereśni złożone z gliny, torfu i nawozów. Są suszone albo wyprażane, bardzo długo działają w podłożu jak taka tabletka nawozowa. W dziale giełda Mirmil wystawił ogłoszenie, ze sprzeda takie kulki własnej produkcji to możesz zakupić kilka sztuk np u niego.

Pojemność akwarium podajemy patrząc na wielkość szkła a nie patrząc na ilość wody więc Twoje akwarium to 200 l zbiornik  Wink
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 10:13:00 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 03, 2008, 15:13:24 »

po 1
roślinki trzeba bardzo dokładnie oczyścić z tej waty mineralnej
2.
nie wyobrażam sobie żabienicy o korzeniach pól do nawet metrowych w doniczne Wink Wink Wink
3.
rośłiny wszystkie posadz normalnie w piach
4.
masz świredki w piasku, ciesz się Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: