Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: PIELEGNACJA ROSLIN W AKWARIUM  (Przeczytany 3648 razy)
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« : Styczeń 02, 2009, 23:31:11 »

Jest bardzo duzo wiadomosci o potrzebach roslin (naworzenie, oswietlenie), ale brak rownie waznych jak je sadzic(w wiekszosci) czy pielegnowac by ladnie rosly, jak przycinac by sie rozrastaly a nie zniszczyc, czy takie wiadomosci ze np roslina nie lubi ruchu wody i wtedy wiadomo gdzie ja posadzic  itp.
Moze wiec jesli jestes bardzo dobrze zorietowana(y) napiszesz takie wiadomosci o roslinach ktore znasz i stosowanych w naszych akwariach - te mniej znane bardzo mile widziane ale i te bardzo pospolite tez  Cheesy )
Bardzo prosze nie umieszczac komentarzy czy innych wiadomosci nie zwiazanych z tematem.
 Moderatorow prosze moze o umieszczenie tego watku w widocznym miejscu - bedzie przydatny wielu akwarystom
                  Z gory bardzo dziekuje

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 12:55:33 wysłane przez gina2006 » Zapisane

sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #1 : Styczeń 15, 2009, 18:10:06 »

Wiem jak przycinac roslinki, itd, ale nie znam ich nazewnictwa. Zdobede nazwy i napisze jak nalezy przycinac.
Jesli chodzi o sadzenie, to patent jest prosty. Kopiemy dolek, wciskamy korzeniem roslinke, zasypujemy po bokach a nastepnie podciagamy juz zakopana rosline tak z 1 cm do gory, tak aby korzenie sie ulożyly i zadne liscie nie byly przycisniete. Ten patent chyba nadaje sie dla 90% roslin.
Zapisane

205L, 40L, 25L.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #2 : Styczeń 15, 2009, 18:26:30 »

Sagittaria subulata var. subulata - Strzałka skrzydlasta
Wymagania świetlne - niskie do bardzo wysokich
Temperatura - 16-28 °C
Twardość wody - woda miękka do bardzo twardej
pH - 6-9
Tempo wzrostu - szybkie
Uprawa - łatwa

 Nadająca się do nawet najmniejszych akwariów. Liście zebrane w przykłączową ścisłą rozetkę dochodzą do 15 cm długości i 3-5 mm szerokości, zwężają się ku wierzchołkom, wierzchołki ostre. Dobrze rosnie w akwarium przy temperaturze 17-25°C i dobrym oświetleniu chociaż są mniej światłolubne niż nurzańce. Wymagają podłoża bogatego w składniki pokarmowe. Dodatek gliny do żwiru lub piasku powoduje że stają się bardziej okazałe. Rośnie dobrze w wodzie twardej jak i miękkiej o pH 6-8. Łatwo rozmnaża się przez sadzonki podziemne, natomiast rozmnażanie generatywnie za pomocą nasion jest trudniejsze i pracochłonne. Roślina dobrze rośnie w zimno wodnym jak i w tropikalnym akwarium.  Nadają się do obsadzenia grupowo środkowej lub przedniej części akwarium. Pamiętać należy przy tym że będą się szybko rozrastały za pomocą rozłogów tworząc gęstą darń, nie przycinamy lisci tylko usowamy w calosci.

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 13:23:33 wysłane przez gina2006 » Zapisane

gloni
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Styczeń 18, 2009, 10:40:48 »

witam
czy może ktoś wie jak powinienem przycinać Kabombe? uciąć górę czy może wyciągnąć z akwarium i uciąć dół?
mam również pytanie a propos nurzańca czy za długie liście mogę ucinać w połowie czy powinienem całe usuwać?
pozdrawiam serdecznie Cheesy
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #4 : Styczeń 18, 2009, 10:46:18 »

Kabombe przycinasz w polowie i mozesz ja z powrotem posadzic, nurzanca nie przycinamy (bo dalej bedzie gnil) usowamy caly lisc
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 13:23:05 wysłane przez gina2006 » Zapisane

gloni
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #5 : Styczeń 18, 2009, 10:48:29 »

dziękuje  za odp.  Cheesy
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #6 : Maj 02, 2009, 12:53:16 »

Widze ze dawno nikt nic nie dopisal, a wiadomosci o jakie chodzi w tym watku moga byc potrzebne wielu rosliniarzom
Wlasnie dowiedzialam sie jak postepowac z:
 sitowiem drobnym - iglowym
dzieki Thornowi mam nadzieje ze nie bedzie mial nic przeciw ze tu umieszcze jego informacje  Wink

Sitowie jak obetniesz o połowę zacznie ci się fajnie rozrastać. Zrobiłem tak ze swoim po tym jak pooglądałem na filie instruktażowym jak to robił Oliver K. i powiem że teraz w pobliżu sitowia głównego robi się z niego trawniczek około 2-3 cm bo wychodzą cały czas odnogi z podłoża. Po drugie jeżeli sitowie ci zgnije górna część prawie cała nie wyciągaj jej ona ma to do siebie że odrasta cała nowa, i jest wtedy wytrzymalsza.
Jak podcinac ?
- tak od korzeni by zostało około 4-5 cm resztę tniemy i czekamy, a przy mniejszych tak z 2 cm od korzeni
A co z wsadzaniem ucietych ?
Czy sadzic i jakie, te z nasionkami ?
czy sama trawka bez nasionek tez pusci (cos mi sie zdaje ze raczej nie - ale nie mam pewnosci) ?
- nie puści ci chyba ze rozsade zrobisz naziemną czyli emersyjna.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 13:22:47 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #7 : Maj 02, 2009, 18:32:55 »

chodzi tu o sitowie - Eleocharis acicularis czy o Eleocharis vivipara  Huh czy moze jedno i drugie mozna tak potraktować.. Huh
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #8 : Maj 02, 2009, 18:44:19 »

Eleocharis acicularis
bo z wątku  Grajewiaka jest wzięta ta wypowiedź  Wink
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: