Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16
  Drukuj  
Autor Wątek: 240l Tusi (na bazie ziemi) - Beata Młodawska  (Przeczytany 50752 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #135 : Styczeń 28, 2009, 22:52:34 »

Co z tym słowem męczom?jak się pisze? wszedłem na tą stronę i od razu przeczytałem. Istotne jest to by roślinność tworzyła w akwarium uwielbiane przez bocje strefy półcienia, z których to ryby potrafią długimi godzinami obserwować swoje otoczenie, również to po drugiej stronie szklanej ściany zbiornika. A u ciebie cienia pod dostatkiem i jeszcze jedno.Bocja wspaniała, jakkolwiek potrafi zaprzyjaźnić się z przedstawicielami innych gatunków obecnych w ograniczonej szklanymi ścianami przestrzeni akwarium nade wszystko preferuje osobniki swojego gatunku. Dopiero w grupie liczącej przynajmniej kilka sztuk wykazuje właściwe sobie cechy i przyzwyczajenia. Pamiętajmy, więc, decydując się na zakup tej przepięknej ryby, o tego typu drobiazgach licząc się z ewentualnymi konsekwencjami własnej ignorancji. Pojedyncze osobniki rosną zwykle dużo wolniej wiodąc w większości przypadków niemal pustelniczy tryb życia.
Nie napisał tam nic czego ja bym tu nie napisał,ale mi guru.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 22:55:16 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #136 : Styczeń 28, 2009, 23:04:13 »

Co z tym słowem męczom?jak się pisze?

Nie napisał tam nic czego ja bym tu nie napisał,ale mi guru.

męczą się pisze poprawnie, ja jak nie jestem pewna pisowni to otwieram Google i wpisuję podejrzany wyraz... i już wszystko jasne.

"...ale mi guru" ...bez komentarza... Sad

Dosyć... każdy powiedział co myśli a atmosfera zrobiła się nieprzyjemna...wiem, że pogoda jest niesprzyjająca dla meteoropatów więc ja ...spadam ...  Wink
Wrócę jak się ... ociepli  Wink papa
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #137 : Styczeń 28, 2009, 23:13:53 »

Dosyć... każdy powiedział co myśli a atmosfera zrobiła się nieprzyjemna...wiem, że pogoda jest niesprzyjająca dla meteoropatów więc ja ...spadam ...  Wink
Wrócę jak się ... ociepli  Wink papa
-meteoropaci? - ciekawe acz bezzasadne podejrzenie. ja tam lubie lekki mrozik i przespacerowałem dziś 6 kilosów. mnie bardziej stymulują opady - ale do tarła  Wink

 

Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #138 : Styczeń 28, 2009, 23:22:10 »

A szkoda w końcu mogłem z kimś podyskutować tylko dlaczego tak krótko.Co do akwarium to nie mam żadnych zastrzeżeń jeżeli pozostanie roślinne, bo ryb tam nie widzę.One mają swoje potrzeby które trzeba przestrzegać,bo to nie zabawki tylko żywe stworzenia,które czują tak jak ludzie.Oczywiście nie zachęcam do wyrzucania roślin z akwarium , bo w końcu są potrzebne ale bez przesady, ryby potrzebują miejsca do pływania, bo akwarium to nie film o wojnie w Wietnamie i przedzieraniu się przez chaszcze.
No dziękuje że napisałaś jak się pisze poprawnie to słowo ale dlaczego musiałaś wpisywać w Google.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #139 : Styczeń 28, 2009, 23:24:03 »

Ociepliło się...wróciłam  Grin

A tak na serio to 19.01.2009 ogłoszono Dniem Depresji...ja sama w tym dniu byłam wściekła a ludzie dookoła jeszcze bardziej...bez powodu..., wpływ pogody, wybuchów na słońcu...licho wie czego jeszcze... Pogoda ma olbrzymi wpływ na nasze nastroje...taki halny np. najwięcej samobójstw...
A co do tarła to...czemu nie...do dzieła ...tylko czy masz silę po tych 6 kilosach...  Grin...patrzyć w akwarium...oczywiście ? Grin  papa
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #140 : Styczeń 29, 2009, 06:44:35 »

A ja bardzo lubie wypowiedzi Drago (choc nie zawsze pisane poprawna polszczyzna) ale ile w nich waznych i faktycznych tresci. Trzeba przyznac ze wiadomosci akwarystycznych ma bardzo duzo i czesto trafnych - a niewiele na tym forum takich osob.
Zapisane

Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #141 : Styczeń 29, 2009, 09:39:34 »

przepiękny zbiornik! Wpatruję się w niego już pół godziny i przyznam szczerze, że mnie zainspirowałaś. W niedługim czasie będę zakładała kolejny zbiornik i już wiem w którą stronę sterować. Cheesy

Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #142 : Styczeń 29, 2009, 10:53:07 »

 Shocked Super akwa  Good ! Good ! Good ! Good !
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #143 : Styczeń 29, 2009, 11:19:33 »

Za co to ostrzeżenie  Huh Wściekły Wściekły
równie dobrze mogłeś dać je Drago bo wyśmiewa sie z mojego wieku według mnie to gorsze od stwierdzenia że gość nawet nie zna najprostszych reguł ortograficznych.To jest po prostu  śmieszne
i jeszcze słówko do kolegi Drago jeżeli uważasz że ryby muszą mieć dużo miejsca do pływania i rośliny są nie potrzebne to czemu na co drugiej stronie czy w internecie czy w książce akwarystycznej pisze że taka i taka ryba potrzebuje akwarium gęsto zarośniętego roślinami ale z miejscami do pływania? czyli powinno być
pół na pół [może nie koniecznie dla bocji ale np. dla popularnych neonów] tak jak jest w akwarium Tusi.Jednak zgodzę się z tobą w jednej sprawie to akwarium ma trochę za mocne oświetlenia dla ryb słodkowodnych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 11:34:40 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #144 : Styczeń 29, 2009, 14:37:08 »

We wszystkich akwariach roślinnych są ryby słodkowodne  i we wszystkich akwariach roślinnych (HT) nie ma mniejszego światła ... a najczęściej jest jeszcze większe... w moim akurat boki są niedoświetlone tak, że nie mam patelni na całości. Jeśli uważacie, że to za mocne światło dla ryb słodkowodnych to nigdy mając ryby słodkowodne nie będziecie mieć takich roślin jak ja i inni HT - owcy ... może te mniej wymagające...ale o niektórych gatunkach możecie zapomnieć. Oglądacie piękne zbiorniki z czerwonymi roślinami...pływają tam ryby ? Tak, pływają i żyją całkiem radośnie a żeby mieć rośliny ładnie wybarwione trzeba mieć dużo światła ... Moje nieszczęśliwe ryby... co jakiś czas się trą ...ostatnio brzanki titteya, maculaty.
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #145 : Styczeń 29, 2009, 14:50:58 »

a odchowuje ci się cos czy bocja lub krewetki wszystko zjadają? Good !
Zapisane

alii111
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #146 : Styczeń 29, 2009, 17:09:39 »

Witam Tusiu. Możesz zdradzić jakie to filtry masz na tym wężu do dolewania wody i metodę zasysania wody przy spuszczaniu? Jestem tym zainteresowana, bo sama targam wiadra i mam juz dość Grin Pozdrowienia Ali
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #147 : Styczeń 29, 2009, 17:26:04 »

Cytuj
We wszystkich akwariach roślinnych są ryby słodkowodne  i we wszystkich akwariach roślinnych (HT) nie ma mniejszego światła ... a najczęściej jest jeszcze większe... w moim akurat boki są niedoświetlone tak, że nie mam patelni na całości. Jeśli uważacie, że to za mocne światło dla ryb słodkowodnych to nigdy mając ryby słodkowodne nie będziecie mieć takich roślin jak ja i inni HT - owcy ... może te mniej wymagające...ale o niektórych gatunkach możecie zapomnieć. Oglądacie piękne zbiorniki z czerwonymi roślinami...pływają tam ryby ? Tak, pływają i żyją całkiem radośnie a żeby mieć rośliny ładnie wybarwione trzeba mieć dużo światła ... Moje nieszczęśliwe ryby... co jakiś czas się trą ...ostatnio brzanki titteya, maculaty

Z czerwonymi roślinami owszem można trzymać ryby ale tak że np na jednej połowie z tymi roślinami wali mocne światło a druga połowa jest przysłonięta roślinami pływającymi tak aby ryby miały się gdzie schronić przed światłem.


PS.ja nie mam jakiejś powalającej mocy światła a alternanthera rośnie bardzo ładnie i pięknie wybarwia się na bordowo  Good !
Cytuj
Moje nieszczęśliwe ryby... co jakiś czas się trą ...ostatnio brzanki titteya, maculaty.

Nie mówię że twoje ryby są nieszczęśliwe bo na pewno czują sie w twoim akwarium świetnie tylko że masz troszeczkę za mocne oświetlenie. papa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 17:29:05 wysłane przez dwight 18 » Zapisane
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #148 : Styczeń 29, 2009, 18:16:19 »

a odchowuje ci się cos czy bocja lub krewetki wszystko zjadają? Good !


Niestety... w akwariach wielogatunkowych trudno o potomstwo ikrzaków...jedyny plus to obserwacja bardzo ciekawych zachowań w czasie tarła oraz urozmaicenie diety...wszystkie ryby uwielbiają ikrę  Undecided


Witam Tusiu. Możesz zdradzić jakie to filtry masz na tym wężu do dolewania wody i metodę zasysania wody przy spuszczaniu? Jestem tym zainteresowana, bo sama targam wiadra i mam juz dość Grin Pozdrowienia Ali


Alu, mam 2 filtry narurowe z wkładem z polipropylenu ...i węglowym  (  http://www.h2optim.pl/produkty-uzdatnianie-wody-filtry-narurowe-wklady-wymienne.php  ) ... zasysam ustami ...własnymi i do wanny  Grin. Wąż jest kilkumetrowy, z pokoju do łazienki więc się nie nie napijesz  Wink. Jest to duża wygoda przy dużym zbiorniku i mniej bałaganu.
Coś takiego tylko 2 połączone...jak mi się będzie chcialo przy podmianie to cyknę dla ciebie fotkę  Smiley
http://www.allegro.pl/item540343601_filtr_korpus_narurowy_10_gwint_3_4_zestaw.html
A co do oświetlenia i akwariów HT to widzę, że wielu z was dopiero ...raczkuje... Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 20:17:06 wysłane przez beata mlodawska » Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #149 : Styczeń 30, 2009, 06:10:35 »

dwight 18 zacytuj mnie w którym miejscu w tym wątku napisałem że rośliny nie są potrzebne.Owszem są ryby które lubią rośliny np. labiryntowce ale w akwarium beaty takich ryb nie ma.Są też ryby którym rośliny są zbędne,np. płaszczki, duże sumy, arowany, mruki,i ryby z rzędu Gymnotiformes Strętwokształtne i wiele innych.Płaszczki np. potrzebują jak największej powierzchni dna sadząc rośliny to gdzie one by pływały, to samo tyczy arowany,a reszta wymienionych ryb potrzebuje kryjówek z drewna i bardzo słabego oświetlenia w którym rośliny albo by bardzo słabo rosły albo zostały by zniszczone przez większe ryby.
beata ja miałem takie krzaki przy zwykłej żarówce wiec moim zdaniem to bzdura ze rośliny wodne potrzebują takiego silnego światła,do roślin trzeba mieć rękę nie ważne czy do doniczkowych czy akwariowych.Widziałem akwaria mocniej oświetlone czym popadnie nawożone a rośliny byle jakie, oczywiście było bez ryb,same krewetki.Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że ryby w mocno oświetlonych zbiornikach radośnie pływają,nie mają wyjścia muszą pływać.W zbiornikach słodkowodnych poza jeziorem Bajkał woda nie jest aż tak przejrzysta i światło nie świeci tak jasno jak na rafach gdzie woda jest przejrzysta dlatego ryby słodkowodne nie są przyzwyczajone do takiego czegoś.Mało tego ładniej się prezentują na ciemnym podłożu drewnie i tle,z przytłumionym światłem ,zwłaszcza neony, razbory,zwinniki ,bystrzyki i bardzo wiele innych,w twoim akwarium musisz wybrać albo piękne rośliny albo ryby no poza gupolami.

dwight 18 a to dla ciebie zobacz jak wygląda amazonka pod wodą jak ryby się przeciskają przez florę.  nie pisze się flore tylko florę nauczycielu polskiego.

to akurat o delfinach ale w amazonce



http://pl.youtube.com/watch?v=5BjlCo3Fi-c&feature=related (Embedding disabled, limit reached)
I zobaczcie jakie jest światło w tej wodzie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 06:19:10 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16
  Drukuj  
 
Skocz do: