Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Mateucjusz - 112l akwarium ogólne
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Mateucjusz - 112l akwarium ogólne  (Przeczytany 7469 razy)
Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #15 : Maj 07, 2008, 12:47:33 »

Diagnozy jestem pewien - to kulorzęsek. Leczyłem Akryflawiną bo myślełem że rybia ospa i pleśniawka to to samo  Roll Eyes teraz stosuję zieleń Zooleku. Temperaturę najpierw miałem 32 teraz zszedłem do 28 żeby nie przesadzać..

Zbrojnika zamierzam mieć jednego - obiecała mi go osoba której już się nie mieści zbytnio w 40l akwa. Ryba jest tak długa że jak zwisa pionowo na szybie to się wyprostować nie może... Zatem u mnie chyba byłoby mu lepiej.

Jeśli chodzi o oddawanie rybek to w okolicy znam tylko jedną osobę z akwarium i w 40l. oprócz rzeczonego zbrojnika ma także bocję wspaniałą ok 10 cm, 2 duże kiryski i z jakieś 30 głupików... więc nie mam gdzie oddać rybek chyba że do sklepu...

Do neonów proponujesz Discusie jaką ilość?

Na dno myślałem: 1 zbrojnik, 4x kirysek, 6x otosek (umownie przyporządkowałem go do dna)

co do zamieszczania fotek - zauważyłem że niektórzy wrzucają małe zdjęcia np. 1 rośliny... jak to zrobić aby było widoczne w poście?

Pozdrawiam  Smiley

P.S. Dziękuję wszystkim za rzyczliwe słowo - bardzo mnie podbudowaliście  Cheesy  Good !
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
discus
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #16 : Maj 07, 2008, 13:41:15 »

Pogratuluj koledze! To jedno z lepszych osiągnięć o jakich słyszałam, tyle ryb (i takie!) wcisnąć w 40l! Niech te ryby odda, chociaż do rzeczonego sklepu. Będzie im tam lepiej, naprawdę. Jak musisz to weź tego zbrojnika (jaki to zbrojnik??) ale nastaw się od razu na szukanie mu nowego domu (daj ogłoszenia na forum, allegro). 4 kiryski to trochę za mało - niech będzie z 6-7, będą się lepiej czuły. Gdybym była na Twoim miejscu miałabym taką obsadę: neony (ok. 30-40 sztuk), otoski (6 sztuk), kirysy (6-7 sztuk). Taka obsada byłaby docelowa. Chwilowo zaliczmy jeszcze tego zbrojnika. Jeśli byłabym na Twoim miejscu to nie brałabym też żadnych gupików. Pomóż raczej koledze pozbyć się tych ryb, które ma. Dajcie ogłoszenie, oddajcie do sklepu w zamian za pokarm czy rośliny. Na razie bowiem Twój kolega strasznie męczy ryby. Jeśli chce mieć ten sam zbiornik, to po pozbyciu się wszystkich ryb, które ma w tej chwili niech kupi bojownika. Przynajmniej uratuje jedną duszyczkę z kubka... Albo większe akwa. Niech też ta osoba czyta, czyta i jeszcze raz czyta o akwarystyce.
Małe zdjęcia, chodzi ci o miniaturki? Kod do miniaturek też jest do pobrania (przy zdjęciu) na Fotosiku.
Zapisane

450l: paletki
126l: krewetkarium
Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #17 : Maj 07, 2008, 21:42:48 »

zbrojnik niebieski. Jest w tym 40l odkąd pamiętam. bocja także choć pierwotnie były dwie. Kolega zawsze moarzył żeby mieć hodowle głupików... i dostał ode mnie w spadku kilka (kiedyś miałem akwa 100l). Mówiłem że lepszym wyjściem jest 10 głupików, ale się rozrodziły..

Wracając do mojego akwa to uważam że jedynie neonki w toni to musi być strasznie nudne. Zachowania różnych gatunków są przebogate i np. rozumiem że powinienem oddać danio bo to Azja, ale kilka gatunków z Ameryki jest ok.

Może być tak?:

20x neon czerwony
2x molinezja
2x mieczyk
2x ramireza
6x otosek
6x kirysek
1x zbrojnik niebieski

pozdrawiam  Smiley
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
Los_1988
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168


Moje GG: 6928749


WWW
« Odpowiedz #18 : Maj 08, 2008, 14:08:49 »

Obsada może byc. Chociarz dla mieczykow i molinezji to akwa troche wieksze by sie przydalo.
A tło jest extra.
PS; Sam mam problem z wyborem tła do akwa
Zapisane

I Love Xiphophorus helleri  Smiley
Plany sie zmieniają Wink
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #19 : Maj 15, 2008, 22:58:19 »

Bardzo ładne akwa i jak napisał Los_1988 masz świetne tło Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #20 : Maj 16, 2008, 21:13:24 »

dzięki wielkie za pochwałę  Grin tło już nieźle porosło glonami, a trudno to czyścić - minus tła też jest taki że nie da się wytłuc na nim zatoczków, bo się chowają w szczelinach. Pogrzebię w papierach to może znajdę producenta i model, jeśli ktoś jest zainteresowany Smiley
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
Los_1988
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168


Moje GG: 6928749


WWW
« Odpowiedz #21 : Maj 16, 2008, 21:33:36 »

dzięki wielkie za pochwałę  Grin tło już nieźle porosło glonami, a trudno to czyścić - minus tła też jest taki że nie da się wytłuc na nim zatoczków, bo się chowają w szczelinach. Pogrzebię w papierach to może znajdę producenta i model, jeśli ktoś jest zainteresowany Smiley

Możesz podać Smiley
Zapisane

I Love Xiphophorus helleri  Smiley
Plany sie zmieniają Wink
nesti
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 27


ona NIE on


« Odpowiedz #22 : Maj 22, 2008, 08:14:48 »

PIĘKNE AKWA... tło bardzo efektowne... czy sam je robiłeś??? jeśli tak to ukłony... Wink
Zapisane

więcej fotek mojego baniaczka...
zapraszam...
http://good-times.webshots.com/slideshow/564009341OCWXAE
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #23 : Maj 22, 2008, 08:31:24 »

PIĘKNE AKWA... tło bardzo efektowne... czy sam je robiłeś??? jeśli tak to ukłony... Wink
Przeczytaj to co jest napisane kilka postów wyżej to sie dowiesz czy tło było gotowe czy robione przez autora Wink.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #24 : Maj 22, 2008, 10:15:31 »

niestety nie znalazłem papierów z tła Sad Ale podejdę do sklepu i się zapytam cóż to za cudo - cena rzeczywiście też jak za cud -115zł.

Zwiększyłem obsadę do 20 neonów i kupiłem 2 krewetki filtrujące.

Niestety mam teraz plagę zatoczków i rozważam pożyczenie bocji, albo kupno - obawiam się jednak o krewetki. Czy bocje nie zaszkodzą krewetkom 3-6cm? Ewentualnie sprawie sobie jeszcze krewetkarium ale z 200zł trzeba będzie pewnie wydać :/

Pozdrawiam drogich akwarystów Cheesy
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
19maciej19
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 244


Akwarystyka hobby na całe życie


« Odpowiedz #25 : Maj 28, 2008, 18:37:18 »

ładne akwarium bardzo ładne
a pro po bocji lepiej nie ryzykować
Zapisane

63l Roślinne
Obsada w budowie Cheesy
Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #26 : Czerwiec 04, 2008, 22:14:44 »

Szczerze sie zgubiłem - na tle jest napis Ekol jeśli dobrze pamiętam a pani w sklepie powiedziała że te tła mają z Akwa-rynkaru...

dokupiłem ramirezy (2), 2 amano i jednego kiryska (wkrótce więcej), z bocji zrezygnowałem Smiley
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
MaTii
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


kocham te hobby


« Odpowiedz #27 : Czerwiec 13, 2008, 15:00:41 »

Akwarium Pierwsza klasa super się prezentuje a tło robi wrażenie może sam w nie zainwestuje  Grin Grin
Zapisane

112l
Obsada:
-1+1 mieczyki (5 małych 2,cm ;P)
-2+2 Ramirezki
- 6 kirysek spiżowy
1+1 prętnik karłowaty
1 kosiarka
renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 14, 2008, 20:40:25 »

Akwa bardzo fajne, a mieszanka rybek w towarzyskim, przynajmniej według mnie, jest wskazana- dzięki temu jest ciekawiej. Tło strukturalne piękne, ale ja się wyleczyłam na dobre. Po pierwsze zajmuje sporo miejsca, po drugie zbiera się za nim masa świństwa, którego nijak nie da się usunąć.Jeżeli pokusisz się o bardziej wymagające rośliny, nie obejdzie się bez CO2, pozdrawiam Wink
Zapisane

Mateucjusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #29 : Czerwiec 15, 2008, 07:49:51 »

Dzięki, dzięki  Grin co do roślin to na razie nie zamierzam dokupywać- tak się rozrosły że mam prawie całe akwa zarośnięte Tongue zastanawiam się nad przerzedzeniem paproci bo już się tak rozrosła że nad wode wystaje  Roll Eyes ale jak wynika z obserwacji jej poprzedniczek to w krótce rozpadnie się na kilka mniejszych a wtedy się zostawi jedną małą (są też 2 w rogu) - niebawem zamieszczę aktualniejsze zdjęcie Cheesy pozdrawiam  Good ! papa
Zapisane

akwa 112l (7 miesięcy):

18x neon czerwony
3x molinezja black molly
2x mieczyk
4x danio
5x otosek
3x pielęgnicza Ramireza
5x kirysek
2x krewetka filtrująca Atyopsis moluccensis
1x sum kasatka

akwa 100l (1,5 tygodnia):

2x okoń
10x ukleja
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: