Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16
  Drukuj  
Autor Wątek: 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska  (Przeczytany 51240 razy)
rzeznik75
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118



« Odpowiedz #210 : Marzec 27, 2009, 16:03:08 »

A ja tam wracam do pierwszej stronki i podziwiam znowu to cudo a swoja droga jak na 240 l to obsada nie jest az taka duza zeby mialy ciasno no i przod akwarium i powierzchnia jest wolna i zawsze mozna przyciac jak co. 20 pkt na 10 papa papa
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=21329.0
rzeznik tez rybki lubi

10 neonek inesa
12 razbora klinowa
1 szt bojownik plus dwie samice
2 szt glonojad
mieczyk 2 pary
gupik 5 szt
molinezja para
skalar 2 szt
ampularia 2 szt
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #211 : Marzec 27, 2009, 19:22:39 »

dwight - już kilka dyskusji na ten temat przeprowadziliśmy (na temat naturalnośći itp) Proponuję powrócić do tematu "Akwarium Tusi" a rozmawiać o biotopach w dziale
akwarytyczne pogaduszki
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #212 : Marzec 27, 2009, 19:22:53 »

akwaria roślinne takie jak Tusi mają to do siebie ze zwracają uwagę przede wszystkim estetyką. wymagają od właściciela zmysłu estetycznego, "ręki do roślin" by utrzymać je w jak najlepszej kondycji itd. walorów poznawczych w kontekście naturalnego środowiska życia ryb nie ma co w nich szukać, gdyż koncepcja jest tu zupełnie inna. dobiera się rośliny, które w naturalnym środowisku zwykle z sobą nie występują, pochodzą często z różnych kontynentów. obsada ryb ma w takich akwariach znaczenie drugorzędne (co nie znaczy, że nie poświęca się im należnej uwagi). po prostu często ryby są tylko dodatkiem do aranżacji . i bardzo często gatunki posiadające przede wszystkim walory estetyczne  i "bezkonfliktowe" jak choćby neony, skalary  czy różne gatunki razbor są w takich baniakach lokowane choć w naturalnym środowisku występują w zupełnie innych warunkach. można się z tym zgadzać bądź nie. akwarystyka ma różne oblicza. można zachwycać się pięknem takich podwodnych ogrodów z "wyświechtaną" a niekiedy i byle jak dobraną obsadą, bądź skupiać się na akwariach np z samym piachem i korzeniami lub głazami za to z nietuzinkowymi okazami rzadkich gatunków ryb gdzie uwaga właściciela skupia się na poznaniu jak największego rezerwuaru naturalnych zachowań danego gatunku w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do natury. nie rozsądzimy tu kto ma rację. każdy w tym hobby znajdzie coś dla siebie.   i nie ma co tu się nad tą kwestią dalej rozwodzić. a już na pewno nie w sposób emocjonalny i beznadziejnie prostacki jak w niektórych postach powyżej.
Zapisane

renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #213 : Marzec 27, 2009, 19:45:09 »

Idąc o krok dalej niż dwight18 można się zastanowić, czy akwaryści mają prawo do swoich zbiorników, bo przecież nawet ten maksymalnie zbliżony do środowiska naturalnego danego gatunku jest tylko wodną klatką. W żadnym akwarium towarzyskim nie ma szans na stworzenie mieszkańcom warunków takich jak w naturze. A tak na marginesie,to ile z tych rybek pochodzi ze swojego naturalnego środowiska?
Tusi, akwarium fantastyczne Smiley, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 19:47:57 wysłane przez renii2 » Zapisane

Szczypior
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #214 : Marzec 28, 2009, 06:38:18 »

Jeżeli jesteś taka piękna jak twoje akwarium Beatko to twój maż jest niezłym szczęściarzem Cheesy papa
Zapisane
dolly
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 393


Szczecin-Ystad


WWW
« Odpowiedz #215 : Marzec 29, 2009, 12:12:20 »

Akwarium jest cudowne,mam do ciebie pytanko.Jak w akwariach na bazie ziemi odmula się dno? Jest to w ogóle możliwe? A jeśli nie to jak dbać o to by dno było w miarę czyste?
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #216 : Marzec 29, 2009, 13:27:10 »

dolly z tego co czytałem w akwariach na ziemi dna się nie odmula.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Ashim 200L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #217 : Marzec 29, 2009, 14:16:41 »

też tak czytałem ... ale dno od gówna będzie niźle czarne Cheesy
hehe
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #218 : Marzec 29, 2009, 15:42:59 »

ale dno od gówna będzie niźle czarne Cheesy

Boze, co za prymityw... Ja nie odmulam i jakos nie mam czarnego od g... dna. Roll Eyes
Zapisane
dolly
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 393


Szczecin-Ystad


WWW
« Odpowiedz #219 : Marzec 29, 2009, 15:51:34 »

No można jakiś czas nie odmulać ale po powiedzmy 5 latach wyobrażam sobie zapaszek z akwarium i co wtedy? Restart tak?
Zapisane

MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #220 : Marzec 29, 2009, 15:54:40 »

.. ja mam LT i odmulam.. co 3 tygodnie, co 2.. ale nie czyszczę dogłębnie żwirku tylko tak z góry z 2 cm (z przodu mam chyba 9 a do tylu praktycznie nie dojeżdżam)
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #221 : Marzec 29, 2009, 20:57:52 »

Ja też nie odmulam, ot czasem jakiś większy paproch. Jaki zapaszek ? Martwa materia organiczna zamieni się w muł, to tyle Wink
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #222 : Marzec 30, 2009, 13:59:35 »

Ja też nie odmulam, ot czasem jakiś większy paproch. Jaki zapaszek ? Martwa materia organiczna zamieni się w muł, to tyle Wink

Dokladnie. A z tego mulu beda korzystac bakterie i korzenie roslin. W poprawnie urzadzonym akwarium nie ma mowy o brzydkim zapachu. Wink
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #223 : Marzec 30, 2009, 16:38:39 »

Wy tu gadu-gadu a ja nic nie wiem...powiadomień nie dostałam...i myślałam, że mój temat już dawno pokrył kurz a tu gorąco... Wink

Co do mułu to nie widać ani kłaczka. Jak jest trawnik to nawet bocje i kirysek nie są w stanie zmącić wody. Bez trawnika z glośki...była reaktywacja bo zbyt przerosła (miała kilka pięter i musiałam wszystko wyrwać bo żółkły dolne listki...) bez tego trawnika aktywne ryby denne mąciły wodę żerując. Czyli trawnik pomaga , aby mieć klarowną wodę. Nigdy nie odmulam, w akwa na ziemi mul jest przerabiany bez naszego udziału przez bakterie, krewetki, rośliny...

Czy moje ryby mają ciasno...czasami tak  Tongue. Jak rośliny wymkną się spod kontroli to robi się gęsto aż do przycinki, wielu z Was wie o czym mówię bo ma to samo. Bocje nie mają ściany z roślin lecz kryjówki...zamiast innych zbyt małych dla nich wynalazków. Są  to groty roślinne...wśród korzeni i łodyg roślin, które w dolnych pietrach gubią liście i tworzą kryjówki. Bocje same potrafią wyciąć listki, które im nie pasują w ich ogrodzie...Inne ryby mają wybór, z którego ochoczo korzystają...albo pływają nad I i II piętrem albo chowają się w cieniu roślin...odpoczywając od światła ( z obserwacji).

Bardzo dziękuję za miłe słowa  Kiss. Przyjmuję krytykę i biorę pod rozwagę sensowne argumenty  Wink. Dlatego jedna dooooooorodna zwartka przeniesie się do akwarium kolegi z forum i ustąpi miejsca rybkom. To zdecydowanie roślina na drugi lub trzeci plan otoczona innymi kontrastującymi kępami roślin. Wtedy fajnie wygląda. Aż się boję jak ja ją wyjmę...ma olbrzymie korzenie a pod nimi ziemia...W takim przypadku roślin się nie wyciąga ale lekko podciąga do góry i tnie nożyczkami pozostawiając część korzeni w podłożu (na kompost). Ale teoria teorią a co będzie w praktyce to sie okaże, jeszcze nigdy nie ewakuowałam tak dużej rośliny...z dziećmi na dodatek...płodna jest  Grin

Pozdrawiam wszystkich  Kiss

A tu inne fotki w tym low tech, który wysłałam na konkurs ale tylko po to , aby było więcej zgłoszeń bo to był zbiornik, który żył swoim życiem całkowicie nie dopieszczany...zastąpil konkursowe pokonane przez krasnorosty i zlikwidowane...

...najbardziej ciesze się , że dano mi 155 punktów za...no właśnie za co Huh :lol:  :shock:

Najpierw fajnie mi rosło takie coś...



Potem...



Jeszcze tak...



 A potem padło...a miało być tak pięknie ...

W końcu , aby "zrobić" frekwencję konkursowi wysłałam low-techa , który żył swoim życiem od miesięcy...zastanawia mnie co takiego spodobało się jednemu z sędziów, ze dal mi 155 punktów (pierwsza piątka w jego ocenie )  Smiley


« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 16:58:07 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Ashim 200L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #224 : Marzec 30, 2009, 17:12:44 »

Tej zwartki to już się doczekać nie mogę  Grin

a co do tego low-tech'a to ładne bardzo Wink

inspirujesz mnie  Good !
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16
  Drukuj  
 
Skocz do: