Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 15l - kosteczka ryuboku -- 65l iwagumi- SebastianW
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: 15l - kosteczka ryuboku -- 65l iwagumi- SebastianW  (Przeczytany 91768 razy)
Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #195 : Listopad 11, 2009, 12:05:06 »

Piękne akwaria.
Mam pytanie jak sprawuje ci się aquasubstrate II ?
Czy po dłuższym użytkowaniu nie stracił pierwotnego koloru?
Czy bardzo osiada ?
Jakie masz własne spostrzeżenia co tego produktu ?
Zapisane

SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #196 : Listopad 11, 2009, 13:21:22 »

AS II+ bo takiego używam od ok roku, wg mnie jest ok. Nie zbladł, nie zmącił wody podczas zalewania (no chyba, że jestam aż tak delikatny Wink ). Co do obsiadania. No na jakieś 10 cm  wysokości, że tak powiem, "zszedł" mi ok 1 cm. Co więcej? Glosia rośnie na nim jak na drożdzach, blyxa i ponikło też. Na parametry wody szczerze powiem, nie mam pojęcia jaki ma wpływ (ponoć zbawienny), bo bardzo rzadko robię testy. A ogólnie polecił bym go każdemu kto chce troszkę popróbować rośliniaków na substratach.
Zapisane

Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #197 : Listopad 11, 2009, 13:26:51 »

Dziękuje za odpowiedź  Wink
Zapisane

SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #198 : Listopad 13, 2009, 19:24:31 »

Proszę bardzo

Dziś dotarł drugi Solar. Akwarium rzekłbym od strony technicznej kompletne. Już nasuneła mi się myśl jak poprzesadzać niektóre roślinki.
Rybcie śmigają po zbiorniczku aż miło, a w "łikend" wpuszczę krewety i jakieś testy konkretne zrobię.



« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 22:59:25 wysłane przez SebastianW » Zapisane

SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #199 : Grudzień 05, 2009, 18:04:32 »

Witam po kilkudniowej przerwie

Akwarium żyje sobie swoim życiem. Troszkę glonów, troszkę podmian - jest opanowane. Muszę zatroszczyć się o jakąś szybe na przykrycie - mnustwo kurzu osiada na tafli, a na skimer miejsca mało. Parametry wody w normie. Dorobiłem się wkońcu filtra RO, w poniedziałek pierwsza dawka 1/1 z kranowitem. Nawozy leję na potęgę, CO2 leci, rybcie i krewety mają się dobrze. Na dniach dojdą otoski i kiryski miniaturki.



Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #200 : Grudzień 05, 2009, 18:28:36 »

Ja mam pytanie: Ile ty wundujesz na założenie takiego akwa jak wyżej w poście i ile Cię to wychodzi na miesiąc?? A co do akwa to zaj...
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
lesnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


"Początkiem wszechrzeczy jest woda" Tales z Miletu


« Odpowiedz #201 : Grudzień 05, 2009, 19:14:18 »

Jestem pod wrażeniem pięknej aranżacji!
Gratulacje Good !
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #202 : Grudzień 05, 2009, 19:27:53 »

Jako podłoże masz czysty AquaSubstrate, czy jeszcze coś sypałeś?
Zapisane

SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #203 : Grudzień 05, 2009, 20:16:19 »

Ja mam pytanie: Ile ty wundujesz na założenie takiego akwa jak wyżej w poście i ile Cię to wychodzi na miesiąc?? A co do akwa to zaj...

Na cały start - sprzęt, szkło + rośliny, ryby, krewetki przeznaczyłem około 1k. Miesięcznie utrzymanie - prąd, woda, nawozy, papu dla stworów ze 20 - 30 zeta.  W tym tysiaku policzyłem też średnią cenę wychodowanych przezemnie roślin i krewet.

Ropek jesta sam ASII+ i  reszta piasek z przodu

lesnik thx
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2009, 22:30:13 wysłane przez SebastianW » Zapisane

SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #204 : Grudzień 08, 2009, 22:10:42 »

Nie wiem co mnie podkusiło, ale dokonałem kilku zmian w zbiorniczku. Usunąłem Taiwan moss, Utricularia graminifolia i Eleocharis vivipara (dwie ostatnie już sobie rosną w innym akwa). Po lewej zostanie na razie tak jak jest, a na prawo dam jeszcze Eleocharis acicularis.

No i takie coś mnie teraz wyszło. Nie wiem czy lepiej czy gorzej ale inaczej.

Zapisane

Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #205 : Grudzień 08, 2009, 22:41:02 »

Spoko, fajnie jest, troche dziura po tajwanie została. Ten anubias na środku mi odrobine razi, nie wiem może mi tylko, albo przez ten jeden jasny liść.
Zapisane

SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #206 : Grudzień 19, 2009, 18:40:27 »

Życie w zbiorniczku toczy się swoim własnym tempem. Niby wszystko ok, ale mam jeden problem. Kożuszek na tafli. Kombinuję ze skimmerem DIY ale wszystko za duże. Może ma ktoś sposób aby pozbyć się kurzu z tafli wody?

Foto z biegu. Sorki za niedociągnięcia.

Zapisane

SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #207 : Styczeń 17, 2010, 18:58:56 »

Wraz z nowym rokiem nadeszły zmiany.
Główną i najbardziej widoczną było pozbycie się większości blyxy i zastąpienie jej sitowiem. Dlaczego? Ano dlatego, że poprostu mnie przerosła i było jej za dużo, a ciągłe wyrywanie , przycinanie doprowadzało mnie do szewskiej pasji. W międzyczasie wysiadła mi świetlówkana którą baaaardzo długo czekałem. No ale powoli wszystko wraca do normy.




No i było wielkie koszenie. Przez miesiąc choinka zastawiała mi dojście do akwa i tak zarosło, że trzeba było ciachnąć tu i ówdzie Wink Podobnie jak w 64ce i tu mi wysiadlo jedno światełko dlatego takie dziwne foto. Mam nadzieje, że zmiana oświetlenia, i tu planuje hagena glo 2x24W dobrze wpłynie na baniaczek

Zapisane

Miki97
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


Podpis mojego psa


« Odpowiedz #208 : Styczeń 18, 2010, 17:48:38 »

Przede wszystkim witam w nowym roku w tym temacie.

Akwaria b. ładne. Naprawdę ładne wycinki natury. Aczkolwiek ryuboku, pewnie tylko na zdjęciu, wyglądałoby lepiej z trzoszkę mniejszym oświetleniem.

I jeszcze jedno pytanie. Jak zrobiłeś plaźę w już zalanym akwa? Mowa tu o iwagumi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 17:50:26 wysłane przez Miki97 » Zapisane
SebastianW
Zainteresowany
**
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #209 : Styczeń 20, 2010, 21:16:15 »

Plaża

Wyciąłem część glosi w kształcie jaki chciałem otrzymać sypiąc piasek, odessałem substrat i literatką sypałem piasek trzymając rękę jak najbliżej dna.

Kilka zoomów Wink

Zapisane

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do: