Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Agresywny skalar.  (Przeczytany 15875 razy)
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« : Lipiec 29, 2004, 06:50:37 »

Mam 6 Skalarów, 2 ślimaki i inne ryby. Zauważyłem, że jeden ze Skalarów strasznie gryzie ślimaki. Ja bym chyba umarł jakby mnie tak ktoś pogryzł. Ślimaki narazie mają się dobrze, ale tak wiecznie nie może być. Dlaczego ten skalar jest taki agresywny (tylko dla ślimaków)?
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 29, 2004, 07:44:39 »

moje skalary też "podjadały" ślimaki. sprawdzały czy to nie nadaje się do jedzenia Cheesy potem przestały...
Zapisane

gg:1384140
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 29, 2004, 08:29:38 »

U mnie tak samo gupiki i brzanki sumatrzańskie, no i bocje  :twisted:  Smiley Wymęczyły białe ampularie, potem dostałem ciemna ampularię i widocznie nie zauważały jej tak łatwo, dlatego żyła sobie długo i szcześliwie.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #3 : Lipiec 29, 2004, 10:06:26 »

Mam nadzieje, że mojej ampularii nie wymęczą. Zauważyłem, że najbardziej zaczepia tan skalar białego ślimaka, a tego ciemnego rzadko. Narazie nie przestaje gryźć, a mam go już sporo czasu.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #4 : Lipiec 29, 2004, 10:37:14 »

Nie wiem czemu się dziwić. Przecież skalar jest w zasadzie drapieżną rybą.
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #5 : Lipiec 29, 2004, 11:00:44 »

A w sklepie mi mówił, że jest bardzo łagodna.
Kolega powiedział, że bardziej są agresywne dla siebie niż dla innych gatunków.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #6 : Lipiec 29, 2004, 12:17:57 »

Skalar przecież zjada duże ilości żywego pokarmu. Niekiedy jako jedzenie traktuje również mniejsze rybki (chyba, że jest chowany z nimi od małego). Teoretycznie nie atakuje większych stworzeń, chyba że podczas tarła. W każdym razie to nie jest absolutnie spokojna ani łagodna ryba.

Nie należy się słuchać sprzedawców. Im zależy tylko na zysku. Zdarzają się nawet tacy co nie wiedzą co sprzedają. Następnym razem popytaj się hodowców, poza tym tutaj na forum masz mnóstwo informacji. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi Smiley
Zapisane
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #7 : Lipiec 29, 2004, 14:47:02 »

Ja właśnie mam dylemat czy kupić sobie skalary(3 szt.)  :? bo w akwa będe miał neonki czerwone i gupiki  boję się że będą atakowane. :x Więc wpadłem na taki pomysł żeby skalary kupić na samym końcu i wdodatku małe może w tedy by nic innym rybom nie robiły. Smiley  Shocked

   Co wy na to :?:  :?:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #8 : Lipiec 29, 2004, 14:53:22 »

znów głupiki...  :evil:  Pisze się gupiki  Cheesy  Jak już kupujesz skalary to kup bardzo młode, wtedy nawet jak podrosną nie powinny atakować neonów i gupików Smiley
Zapisane
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #9 : Lipiec 29, 2004, 15:02:05 »

Dzięki i sorki  Tongue  :lol: ale jak nieraz piszę coś to nawet niewiem co  :lol:  :lol:


PS.
Zaraz poprawiam tego bysiora :wink:  Smiley
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #10 : Lipiec 29, 2004, 15:06:55 »

Ja kupiłem 1 neonka, 1 gupika, 1 mieczyka oraz 2 skalary i nic się nie działo prócz ataki na ślimaki.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #11 : Lipiec 29, 2004, 15:10:09 »

Neonka oddaj. To rybka stadna, należy trzymać minimum 10 sztuk (około). Albo dokup neonków.
Zapisane
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #12 : Lipiec 29, 2004, 15:14:07 »

Gupiki też są stadne mieczykowi też możesz dokupić towarzystwo :wink:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #13 : Lipiec 29, 2004, 15:18:12 »

Sory coś mi się pomyliło
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #14 : Lipiec 29, 2004, 15:20:51 »

Cytat: Riczi
Ja kiedy tamtego neonka kupowałem miałem w swoim akwarium jeszcze 6. Nie kupiłem jednego dlatego żeby samotnie pływał. Wiem, że musze jeszcze dokupić, ale wcześniej wyczytałem na tej stronie internetowej, że neonków powinno być przynajmniej 6-7, więc dokupiłem siódmego. Gupika mam jednego bo facet już zapakował go i dopiero powiedział, że nie ma samca, a mieczyk miał partnerke, ale kiedy wpuściłem nowe ryby to Mieczykowa stała się agresywna i musiałem ją przesadzić do kotnika.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: