Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: kysiek10080 ltr  (Przeczytany 4896 razy)
Chudy89
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98


« Odpowiedz #15 : Styczeń 08, 2009, 22:48:42 »

Ja też będę bronił tego zbiornika. Po cholere się naśmiewacie że jest tam pustak doniczki itp. Jeżeli ma to pomóc rybą w rozrodzie i zapewnić kryjówki niech tam nawet będzie skład materiałów budowlanych. W pełni popieram opinie szymonaw, atrakcyjny i ciekawy zbiornik to nie tylko akwarium z mnóstwem roślin, posadzonych standardowo na 1,2,3 planie. Często rozmnożenie ciekawych, rzadkich czy trudnych gatunków może sprawić większa frajde niżnie jeden holender. A opinie typu możesz tam wsadzić jeszcze worek po Atlasie na tył itp, nic nie wnoszą do sprawy i tylko pokazują poziom "opiniotwórcy", że pokusze się o takwyrafinowane swierdzenie....
Zapisane
rzymek1995
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 432



« Odpowiedz #16 : Styczeń 15, 2009, 20:28:59 »

Jak to słuzy rybom to czemu niee.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #17 : Styczeń 15, 2009, 21:19:44 »

A gdzie mozna dokladnie poczytac o tej rybce ( jej potrzebach, zachowaniach, karmieniu itd.) ?
Zapisane

Doktorek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #18 : Styczeń 15, 2009, 21:37:44 »

NO, piękna jest.
Ja też taką chcę.
Zapisane
MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #19 : Styczeń 15, 2009, 21:49:57 »

Daj znać na forum jak cos uchowasz  Wink  Czekam na dokladny opis   Good !
Zapisane
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #20 : Styczeń 15, 2009, 22:09:38 »

Witam po przerwie.
Szczerze mówiąc jestem załamany...Nie wyglądem, bo o gustach się nie dyskutuje, tylko  warunkami  jakie sturisomy festivum mają w tym akwarium . Są to przecież ryby , które w moim baniaczku osiągnęły prawie 20 cm...Rozmnażałem je wiele razy , pełno ryb sprzedałem i mnóstwo rozdałem.(mam parę już od jakiś 5-6 lat)  To akwarium jest stanowczo za małe !!!  Jeszcze dodatkowo to gruzowisko...  przecież dorosła ryba NIE BĘDZIE MIAŁA JAK SIĘ TAM PORUSZAĆ...Wstyd i hańba takie piękne rybcie męczyć.Niby te dziury w cegle mają chronić narybek??...niby przed czym?? ...przecież glonojady się nie zjadają nawzajem...litości!!!
Pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
kysiek100
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #21 : Styczeń 15, 2009, 23:35:30 »

Witam po przerwie.
Szczerze mówiąc jestem załamany...Nie wyglądem, bo o gustach się nie dyskutuje, tylko  warunkami  jakie sturisomy festivum mają w tym akwarium . Są to przecież ryby , które w moim baniaczku osiągnęły prawie 20 cm...Rozmnażałem je wiele razy , pełno ryb sprzedałem i mnóstwo rozdałem.(mam parę już od jakiś 5-6 lat)  To akwarium jest stanowczo za małe !!!  Jeszcze dodatkowo to gruzowisko...  przecież dorosła ryba NIE BĘDZIE MIAŁA JAK SIĘ TAM PORUSZAĆ...Wstyd i hańba takie piękne rybcie męczyć.Niby te dziury w cegle mają chronić narybek??...niby przed czym?? ...przecież glonojady się nie zjadają nawzajem...litości!!!
Pozdr
moim zdaniem zbiornik jest wystarczajacy dla 6 osobnikow sturisomy plywaja w nim swobodnie a cegla i doniczki sa dla zbrojnikow.mozesz powiedziec jak doprowadziles do tarla sturisomy mi udalo sie 2 lata temu ale mialem inne pary
Zapisane
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #22 : Styczeń 16, 2009, 00:21:10 »

Nie zgadzam się , że wystarczające...jest zdecydowanie za małe.Poczytaj opinie na forach zbrojnikowych , skoro moja uwaga do Ciebie nie przemawia.

Rozmnażają się same jak osiągną dojrzałość płciową hehe, nie musiałem się szczególni ewysilać, parametry wody PH w granicach 7, woda miękka do średnio twardej , zero NO2 i NO3... Są zaloty ,ganianie się po akwa  a potem samica u mnie za każdym razem na szybie w moim ogólnym roslinniaku 240l  składa około +/- 40 sztuk ziarenek ikry w kilku partiach zapładnianych  przez samca. Czasami dochodzi do "kłótni" i większość jajeczek spadnie na dno...ale i z tego częśc samiec też da rade zapłodnić. ...potem w zależnosci od temperatury wody, średnio koło tygodnia samiec siedzi i wachluje ikrę płetwami...jajeczka są bardzo duże i młode wykluwają się tez już sporawe...Tarła u mnie odbywają się przeważnie na wiosne , a potem ustają na resztę sezonu...Zastanawiające:)
Poniżej fota mojego samca z ikrą ...samiec w młodości złamał sobię płetwę, ale daje rade bez problemu spełniać swoje obowiązki.


Ogólnie jakiś rok temu zacząłem pisać tekst o tych rybach, jak narazie mam jakies 30 tys znaków...ale przerwałem po kilku dniach i nie moge się zebrać , żeby wrócić...być może gdzieś to kiedyś opublikuję i opatrze dokumentacją foto...tekst będzie o tyle cenny, że nie będzie powtarzał pierdół z czasopism, a zawierał tylko i wyłącznie moje obserwacje i praktyczną wiedzę.
Pozdro
Sircula
PS...Akwa jest za małe !!!
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #23 : Styczeń 16, 2009, 07:27:17 »

kysiek100 piszesz ze  masz 5 sturisom festivum ktore maja po 20 cm i kilka zbrojnikow (tez nie wiadomo ile i jakiej wielkosci) "ancistrus" a akwarium ma tylko 80 L. Do tego jeszcze te doniczki + doniczka z roslina i pustak (nie mam tu na mysli estetyki) wiec stworzyles im warunki jak sklepikarze trzymajacy bojki w kubkach   Wściekły  Wściekły Wściekły Wściekły Wściekły Wściekły 
i nadal twierdzisz ze twoj baniak jest odpowiedni dla takiej obsady ? ? ?
Moze posluchasz co napisal sircula i zapewnisz rybom godziwe warunki
Zapisane

loczek_13
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



« Odpowiedz #24 : Styczeń 17, 2009, 14:38:55 »

większe akwa dla tych ryb
Ps: daj piasek na dno :p  Wink Wink
Zapisane

126l Ogólniak

160l Malawi
damianoo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #25 : Styczeń 17, 2009, 14:58:28 »

pogrom :/
Zapisane

Początkujący akwarysta :]
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: