Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: kysiek10080 ltr  (Przeczytany 4915 razy)
kysiek100
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« : Styczeń 06, 2009, 12:56:36 »




AKWARIUM
80 ltr

OSWIETLENIE
swietlowka biala z odblysnikiem 15W

FILTRACJA
zewnetrzny filtr Fluval 104

PODLOZE
garstka zwirku

DEKORACJE
lupek kokosa,2 korzenie,doniczki i cegla jako skryjowki

PARAMETRY WODY
temperatura 26
pH 6.5-7

RYBKI
2samce sturisomy festivum i 3samice ,4samce ancistrusa i 2samice + kilka malych z wychowu,tymczsowo 2 bocje mysie do pogromienia slimakow

ROSLINY
brak (ta na zdjeciu to tymczasowo)

akwarium nie sluzy  jako pokz i w tym celu nigdy nie bedzie sluzylo wszystkie dekoracje znajdujace sie w nim maja byc praktyczne.
rybki ktore w nim sa przywiozlem osobiscie z niemiec od goscia ktory zajmuje sie rozmnazaniem wszelkiego rodzaju glonojadow i skalarow
pod spodem zamieszczam zdjecie jego akwarium to jest tylko 1/4 wszystkiego co ten gosc posiada ogolnie wszystkie jego akwaria maja ponad 5000 ltr wody
i jak widac do zozmnazania ryb nie potrzeba szczegolnie upiekrzac akwarii ale co na ten temat mogo wiedziec ci co od razu krytykuja?
dziekuje za wypowiedz OSWALDowi


po dzisiejszym przemeblowaniu:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 23:47:36 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #1 : Styczeń 06, 2009, 14:13:41 »

<cenzura> co tam robi ta cegła...  Grin Grin Grin leje normalnie nie wytrzymam ze śmiechu  Grin takiego akwarium to ja jeszcze nie widziałem Wlani tam jeszcze kalosza i opone

Ps.uzupełnij wątek
 pkt.6
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 20:10:49 wysłane przez Góral » Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #2 : Styczeń 06, 2009, 14:31:42 »

Nieee, no akwa po prostu przebojowe. Ja bym tam jeszcze wstawił z dwa pustaki a jako tło zastosował opakowanie po Atlasie.
Człowieku, zrób coś z tym akwarium, bo normalnie polewa na całego  Grin Grin Grin. Te ryby potrzebują kryjówek, ale żeby od razu wstawiać cegłę?? Są inne dekoracje służące jako kryjówka. A poza tym to te akwa nie nadaje się na trzymanie tych ryb na dłuższą metę.
Takie jest moje zdanie.
Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
damianio
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #3 : Styczeń 06, 2009, 16:18:32 »

kurw* co tam robi ta cegła...  Grin Grin Grin leje normalnie nie wytrzymam ze śmiechu  Grin takiego akwarium to ja jeszcze nie widziałem

Ps.uzupełnij wątek
jakto co?? podpiera doniczki Wink
Zapisane

dolly
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 393


Szczecin-Ystad


WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 06, 2009, 18:26:50 »

A po kigo grzyba doniczki? Masz bardzo (pokuszę się o stwierdzenie) oryginalny zbiornik.Normalnie kolejny cud świata ; )
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Styczeń 06, 2009, 21:21:41 »

<cenzura> co tam robi ta cegła...  Grin Grin Grin
cegła? jeśli nie potrafisz nazwać jakiegoś przedmiotu to nie pisz o nim.

Ryby wyglądają bardzo ładnie, ale czy kryjówki nie są dla nich ciut za małe?
Zapisane

ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2009, 21:49:18 »

dla mnie to sa jaja z pogrzebu Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 06, 2009, 21:57:55 »

Ryby wyglądają bardzo ładnie, ale czy kryjówki nie są dla nich ciut za małe?

Myślę, że ma to być akwarium rozrodowe dla Sturisomas. One rozmnażają się dosyć chętnie, jeśli ma się pary (tam chyba są dwie parki - nie widzę dokładnie, samice nie mają wąsów). Te kryjówki w pustaku mają pewnie chronić młode, a doniczki są do tarła.
Akwa więc b. praktyczne.
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Doktorek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #8 : Styczeń 07, 2009, 00:10:20 »

Dobrze, dobrze. Jeszcze kilka takich pustaczków, jeden na drugim i mamy swego rodzaju blokowisko. Też klimat.
Jeśli Kyśkowi100 się podoba to dobrze, i po cholerę krytykujecie skoro sam pisze, że nie ma to być dekoracją???

Za bardzo towarzystwo widzę przyzwyczaiło się do tekstów w tym dziale typu:

"... proszę o krytykę..., ...proszę o sugestie..., proszę o rady..., proszę mnie w dupę pocałować..."

Toż to prezentacja zbiorników.
Zapisane
antek amator
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #9 : Styczeń 07, 2009, 00:26:03 »

skoro do rozmnazania  to luzik.mi to wyglada jak biotop :wody polskie"
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #10 : Styczeń 07, 2009, 00:28:15 »

pytanie brzmi
co lepsze?
rózowy zwirek, czy donica?
zamek, czy pystak?
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 07, 2009, 12:15:48 »

ja dodam tylko że z punktu widzenia "praktycznego" funkcja takiej cegły jest nie do przecenienia bo to wspaniałe środowisko do rozwoju wszelkich bakterii ze wzgledu na jej porowatość, zwłaszcza przy braku podłoża w zbiorniku.

w baniakach hodowlanych praktyczne rozwiązania czesto nie ida w parze z estetyką. chocby sławne doniczki tarliskowe dla dyskowców. a na forach w tego typu działach ocena zbiorników sprowadza się najczęsciej do kwestii estetyki - dlaczego? bo zatracilismy już poczucie tego czym dla wielu z nas jest akwarystyka, radośc z rozmnożenia ciekawych, często trudnych w hodowli gatunków?. i najwazniejsze staje się by rośliny rosły prosto, poukładane w kepki z linijka i nożyczkami? szkoda by tak sie stało.

 
Zapisane

beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« Odpowiedz #12 : Styczeń 07, 2009, 19:49:32 »

 Wink Smiley To nie są akwaria ozdobne...ale hodowlane..., myślicie, że hodowcy, którzy sprzedają ryby maja piękne roślinniaki ? Albo rozmnażanie albo ozdoba... Wink. W akwarium ogólnym nie jest możliwe rozmnożenie z ikry bo zawsze jajeczka zostaną z wielkim apetytem pożarte przez rodziców i innych smakoszy...a one to uwielbiają. U mnie wytarły się brzanki titteya, ale była uczta, aż się kotłowało wszystko co żyje... po akwarium lataly jajeczka a ryby to zjadały  Undecided
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
Doktorek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #13 : Styczeń 08, 2009, 21:58:52 »

...
 U mnie wytarły się brzanki titteya, ale była uczta, aż się kotłowało wszystko co żyje... po akwarium lataly jajeczka a ryby to zjadały  Undecided
Jednym słowem obsada miała full wypas  Wink
Zapisane
sqwara
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180



« Odpowiedz #14 : Styczeń 08, 2009, 22:30:47 »

Ja się wyłamę i powiem że dość fajne masz to akwarium, takie niecodzienne i inne niż wszystkie. Sam chciałbym mieć podobne:) Utarł się standard że roślinki muszą być, a tutaj się okazuje że nie Cheesy
Zapisane

Moje akwaria: 126l.
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: