Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 240L - OZZO Restart 10/12/2008 - NEW FOTO
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: 240L - OZZO Restart 10/12/2008 - NEW FOTO  (Przeczytany 7325 razy)
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #15 : Listopad 08, 2008, 13:43:43 »

fajne awka.tylko tak jak piszą mało roślin możne dodaj cabombe moczarkę kanadyjska te rośliny sa proste w hodowli i zarazem pięknie się prezentują Smiley

Pisał że płaskoboki "zeżerają" mu roślinki a Ty podajesz nazwy roślin które mi nawet narybek gupika zjadł. Muszą być twarde liście.

OZZO: Możesz jeszcze kupić anubias rybki nie będa go jadły.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Baniak123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88

Akawrystyka to moje hobby...


« Odpowiedz #16 : Listopad 08, 2008, 20:14:47 »

PIĘKNE akwarium gratuluje Grin
Zapisane

Ogólne 112l, tarliskowe 18l i dla narybku 45l i 55l...
3x75l dla podrostków...
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #17 : Listopad 10, 2008, 11:39:27 »

Witam. Akwarium prezentuje sie bardzo przecietnie. Rosliny posadzone chaotycznie, na srodku zdecydowanie za pusto. Duzo masz jeszcze do zrobienia... Rybki proponuje zostawic, to swojego rodzaju rarytas. Wink
Zapisane
ozzo
240L - Płaskoboki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #18 : Grudzień 15, 2008, 09:08:42 »

Witam

Zrobiłem restart, edytowałem post ale nie pokazuje się na początku wątku ??
Proszę o uwagi, sugestie, pomoc ...
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #19 : Grudzień 16, 2008, 01:44:45 »

No coz, pusto narazie... Cztery dni dojrzewania to troche malo... Woda zmetniala, bo ryby sa duze a akwa niedojrzale. No i pierwotniaki pewnie robia swoje... Wink
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 01:48:30 wysłane przez Mechanic » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #20 : Grudzień 16, 2008, 07:00:06 »

Poczatek akwarium a wszyscy wymagaja by bylo duzo  Undecided  jak dolozy roslin i korzen, jakies moze skalki z pewnoscia nabierze wyrazu - powodzenia  Good !
Jesli chodzi o korzenie zagladaj do tego sprzedawcy http://www.allegro.pl/item503601015_korzen_mangrowca_5.html,
miewa bardzo ciekawe i niedrogo - z czystym sumieniem moge polecic - sama u niej kupowalam za niewielka kaske (ponizej fotka)                                                                                                   

 
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #21 : Grudzień 16, 2008, 09:16:28 »

Poczatek akwarium a wszyscy wymagaja by bylo duzo  Undecided  jak dolozy roslin i korzen, jakies moze skalki z pewnoscia nabierze wyrazu

No przeciez o to mi chodzi... Nie powinno sie zaczynac z 3 roslinami na krzyz, stabilizacja wtedy jest bardzo skromna. Mozna wsadzic na poczatek o wiele wiecej roslin. Roll Eyes
Zapisane
ozzo
240L - Płaskoboki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #22 : Grudzień 16, 2008, 09:35:56 »

Sprawa ma się tak, jak wcześniej pisałem, że obsada nie pozwala na roślinki, zostaną dość szybko zjedzone Smiley
Cztery dni to BARDZO mało, ale lokum przejściowe było wg. mnie małe /tylko 100L/, nie miałem jak zorganizować miejsca do przetrzymania rybek.

Ale dzięki za informacje o pierwotniakach, mam nadzieję, żę się szybko ustabilizuje, zmieszałem 50% starej wody + 50% kranówki.
Jak z podmianami powinno być? Czy na tym etapie powinienem je robić częściej co 4-5 dni??
Mam filtr RO, czy coś to pomoże w stabilizacji zbiornika, czy stosować oczyszczoną wodę już po dojrzeniu?

@Mechanic - jak powinno się wystartować akwa nie holenderskie bo przypuszczam mówisz o takim
Cytuj
"Nie powinno sie zaczynac z 3 roslinami na krzyz"

restart zrobiłem pierwszy raz od 5 lat, nie mam aż takiego doświadczenia z tym. Na początku były zestaw "z polecenia pani akwarystki" głównie kąsaczowate a później przeszedłem bez restartu na płaskoboki.

@gina2006
Ja zakupiłem trochę inny korzeń mam nadzieję, że się będzie ładnie komponował
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1a2ccd63fa01e36.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 09:47:15 wysłane przez ozzo » Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #23 : Grudzień 16, 2008, 10:27:03 »

Jak z podmianami powinno być? Czy na tym etapie powinienem je robić częściej co 4-5 dni??
@Mechanic - jak powinno się wystartować akwa nie holenderskie bo przypuszczam mówisz o takim

Podmiane mozesz zastosowac po 2-3 tygodniach w przypadku niezarybionego zbiornika (ok. 20%). Jesli sa juz tam ryby to teraz powinienes zastosowac Sera Nitrivec aby przyspieszyc tworzenie populacji pozytecznych bakterii, ktore pomoga rozlozyc szkodliwe azotyny. Wpusciles ryby do nieustabilizowanego zbiornika, w ktorym nie ma co przetwarzac azotu (roslin jest stanowczo za malo). Nawet w typie "nieholenderskim" rosliny sa bardzo wazne (szkoda, ze plaskoboki nie moga z nimi zyc w zgodzie). Moja rada to zastosowanie wkladu do filtra do redukcji azotynow i azotanow (np. Filtus Nitras) i dodanie bakterii Nitrivec. Badaj poziom azotynow i azotanow (NO@ i NO3) przynajmniej raz w tygodniu. Przy zbyt duzej ilosci azotanow pojawia ci sie glony. Powodzenia. papa

Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #24 : Grudzień 16, 2008, 18:02:06 »

Bardzo ladny korzonek  Good ! duzy ? Czy probowales innych roslin, sa takie ktorych nawet plaskoboki omijaja  Grin
Zapisane

ozzo
240L - Płaskoboki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #25 : Grudzień 16, 2008, 19:12:24 »

Powiem szczerze, że ostatnio trafiłem na to forum i chyba złapałem bakcyla Smiley Dlatego ten restart, wymiana sprzętu, oświetlenie. Super co dzień patrzę co i jak.
Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc przy problemach ...

Nie miałem okazji sprawdzenia, które roślinki mogą działać, grube liście to wiem. Mam na oku jedną roślinkę na prawą stronę za tym nowym korzeniem
tak jak tutaj jest po lewej u speedeecat'a nie znam nazw jeszcze ale coś poćwiczę http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=16057.0 wysoka, karbowane liście
spróbuje anubiasa nana, więcej nie dam rady, może z czerwonych coś, ale muszę próbować pojedynczo. Przed restartem włożyłem kilka różnych roślinek to ok 4 dni były Smiley

Zastosowałem się do rad Mechanic, czyli bakterie zapodane, żwirek amonowy do filtra - czekać trzeba na wyniki.

Korzeń w wodzie


Co to za rybka Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 13:56:37 wysłane przez ozzo » Zapisane

mlody_et
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 92


melex? jaki melex?jeden kiełbas i dwa bułki prosze


« Odpowiedz #26 : Grudzień 18, 2008, 17:40:05 »

glonojad syjamski jak sie nie mylę Smiley
a co do tej wody to moze do filtra dorzuć węgiel aktywny. Krystalizuję wodę moze sie wyklaruję.
Zapisane

Co nas nie zabije to nas wzmocni...
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19156.new#new

gg: 2947862
ozzo
240L - Płaskoboki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #27 : Grudzień 18, 2008, 22:36:08 »

Zakupiłem go pięć lat temu i nie wiedziałem jaka to ryba Smiley Wtedy chciałem mieć dużą rybę i mi sprzedano
Już zapodałem wg. zaleceń i sugestii kolegi Mechnic'a woda już się poprawia ...
Jak będzie na 100% klarowna zapodam jeszcze fotki...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2009, 17:05:13 wysłane przez ozzo » Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: