Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16
  Drukuj  
Autor Wątek: 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska  (Przeczytany 50765 razy)
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #30 : Styczeń 03, 2009, 23:17:47 »

a jakie masz odmiany tych krewetek karłowatych?? tylko red cherry? Grin

PS zdradź nam ile cię to kosztowało pieniędzy?


Krewetki:

http://picasaweb.google.pl/tusia1964bm/MojeKrewetki08072008?feat=directlink

http://picasaweb.google.pl/tusia1964bm/CaridinaCfSpinataKupioneJakoYELLOWCHEEK?feat=directlink   -  były ale...padły  Cry

O pieniądzach nie dyskutuję bo nic dobrego z tego nigdy nie wychodzi...niejedną awanturę na forum...czytałam z tego powodu... Wink
Tylko tyle mogę napisać, że od lat gromadzę to co mam a nie tak fik-mik na pstryknięcie palcem  Wink.  Najdroższy był zestaw od Argusa ale to akwarium w "salonie"  Wink więc zamiast ozdobnej komody mąż mi kupił zestaw  Cool,  ale za to dostał pozwolenie na wyjazdy na ryby ...ile razy tylko zapragnie  Wink
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
antek amator
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #31 : Styczeń 03, 2009, 23:21:01 »

na poczatku pisalas o klopotach..o co chodzi?
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #32 : Styczeń 03, 2009, 23:33:08 »

Przechodziłam przez fazy glonów ale bardzo szybko mijały, łagodnie...w tym akwarium..., w poprzednim na żwirku...krasnorosty ...plaga  Shocked Wściekły

I tutaj jest dowód że da się zrobić naprawde ładne akwarium roślinne bez mega kosztów i udziwniania. TJ walenia ton drogiej ady na podłoże, i lania hektolitrów mikro makro do slupa wody. Ja zadam takie pytanie techniczne, jak to jest z tą zmienią czy pozalaniu nie zasyfia wody?? Czy po prostu nie dochodzi z wodą do konaktu z racji tego że jest ona przysypana innymi podłożami??
p.s oddzielałas ziemie od reszty jakąś siatką ?


http://picasaweb.google.pl/tusia1964bm/AkwariumTusiALaDianaWalstadFotorelacjaZeStartuLT?feat=directlink

Ze względu na bocje dałam siatkę do regipsów

ziemia - żwir(trochę ze starego akwa) - siatka - volcanit - ASubstrat
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 23:40:15 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #33 : Styczeń 03, 2009, 23:57:11 »

no no piekne tylko pozazdrościc
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #34 : Styczeń 03, 2009, 23:58:42 »

Tu nie ma co zazdrościć ...trza działać i robić swoje ... na bazie ziemi  Wink
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #35 : Styczeń 04, 2009, 01:37:56 »

piękne akwarium Grin co robiłaś jak sie sinice wysypały ?
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #36 : Styczeń 04, 2009, 02:00:02 »

U Ciebie też niezły busz ale trochę bałaganiku (pogrupuj podobne...i postaraj się o 3D  Wink )...tak jak u mnie jeszcze...ale pracuję nad zagęszczeniem rotali aby zrobić górkę i po prawej czekam na zagęszczenie , aby coś wymodelować.
Sinice,  przy podmianach kartą magnetyczną odklejam od szyby i staram się odessać choć jest to utrudnione z powodu glośki. Jakiś czas temu postanowiłam sprawdzić czy to prawda, że zbyt niski poziom azotu powoduje ich wysyp i powkładałam tam pałeczki nawozowe(kawałeczki) do roślin doniczkowych (moje ulubione) i...chyba na jakiś czas pomogło...zwłaszcza glośce, która wyrosła pięknie . Muszę znowu powtórzyć ten manewr i sprawdzić czy działa nadal.
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #37 : Styczeń 04, 2009, 02:43:48 »

3D ?
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #38 : Styczeń 04, 2009, 02:46:32 »

3D ?

 Cheesy aranżacja nie może być płaska, musi być widoczna głębia, trójwymiar ... Wink
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #39 : Styczeń 04, 2009, 09:40:24 »

Wlasnie poogladalam sobie Twoje relacje fotograficzne - bardzo wyczerpujace  Good ! , choc kolejnosc w niektorych chaotyczna (niepoukladane w kolejnosci - np z sypaniem podloza). Pokazujesz tam tez inne akwaria - czy jeszcze istniejace ?
Chetnie bym o tych innych poczytala  Marzyciel Najbardziej zainteresowalo mnie to z plaza, choc takie z grota z lupkow tez  Grin - a moze to to samo ? Wiec jesli masz inne akwaria moze tez dolozysz do tego watku, bo z pewnoscia nie tylko ja bylabym zainteresowana (tak mysle  Embarrassed ) a jesli nie chcesz tu to moze na pw (podam wtedy @)
Zapisane

izago1
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 316



« Odpowiedz #40 : Styczeń 04, 2009, 10:37:44 »

Ja tez bym chetnie z ta ziemia sprobowala ale kurde, wszystko od nowa teraz, no i co z rybenkami podczas zmiany podloza Huh Czy to jest zwykla ziemia ogrodowa, czy w sklepie zoologicznym kupiona jakas specjalna?  papa
Zapisane


54l
6xneon czerwony
3xgupik endlera
5xotosek
5xkirysek pando podobny
2+1 pielegniczka ramirezi
Smiley Smiley
MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #41 : Styczeń 04, 2009, 11:15:17 »

Piękne  Grin Filmik o Bocjach super  Good ! Nalezy sie oskar.
Bardzo ładne akwa  Wink
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #42 : Styczeń 04, 2009, 11:38:05 »

Ja tez bym chetnie z ta ziemia sprobowala ale kurde, wszystko od nowa teraz, no i co z rybenkami podczas zmiany podloza Huh Czy to jest zwykla ziemia ogrodowa, czy w sklepie zoologicznym kupiona jakas specjalna?  papa


W akwarium na ziemi (low-tech) ryby wpuszczamy już następnego dnia,  bakterie nitryfikacyjne są w ziemi i nie trzeba czekać aż się namnożą...TU poczytaj -
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=20954&postdays=0&postorder=asc&start=0
...trudno ...link...najwyżej dostanę od moderatora upomnienie ale temat jest omówiony bardzo szczegółowo i nie będę pisać bo nie mam czasu... Wink

Słuchajcie...prośba...jeśli piszecie na PW do mnie to ...musi być temat wpisany, inaczej nie odpowiem... Wink. Przyzwyczaiłam się do porządku  a tu milion wiadomości bez ...tematu...denerwuje mnie to przyznam szczerze... Wink Tongue
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 11:47:13 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #43 : Styczeń 04, 2009, 11:54:04 »

Wlasnie poogladalam sobie Twoje relacje fotograficzne - bardzo wyczerpujace  Good ! , choc kolejnosc w niektorych chaotyczna (niepoukladane w kolejnosci - np z sypaniem podloza). Pokazujesz tam tez inne akwaria - czy jeszcze istniejace ?
Chetnie bym o tych innych poczytala  Marzyciel Najbardziej zainteresowalo mnie to z plaza, choc takie z grota z lupkow tez  Grin - a moze to to samo ? Wiec jesli masz inne akwaria moze tez dolozysz do tego watku, bo z pewnoscia nie tylko ja bylabym zainteresowana (tak mysle  Embarrassed ) a jesli nie chcesz tu to moze na pw (podam wtedy @)


Bałagan... bo część zdjęć wyrzuciłam ze względu na małą ilość miejsca na Picasie i się porozrzucały...

Nie pokażę innych .... Tongue

Są przygotowywane na konkursy...nano i drugi z ziemią jako podłoże (dopiero go przygotowujemy...) To tajemnica...ale są... jeden na kocim żwirku...super podłoże , drugi na ziemi z działki...

Na pytania o koci nie odpowiadam ...poczytać można tu -  http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=24479&start=0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 11:56:39 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #44 : Styczeń 04, 2009, 12:13:03 »

Dziekuje  Cheesy
Ale po wygranym konkursie mozemy sie spodziewac prezentacji (calkowitej) ? ? ?
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16
  Drukuj  
 
Skocz do: