Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: 300 Litrow Kvasira (Low Tech)  (Przeczytany 5451 razy)
Kvasir
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138



« Odpowiedz #15 : Wrzesień 25, 2008, 21:23:51 »

Dzisiejsze zdjęcia zbiornika. Aktualna obsada to :

1.Hokejówka amazońska (Thayeria boehlkei) 12 sztuk
2.Rodostomus (Hemigrammus rhodostomus) 15 sztuk
3.Pielęgniczka Ramireza (Mikrogeophagus ramirezi) 4 sztuk
4.Kirysek Panda  5 sztuk
5.Kirysek Spiżowy odmiana albinotyczna 5 sztuk
5.Zbrojnik Niebieski (Ancistrus multispinis) 3 sztuki (samiec i 2 samiczki)
6.Otosek (Otocinclus affinis) 8 sztuk
7.Krewetka Filtrująca 1 sztuk

Roślinek trochę przybyło i na tym się chyba zakończy. Teraz czekam aż wszystko zacznie rosnąć.








Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #16 : Wrzesień 26, 2008, 09:21:09 »

Kvasir - jest lepiej ale ciągle za mało roślin. Wcześniej ktoś napisał, że w LT już na starcie trzeba mieć ich dużo, naprawdę dużo. Proponuję więc dosadzić ze 3 razy więcej niż posiadasz obecnie.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 26, 2008, 09:28:38 »

Kvasir, lepiej aczkolwiek podpisuję się pod słowami poprzednika. Nie musisz mieć tych roślin przez cały czas ale tylko na początek więc nawet 10 łodyg pływającego rogatka lub moczarki byłoby super.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kvasir
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138



« Odpowiedz #18 : Wrzesień 26, 2008, 11:35:59 »

jest posadzone około 10 łodyg rogatka, 10 łodyg kabomby, 15 łodyg moczarki, 1 (więcej nie zdobyłem) łodyga"lisiego ogona" , anubias jest na korzeniu, kryptokoryna się zbiera do życia, są dwie sadzonki ludwigi po kilka łodyg, jest pływająca wgłębka, nurzaniec, Postaram się zdobyć Lilaeopsis brasiliensis jeszcze jedną sadzonkę i dołożę Echinodorus Magdalensis ze 2 sadzonki(będą 3) jest też wielka żabienica nie pamiętam dokładnej nazwy, 2 sadzonki microsoria pójdą na korzeń. Gatunków jest już naprawdę dużo i nie chciał bym więcej tego wkładać, jak zacznie to rosnąć to nie będą miał co z tym robić.

Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 26, 2008, 12:07:08 »

Na allegro i zbierać na pokarm dla rybek Smiley

LT jest tak, ze nie masz myśleć co będzie jak rośliny urosną tylko masz myśleć co jest teraz w akwarium. Masz ogromne akwarium i ta ilość roślin wg mnie jest za mała. Ze spisu możesz spokojnie wyłączyć anubiasy, magdalensis i lileopsisa bo one nie mają za dużego wpływu na pobieranie składników odżywczych z wody. Jest ich po prostu za mało lub rosną za wolno. Musisz mieć coś czego będziesz miał za 2 tygodnie całe akwarium i nie będzie Ci żal tego wyrzucić bo tak szybko rośnie. Może to być jakaś nadwódka lub paprotnica (różdżyca).
Taką ilość roślin do LT jak Ty masz teraz to ja bym do 100 l wsadziła i jeszcze coś bym kombinowała co tu upchnąć  Wink
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 26, 2008, 13:01:27 »

Ja właśnie dołożyłem do swojego zbiornika różdżycę i ludwigię. Co tydzień wycinam kabomby (strasznie szybko to rośnie) i moczarki. Podobnie jak EMI - radzę dosadzić roślin i nie przejmować się, że będzie tego dużo. W LT moim zdaniem im więcej tym lepiej, a przy okazji za jakiś czas parę złotych będzie można zarobić  Cheesy
Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: