Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Mateucjusz - 112l akwarium ogólne
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Mateucjusz - 112l akwarium ogólne  (Przeczytany 7457 razy)
Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« : Maj 04, 2008, 15:31:21 »

Akwarium 80x35x40 brutto 112l profil.

filtracja : filtr wewnętrzny Aqua El - TurboFilter 650 (650 l/h) > gąbka + ceramika + węgiel aktywny

oświetlenie: 2 x 18 W

grzałka: Elite 150 W

woda: p. h. 7,5  temp. 24 st. C.

podłoże żwir zwykły - spód drobny, na wierzchu gruby, po bokach 5 cm warstwa, na środku 3 cm

flora:
moczarka
kabomba
nurzaniec śrubowy
różdżyca
rzęsa wodna - śladowe ilości
?
?

fauna:
6x neon czerwony (planowo 15)
4x danio
2x molinezja black molly
2x mieczyk
3x otosek
2x krewetka amano

dekoracje:
tło strukturalne
imitacja skały-groty
korzeń

A oto ono:

http://img127.imageshack.us/my.php?image=akwariumgv8.jpg

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania Smiley

P.S. Proszę o wyrozumiałość - jestem początkujący  Wink
 



« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2008, 15:38:00 wysłane przez Mateucjusz » Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #1 : Maj 04, 2008, 15:45:03 »

akwa bardzo przyjemne dla oka Good ! przydalyby sie jednak jakies niskie roslinki z przodu akwa Good ! na pewno nikt ci nie powie ze masz przerybienie Grin dokup neonkow i danio (bo to rybki stadne) jeszcze na twoim miejscu postaralbym sie zbic pH do co najwyzej 7 (najlepiej ciut ponizej 7) i bedziesz mial swietne akwa Good !
Zapisane

8317910

szydłoś
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


akwarium 112l :p


« Odpowiedz #2 : Maj 04, 2008, 15:48:02 »

przy tym oswietleniu kabomba długo nie poszaleje, sam sie o tym kiedys przekonałem Sad dozuc jakies 25-30W i co2 i bedzie git Grin,pozatym akwa spoko
Zapisane

akwarium 112l obsada:35x neon innesa,kirysy:czarny ,spiżowe,pstre weloniaste,skośnopregi,5xkardynałek chiński,Para Ramirezek,12Xred cherry,amplarie.
moje akwarium   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15272.msg134860;topicseen#new
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 04, 2008, 15:55:28 »

jedno ? to żabienica
drugie ? to jaszczurzec pochylony Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #4 : Maj 04, 2008, 16:12:40 »

Bardzo ładnie urządzone akwarium  Good ! Brawo.
Zapisane

pepok
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #5 : Maj 04, 2008, 16:46:30 »

Fajne akwa - tylko trochę mało ryb. Może jakaś ryba denna i gupiki?
Zapisane

60l wielogatunkowe

1x Zbrojnik
3x Kirysek Spiżowy
3x Molinezja 1+2
2x Danio
3x gupik
3x Ampularia
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #6 : Maj 04, 2008, 17:18:04 »

Mi się bardzo podoba . Fajne to tlo -niby do tangi pasuje, ale i tu się ladnie komonuje Smiley
Zapisane

przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #7 : Maj 04, 2008, 17:48:33 »

Bardzo ladnie ale czy to tlo nie zabralo Ci zbyt duzo miejsca?? NIe patrzac na litraz powoedzialabym ze to na oko 60l. Optycznie powiekszają akawarium drobne rosliny na pierwszym planie.
Zapisane

bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #8 : Maj 04, 2008, 20:19:14 »

bardzo ladne akwa  Good !  , fajnie sie komponuje tyl (tlo) z cala reszta papa Good ! Good ! Good !
Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #9 : Maj 04, 2008, 20:24:07 »

ale mroczny klimat  Grin bardzo fajne, naprawdę superowe.... Good !
ale zgodzę się z Przyjaciółką Zenona, wygląda na dużo mniejsze niż 112l.
Może jakaś glossostigma na przód, na trawnik?
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 05, 2008, 23:17:45 »

akwa fajne dodaj neonkow jak chcesz ale nie słuchaj pepoka nie rób se zupy rybnej, pamietaj ze rybki lepiej sie czują jak mają wiecej miejsca i pamietaj ze to co teraz małe urosnie !
akwa fajne pozdrowienia
Zapisane

discus
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #11 : Maj 06, 2008, 09:26:50 »

Bardzo ładne akwa Smiley
Jeśli chodzi o obsadę, to dokup neonków, oddaj danio (to też ryba stadna i masz ich za mało). Ja osobiście oddałabym też molinezje i mieczyki. W zamian dokupiłabym więcej otosków (to ryba stadna) i jeszcze z 5-8 amano.
Odnośnie światła. Myślę, że podstawowe rośliny spokojnie będą rosły przy dwóch T8. W oświetleniu nie liczy się tylko ilość ale przede wszystkim barwa. Gdybyś miał w tym zbiorniku 4 świetlówki (np. T5), to jednocześnie, żeby nie szły glony, musiałbyś mieć naprawdę dużo roślin i podawać im CO2. Pokombinuj sobie na razie z tymi dwoma świetlówkami, naucz się trochę o roślinach a potem dokładaj światło. Jest kilka możliwości: Flora Glo+Aqua Glo (Hagen), Aquarelle+AquaSky (Philips), Arcadia Original Tropical+Arcadia Freshwater.
Pozdrawiam
Zapisane

450l: paletki
126l: krewetkarium
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 06, 2008, 13:18:40 »

nie musisz wcale kupować drogich świetlówek hagena, postaraj sie kupić jedną z ciepłą barwą i jedna z zimna i będzie git
Zapisane

Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #13 : Maj 07, 2008, 10:11:39 »

Wybaczcie że odpowiem w jednym poście:

co do tła to rzeczywiście zabrało trochę miejsca, dodatkowo rośliny mi się tak szybko rozrastają (a do małych nie należą) że miejsca coraz mniej a zdrową roślinę szkoda wyrzucać - może powiecie mi co się robi jak z 1 rośliny robi się 6?Co więcej wypuściły girlandy korzeni i wyglądać to zaczyna jak dżungla amazońska... Wracając do tła spotkałem się z nielada problemem - za tłem rozwijają się zatoczki i czasem któryś przechodzi na stronę główną - boję się żeby mi się tam nie rozmnożyły :/

Amano dokupie jeszcze co najmniej 2 szt. otosków będzie docelowo 6,tak samo danio, a neonków 15-16. Na razie biję się z kulorzęskiem więc zakupy zawiesiłem. Pomyłka związana z użyciem akryflawiny i wyższej temp. kosztowała mnie moczarki i kabomby. Teraz próbuję to naprawić ale z konieczności wpuściłem zieleń na ospe, więc czekam z dorybianiem i dosadzaniem na koniec kuracji. Na dno planuję 4 kiryski i mam obiecanego zbrojnika (potwór ma 15 cm). Boje się co prawda o stan akwa po wpuszczeniu tego giganta ale może go nie zrujnuje. Czy 2 ramirezy będą ok? Ewentualnie rozważam jeszcze 2 pawie oczka i koniec.

wrażenie 60 l może też jest dlatego że ostro przyciąłem zdjęcie i pokrywa się ze ściankami akwa.

Czemu miałbym oddać danio i mieczyki?

Oświetlenie zmodyfikuje jak się dokształcę Cheesy

P.S. sorki bo to głupie pytanie, ale jak się dodaje obrazki na forum? Chciałbym zidentyfikować te "?"  Wink
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
discus
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #14 : Maj 07, 2008, 11:32:05 »

Dlaczego moim zdaniem oddać danio i mieczyki? Dlatego że po pierwsze jest to mieszanie biotopów, po drugie akwarium "misz masz" wcale dobrze nie wygląda (dojdziesz do tego z czasem) a przy tym ryby ławicowe, jakimi są np. neony najlepiej wyglądają gdy są w dużym stadzie, najlepiej jako jedyne w tej strefie akwarium. Mieczyki strasznie brudzą wodę, reszta powodów j.w. Nie wpuszczaj tego dużego zbrojnika! Po pierwsze masz dla niego samego za małe akwarium. Po drugie chcesz mieć 3 zbrojniki w 112l?? Za jakiś czas będziesz łamał sobie głowę co z nimi zrobić, gwarantuję. 
Nie wpychaj do tego zbiornika wszystkiego co ci się podoba w sklepie lub u kolegi.
Nadmiar roślin oddaj (np. daj ogłoszenie na forum) lub spróbuj sprzedać na allegro.
Widzę, że intensywnie te ryby leczysz. Możesz podać fotki tych zmian chorobowych? Jesteś pewien diagnozy? Nie lej chemii na oślep bo tylko osłabiasz ryby. Zanim podasz jakikolwiek lek przeczytaj wszystko co znajdziesz na temat podejrzewanej choroby. Nie słuchaj sprzedawców. Jak wysoką miałeś temperaturę?
Na przyszłość, na ospę najlepiej stosować FMC lub Costapur (najlepiej w połączeniu z Ectopurem).   
Obrazki dodaj poprzez zamieszczenie zdjęć na Fotosiku lub ImageShack a potem pobierz z tamtej strony kody do swojego zdjęcia i wklej w trakcie pisania posta. Nie wiem tylko dlaczego o to pytasz, skoro już zamieściłeś zdjęcie...
Pozdrawiam
Zapisane

450l: paletki
126l: krewetkarium
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: