Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « dodatkowe oświetlenie, by akwarium ładnie wyglądało
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: dodatkowe oświetlenie, by akwarium ładnie wyglądało  (Przeczytany 4579 razy)
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #15 : Wrzesień 01, 2008, 13:20:54 »

Co masz na myśli mówiąc o bocznych zabezpieczeniach?
Coś takiego jak podłużne wzmocnienia na przedniej i tylnej szybie tylko że szersze i zamocowane także na bocznych szybach. Powinny pokrywać całą długość i szerokość akwarium. Najlepiej z przezroczystego plastiku lub ze szkła. 100% gwarancji nie dają ale zmniejszają szanse na to, że ryba wyskoczy.
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 01, 2008, 13:25:41 »

Emi, myślę, że masz rację z "tą kratką na dnie". Zgadzam się też, z tym, o czym pisałaś w przytoczonym przeze mnie wcześniej wątku, że rybki mogą zaplątać się w siatkę.
Toxic, jak pisałam wcześniej, do zestawu, który posiadam, załączono 3 szyby, tak, by przykryły jego powierzchnię. Sprawiają wprawdzie kłopot przy karmieniu (jedną trzeba zdejmować) jednak, jak sądzę - będą odpowiednie???
Zapisane

375 litrów
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #17 : Wrzesień 01, 2008, 13:30:36 »

Tak, szyba też się nada jednak jest najbardziej kłopotliwa (wyjmowanie przy karmieniu, pracach w akwa, i trzeba ją dosyć często czyszcić)
Poza tym i tak będziesz miała luki ze względu na rury od filtrów i jeżeli bocje się tam zmieszczą to ryzyko, że wyskoczą nadal jest spore.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 13:32:12 wysłane przez Toxic » Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 01, 2008, 13:35:26 »

Toxic, zdaję sobie z tego sprawę, ale chyba nie będę miała wyjścia. (szyby są przycięte pod wszelkie oprzyrządowanie).
Może się powtarzam, ale jeszcze mimo wszystko martwi mnie "komfort labiryntowców. Na wątku http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=16963.0  znalazłam wypowiedź Sebosa, cyt. "Co do wyskakiwania - mnie sie nie zdarzyło w 112 (otwarte). (...) Co do temp - jeśli nie masz wahań temp w pokoju - będzie ok". Obawiam się, że w moim przypadku wahania temperatury w pokoju mogą się pojawić, np. podczas ogrzewanie kominkiem w okresie zimowym. Czy to ma duże znaczenie?
Zapisane

375 litrów
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 01, 2008, 14:01:27 »

Cytuj
Obawiam się, że w moim przypadku wahania temperatury w pokoju mogą się pojawić, np. podczas ogrzewanie kominkiem w okresie zimowym

Trochę OT ...

Ważne aby temp nie spadła poniżej temp niebezpiecznej czyli takiej przy której może przejść do przeziębienia labiryntu
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 01, 2008, 14:12:14 »

Sebos, rozumiem. O to oczywiście jestem w stanie zadbać.
Emi, Sebos czy w dziale "nasze akwaria" znajdę Wasze akwaria z oświetlenie hqi? (szukam, ale nie mogę znaleźć)
Pytam, ponieważ staram się znaleźć jak najwięcej propozycji z zastosowaniem tego oświetlenia, by w pełni przygotować się do wprowadzenia go u siebie.
Zapisane

375 litrów
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 01, 2008, 14:26:21 »

Emi, Sebos czy w dziale "nasze akwaria" znajdę Wasze akwaria z oświetlenie hqi? (szukam, ale nie mogę znaleźć)

Znajdziesz nasze akwaria ... ale bez HQI  bo nie posiadamy Smiley
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 01, 2008, 14:28:33 »

Znalazłam Cheesy
Raz jeszcze serdecznie dziękuję za wszelkie rady Smiley
Pozdrawiam i trzymajcie proszę za mnie kciuki przy montażu HQI Cheesy
Zapisane

375 litrów
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 01, 2008, 14:29:52 »

Tak mi się przypomniało, że ostatnio u nas dyskutowali na temat HQI ... może w czymś pomoże ...
http://gsa.org.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=1833
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #24 : Wrzesień 01, 2008, 14:36:11 »

Bardzo pomoże, tym bardziej, że znalazłam tam informację o oświetleniu hqi konkretnie do akwarium 375 litrów.
Serdecznie dziękuję Smiley
Zapisane

375 litrów
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #25 : Październik 13, 2008, 19:13:10 »

Z innej beczki. Czy 23 W na 54 litry to mało??
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #26 : Październik 13, 2008, 19:23:03 »

To zalezy od roslin .
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #27 : Październik 13, 2008, 19:52:00 »

Tu jest opis akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=16579.msg149033#msg149033
Tylko że nie ma już siemensis za to jest żabienica długolistna. Zdjęcia na 2 stronie (najnowsze) Wszystkie 3 od końca!
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: