Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mariuszz :) 50L  (Przeczytany 6805 razy)
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #30 : Listopad 23, 2008, 18:50:34 »

Picassowi tez mowili ze twarz ma zupelnie inny wyglad  Grin jednak zostal uznanym wielkim artysta
Mnie sie wydaje ze kazdy tak sobie urzadza cos co ma jak sie jemu podoba, inni moga napisac czy im sie podoba czy nie. Ale wyrazenia <zmien> powinny tyczyc tego co z pewnoscia nie powinno sie znajdowac w baniaku (bo moze szkodzic mieszkancom)  - a nie to co byc w nim moze -  takie wyrazenia sa forma narzucania i ingerowania w prywatne gusta.Nie kazde akwarium musi zawierac korzen (jesli nie ma w nim ryb ktorym to jest potrzebne) a nie ceramike, tlo rozne lub tapete, czy podobne temu rzeczy
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #31 : Listopad 24, 2008, 10:20:46 »

Nie przesadzajmy, ja tu narzucania się nie widzę. Chyba nikt z komentujących własnoręcznie zamku i kamieni z akwarium Mariuszz'a nie wyjmie - a co on zrobi to jego sprawa. Mi się to akwarium kompletnie nie podoba i napisałem co bym w nim zmienił. I po to jest chyba ten wątek - żebym mógł napisać - że mi się nie podoba i co mi się nie podoba... a jeśli ktoś nie chce żeby obsmarowywano jego akwarium - to go nie umieszcza na forum.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Mariuszz
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #32 : Styczeń 12, 2009, 16:17:13 »

mam problem i ze wzgledu na brak dostepu do internetu licze na szybka i konkretna pomoc Sad w akwarium jest obecnie 8 gupików 5 kirysków 1 glonojad (nie mialem sie gdzie go pozbyc) 3 molinezje czarne (trafily do mnie przez przypadek) i 3 kosiarki (zakupione ze wzgledu na własnie moj problem... problem z glonami...) z roślin została tylko kabomba + Cladophora aegagropila (Gałęzatka), wyjechałem na swieta i zostawilem akwarium pod opieke rodzinie gdy wrocilem okazało sie ze wszystko(!) jest zielone... statek, szyby, i kabomba, popytałem i dowiedzialem sie ze mam złe swiatlo i kazano mi je zmienic na 2 zarówki energooszczedne 15W 2700K i tak tez zrobiłem ale problem do dzis nie znika... w akwarium robi sie coraz zeileniej a ja nie wiem co robic bo raz pisze w poradnikach ze za malo swiatla raz ze za duzo raz ze za wiele tego raz ze za malo tego samego i juz sam nie wiem co robic Sad jakies rady? prosze o pomoc pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 12:18:23 wysłane przez Mariuszz » Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #33 : Styczeń 12, 2009, 16:22:03 »

zaciemnić zupełnie na tydzień, nie karmić, tylko filtr
kto Ci doradzał 2700K? zupełnie nieodpowiednie
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Mariuszz
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #34 : Styczeń 12, 2009, 17:09:06 »

doradzono mi tak w zoologicznym... wcześniej miałem rurową świetlówkę ale koleś niby profesjonalista powiedział ze taniej i lepiej jest zamontować zwykłe żarówki energooszczędne bo one się świetnie nadają do uprawy roślin... w końcu jakie te światło ma być bo mam już namieszane... są jakieś odpowiednie żarówki takie na normalny gwint jak te energooszczędne? bo dzięki pro z zoologicznego musiałem modyfikować pokrywę... jeśli nie ma takiej opcji to czy może być taka:
http://www.allegro.pl/item519356007_philips_aquarelle_tl_d_swietlowka_18w_zoolight.html
Huh?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2009, 18:03:56 wysłane przez Mariuszz » Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #35 : Styczeń 12, 2009, 19:13:34 »

są ale trudno dostępne poszukaj w necie można znaleźć energooszczędne 6000K
ale i tak świetlówki mają dużo lepsze parametry
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Mariuszz
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #36 : Styczeń 17, 2009, 12:12:19 »

poradziłem sobie poprzez mechaniczne usuniecie glonów i zmianę oświetlenia na 2 świetlówki rurowe po 15W

a teraz mam kolejne pytanie.. odnośnie zmiany obsady bo dziś mój ojciec przytargał do akwarium wielkiego mieczyka samca... doradźcie mi czy muszę coś zmieniać?

5 kirysków
1 glonojad ( wiem wiem ze za duży do mojego akwarium ale narazie nie znalazłem chętnego na niego )
4 gupiki ( samczyki )
3 kosiarki
3 molinezje czarne ( samczyki )
1 wielki mieczyk ( samiec )
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 00:14:46 wysłane przez Mariuszz » Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: