Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16
  Drukuj  
Autor Wątek: 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska  (Przeczytany 50804 razy)
szklana
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 91


WWW
« Odpowiedz #120 : Styczeń 20, 2009, 17:37:57 »

chodziło mi o inwazje chorób glonów czy czegoś
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #121 : Styczeń 20, 2009, 17:41:34 »

Ziemię traktujcie jak zwykle podłoże specjalistyczne dla roślin...nie bójcie się  Wink

Rusza konkurs zorganizowany przy moim udziale...może weźmiecie udział ?
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=25431

Tylko musicie szybko wystartować na ...ziemi  Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 17:54:34 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #122 : Styczeń 28, 2009, 19:06:52 »

Dodałam opis dotyczący światła :

Oświetlenie : 4 x 39 W T5

SylvaniaLuxline Plus T5 / 39 W 840
SylvaniaLuxline Plus T5 / 39 W 174
SylvaniaLuxline Plus T5 / 39 W 865
SylvaniaLuxline Plus T5 / 39 W 840
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #123 : Styczeń 28, 2009, 20:53:13 »

Akwarium jako roślinne ładne ale dla ryb to tragedia na tych filmach, razbory w kącie siedzą ,gupiki po przedniej szybie się przeciskają,kosiarka skacze jak konik polny po tych roślinach, no ale bocje to porażka trudno im się wyplątać z tych chaszczy,ponad to potrzebują kryjówek z drewna i większej liczby niż 3 .Nie wiem czy wiesz ale ryby potrzebują przestrzeni do pływania a tam nie mają ,jedyna przestrzeń to przednia szyba i lustro wody,no i ryby słodkowodne nie lubią jaskrawego oświetlenia. A u ciebie światło wali jak w rafowym, ryby maja swoje wymagania i potrzeby które trzeba spełnić biorąc je do domu,bo one wcale się do akwarium nie proszą.To nie polega na tym żeby wziąć zwierzęta i wpuścić do takiego akwarium jak nam się podoba, to im ma się podobać bo to ich dom.Ciekaw jestem czy chciała byś się przedzierać cały czas przez takie chaszcze w swoim mieszkaniu podejrzewam że nie, i ryby tez nie chcą.Kompozycja roślinna jest bardzo ładna ale dla ryb i to takich dużych nie ma tam miejsca one się męczom.Ja na twoim miejscu zostawiłbym rośliny bo ładnie rosną a ryby bym przeniósł gdzieś gdzie będom miały miejsce, zostawiłbym ewentualnie gupole
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #124 : Styczeń 28, 2009, 21:03:42 »

Akwarium jako roślinne ładne ale dla ryb to tragedia na tych filmach, razbory w kącie siedzą ,gupiki po przedniej szybie się przeciskają,kosiarka skacze jak konik polny po tych roślinach, no ale bocje to porażka trudno im się wyplątać z tych chaszczy,ponad to potrzebują kryjówek z drewna i większej liczby niż 3 .Nie wiem czy wiesz ale ryby potrzebują przestrzeni do pływania a tam nie mają ,jedyna przestrzeń to przednia szyba i lustro wody,no i ryby słodkowodne nie lubią jaskrawego oświetlenia. A u ciebie światło wali jak w rafowym, ryby maja swoje wymagania i potrzeby które trzeba spełnić biorąc je do domu,bo one wcale się do akwarium nie proszą.To nie polega na tym żeby wziąć zwierzęta i wpuścić do takiego akwarium jak nam się podoba, to im ma się podobać bo to ich dom.Ciekaw jestem czy chciała byś się przedzierać cały czas przez takie chaszcze w swoim mieszkaniu podejrzewam że nie, i ryby tez nie chcą.Kompozycja roślinna jest bardzo ładna ale dla ryb i to takich dużych nie ma tam miejsca one się męczom.Ja na twoim miejscu zostawiłbym rośliny bo ładnie rosną a ryby bym przeniósł gdzieś gdzie będom miały miejsce, zostawiłbym ewentualnie gupole

człowieku aż żal patrzeć na twoją pisownie...  ryby uwielbiają taką roślinność ponieważ czują się tam bardzo bezpiecznie myślisz że jak to akwarium było by puste
i nie rosły by tam żadne rośliny to ryby by miały raj? to się mylisz widziałeś kiedyś amazonke pod wodą? tam też ryby muszą przeciskać się przez korzenie i gęstą flore.Poza tym nad tą zieleniną jest bardzo dużo miejsca do pływania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 21:10:05 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #125 : Styczeń 28, 2009, 21:12:14 »

one się męczom.

...męczą

Eee tam, maja 120 cm długości do pływania a zamiast jakichś kryjówek z ...drewna , bambusa, ceramiki, itd...mają jaskinie wśród  roślin... Przerabiałam wszystko. Na filmie jest fragment akwarium a ryby są w uwierz mi ...całkiem zadowolone ...czasami im zazdroszczę. Stado stadem ale jak było ich więcej to ciągle pogryzione były...Nie powiesz chyba, że w 240 l jest ciasno  Shocked kilku rybkom... maleńkim  Grin Tongue
Zresztą teraz jest więcej miejsca a bocje to nie ryby pływające w toni jak ławicowce...
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #126 : Styczeń 28, 2009, 21:19:45 »

dwight 18 pokaz mi zdjęcia amazonki jak ryby przeciskają się przez gęstą florę.Tak większość zbiorników w których przebywają ryby pozbawiona jest roślinności albo jest jej nie wiele Zresztą mając 13 lat nie znasz pewnie tabliczki mnożenia a o rybach będziesz ze mną dyskutował.
Tusia no właśnie bocje nie pływają w toni tylko przy dnie i muszą się szarpać w tych chaszczach a nie pływać, i poczytaj o wymaganiach ryb bo bocje akurat w krzakach nie siedzą , wiesz w co łapane są bocje na wolności,w bambusowe rury bo lubią ciasne kryjówki.Gdyby to były małpy to pewnie wolały by taką roślinność.Chyba za bardzo do pochwał się przyzwyczaiłaś bo widzę że krytyka ci nie leży.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 21:30:19 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #127 : Styczeń 28, 2009, 21:32:22 »

Panowie hamujcie się trochę. to nie folwark zwierzęcy chociaż o rybach.

a co do wspaniałych. tu akurat się zgodzę z krytyką. pewnie w końcu opuszczą to siedlisko. w końcu gąszcz roślin to jednak nie to samo co eleganckie M1 gdzie można przekimać.

te kiryski mnie też zastanawiają. aż dziw że ci beato trawnik nie fruwa.

zresztą ja jestem biotopowym purystą jesli chodzi o obsady (z małymi wyjątkami) i taki kocioł gatunkowy nie leży mi w zasadzie. no ale jeśli chodzi o baniaki roślinne to już takie realia mamy a nie inne, że najczęściej pływa to co się ładnie prezentuje choc najczęsciej jak "pięść do nosa" pasuje do wystroju - ot choćby osławione neony. ale to walka z wiatrakami
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 21:37:58 wysłane przez szymonw » Zapisane

djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #128 : Styczeń 28, 2009, 21:36:14 »

Tak jeśli chodzi o roślinność to jestem pełen podziwu Good ! Good ! Good !
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #129 : Styczeń 28, 2009, 21:47:09 »

Cytuj
dwight 18 pokaz mi zdjęcia amazonki jak ryby przeciskają się przez gęstą florę.Tak większość zbiorników w których przebywają ryby pozbawiona jest roślinności albo jest jej nie wiele Zresztą mając 13 lat nie znasz pewnie tabliczki mnożenia a o rybach będziesz ze mną dyskutował.


ty to nawet pisać porządnie nie potrafisz[męczom hahaha] a co tu dopiero mówić o tabliczce mnożenia.Nie mówię żeby akwarium było zarośnięte
jak jakaś puszcza ale roślinność jest niezbędna.
 dwight  18 dostajesz ode mnie ostrzeżenie za lekceważenie moich próśb o "wyluzowanie".
zresztą nie pierwszy raz z tego co widzę podpadasz więc załozę się z chęcią, że jak się nie utemperujesz to pewno za miesiąc pozostanie po tobie tylko wspomnienie na tym forum.
Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #130 : Styczeń 28, 2009, 22:17:55 »

Kolega męczom...BARDZO AGRESYWNY JEST...wyluzuj...

"Chyba za bardzo do pochwał się przyzwyczaiłaś bo widzę że krytyka ci nie leży."

Czy ja pyskuję na temat krytyki... Huh

Ryby mam jakie mam od lat i nie zamierzam ich się pozbywać ... obecnie u mnie priorytetem są rośliny... i nie jest to akwarium idealne...nigdy tego nie twierdziłam. Kirysek jest jeden ... już słyszę ten wrzask...to ryba stadna...a niech sobie będzie... dożyje starości jako singiel...bo na przełomie lat został jeden...
A bocje wspaniałe... one nie lubią pływać zbyt wiele...wolą się wylegiwać...i chować ...więc nie zgodzę się z sugestią, że jest im u mnie źle.
Jeśli panBogdan Janiczak powie, że stworzyłam im fatalne warunki to będzie to dla mnie wyrocznią albo...piotr I. ...

no i ryby słodkowodne nie lubią jaskrawego oświetlenia. A u ciebie światło wali jak w rafowym


 0.7 W/l...bez komentarza...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 22:24:08 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #131 : Styczeń 28, 2009, 22:33:11 »

Więc niech pani beata mlodawska napisze mi  jak się pisze męczom,zauważyłem że priorytetem są rośliny dlatego napisałem że zostawiłbym rośliny a ryby przeniósł ,no pewnie ze nie lubią pływać bo nie mają gdzie.I co to za guru pan Bogdan Janiczak.
 0.7 W/l...bez komentarza... I pewnie uważasz że ryby maja ciemno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 22:34:59 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #132 : Styczeń 28, 2009, 22:36:21 »

Jeśli panBogdan Janiczak powie, że stworzyłam im fatalne warunki to będzie to dla mnie wyrocznią

Pan Bogdan pewno do ciebie nie napisze ale jak sobie dokładnie przejrzysz jego stronę to jest tam nawet w ogólnym spisie artykulik z ogólnymi info o baniaku dla bocji, a więcej info szczegółowych znajdziesz drążąc jego stronę i linki.  I nie wynika z niego co prawda wprost że stworzyłaś im fatalne warunki ale to ze nie są optymalne skonkludować można łatwo. Wink

P.S.

drago! www.bocje.com to własnie Pan Bogdan
Zapisane

beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #133 : Styczeń 28, 2009, 22:41:24 »

I co to za guru pan Bogdan Janiczak.
 


Nie wiesz Huh Shocked Każdy miłośnik bocji go zna...a raczej jego pracę...Google...szukaj...  http://www.bocje.com/

A tak na marginesie to nie rozumiem tego ostrzeżenia dla kolegi w moim temacie (był moim gościem...)... czy naprawdę zasłużył Huh Shocked
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #134 : Styczeń 28, 2009, 22:46:15 »

Pan Bogdan pewno do ciebie nie napisze

Dlaczego uważasz, ze do mnie nie napisze...umarł Huh

Bo tylko z tego powodu mogłoby tak się stać . Swojego czasu byliśmy w stałym przesympatycznym kontakcie...
Czy coś się z nim stało ? Zaniepokoiłeś mnie ... fakt dawno się nie kontaktowaliśmy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 22:49:43 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16
  Drukuj  
 
Skocz do: