Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: wszystkie pozdychaly  (Przeczytany 4710 razy)
siakus
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Wrzesień 04, 2004, 20:09:17 »

witam jestem poczatkujacym akwarysta i mam pewien problem.posiadam akwarium o pojemnosci 25 l posiadam pompke grzalke suchy pokarm w platkach zywe robaki czerwone .Ryby jakie mialem to para mieczykow para neonkow ines(neonki po pewnym czasie zaczely tracic kolor tzn.czerwony pasek)para bystrzykow sumatrzanskich para glonojadow 1 ostronos i jeden skalar. Uzdatniacz wody firmy tropical wiaze metale ciezkie i chlor oraz odkazacz tez firmy tropical.po pewnym czasie na sciankach zaczal sie pojawiac sluzowaty osad.ryby co noc zdychaly po 2 i opadaly na dno.temperatura wody byla odpoiwadnia tzn 26 *C .napowietrzana takze byla systematycznie . z gory dziekuje za pomoc i czekam na odpowiedz
Zapisane
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2004, 21:23:39 »

masz bardzo zla obsade akwarium, nie mozna trzyamc neonkow w liczbie 2 sztuk to sda rybki ktore plywaja w grupkach, dla skalara to za MALE akwarium dla Glonojadow ROWNIEZ
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 04, 2004, 22:54:02 »

po 1 to za male akwa dla tych rybek; po 2 nie powinienes lac do akwy zadnej chemii!!! to jest stanowczo zle!!! uwazam ze temperatura w akwie powinna byc 24-25 st. pozdrawiam!!
Zapisane

240- paletkarium:)
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 04, 2004, 23:33:28 »

A gdzie filtracja ? Kiedy załozyłeś te akwarium i po jakim czasie wpóściłeś ryby ? Jakie parametry wody pH (odczyn wody) i kH (twardość węglanowa) ?
Moim zdaniem było to zatrucie związkami amonowymi lub azotynami.
Zapisane


385 l - dyskowce
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 05, 2004, 11:09:02 »

Myślę że wszystko było źle zrobione, na co ten uzdatniacz i odkażacz? Te środki pewnie nie pozostaly obojętne dla ryb, których było z adużo i w zbyt małym zbiorniku. Pozatym ile czasu po wlaniu wody do awkarium wpuściłeś rybki? Czy podmieniałeś rybkom wodę na odstaną co tydzień ?
Temperatura tu nie ma znaczenia, była dobra.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
siakus
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 05, 2004, 13:41:40 »

ryby wposcilem odrazu tzn pare kropel uzdatniacza potem pol godziny filtracji no i rybki do srodka napishczcie jakbym mogl akwarium o takiej pojemnosci rozbudowac tzn jakie rybki do tego itp
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 05, 2004, 14:06:33 »

Brak słów Shocked
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 05, 2004, 14:32:05 »

nie dziwota że zdechły , w tym baniaczku nie było nawet cienia równowagi biologicznej!

A jeśli chodzi o ratowanie tego akwarium, to czy coś tam jeszcze żyje czy zakładamy je zupełnie od nowa? Rośliny jeszcze się do czegoś nadają?
Zapisane

Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 05, 2004, 20:19:22 »

To ze uzywałeś uzdatniaczy to nie znaczy że możesz odrazu wpuszczać ryby, jeśli już juz ich uzywasz (co nie jest naprawde konieczne, bo wystarczy odstawić wode na kilkanaście godzin lub dzień wcześniej) to do podmienianej wody.Po tym co napisałeś nie ma wątpliwości że ryby uległy zatruciu zw. amonowymi.

"Odstaną wodę (przez ok.24h) i jeśli to możliwe wymieszaną z wodą pochodzącą z innego czystego zbiornika hodowlanego nalewamy ostrożnie, by nie zepsuć urządzonego podłoża, najlepiej na talerz lub miseczkę położoną na dnie. Sadzimy też od razu rośliny, można to robić np. jak już połowa wody jest nalana. Następnie w zależności od jakości i stopnia chlorowania wody należy odczekać 5-10 dni, kontrolując jej parametry. W tym czasie powinny działać wszystkie urządzenia, takie jak oświetlenie czy filtr. Woda powinna być natleniona i doprowadzona do odpowiedniej temperatury, oraz w niektórych przypadkach twardości i odczynu. Dopiero wtedy możemy umieścić pierwsze, uprzednio wybrane rybki i inne zwierzęta w akwarium. Moim zdaniem powinno to być w tym momencie ok. 1/4 docelowej obsady. Przez następny tydzień obserwujemy rybki i to co dzieje się w akwarium i jeśli wszystko jest w porządku możemy pomyśleć o reszcie obsady akwarium. Najlepiej przez zakupem reszty ryb sprawdzić dostępnymi na rynku wskaźnikami poziom amoniaku NH4 i azotynów NO2. Jeśli wystąpią choćby śladowe ich ilości znaczy to, że akwarium jeszcze nie dojrzało i należy odczekać z wpuszczaniem reszty ryb.
Co prawda wiele gatunków wytrzymuje umieszczenie w wodzie (dobrej jakościowo) odstałej przez kilkanaście godzin, ale nie warto ryzykować.
Bardzo ważne również, szczególnie dla wrażliwych gatunków jest, aby nie serwować rybkom szoku termicznego. Temperatura w słoiku (torebce) i docelowym akwarium powinna być zbliżona. Gdy tak jest można umieścić CAŁY słoik w wodzie tak, aby pływał po powierzchni. W ciągu ok. godziny temperatury ostatecznie się wyrównają i można wtedy wlać rybki do środka (ew. odlać niechcianą wodę przez siatkę).
Przez kilka następnych godzin mogą one być płochliwe i kryć się po kątach, ale nie należy się tym martwić. Szczególny spokój należy zapewnić wtedy gatunkom płochliwym, np. niektórym pielęgnicom. Najlepiej karmić dopiero na następny dzień.
Przez następne dni warto też bliżej przyglądać się rybkom, czy nie ujawniają się jakieś choroby. Może też zdarzyć się, że wrażliwsze osobniki będą ginąć na skutek szybkiej zmiany twardości lub pH wody."
cytat ze strony  http://akwarium.prx.pl/

Poczytaj troche o cyklu azotowym:
http://www.artnet.com.pl/lkozicki/faq/zbiornik_dojrzewanie.html
Zapisane


385 l - dyskowce
siakus
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 11, 2004, 17:45:38 »

jak myslicie jaka moglbym w tym akwarium miec obsade czy kosiarka zalobnik i bojownik wspanialy moga byc razem i czy moge je dac do tego akwarium Smiley napishcie jaka moze byc obsada THX
Zapisane
scolls
Zainteresowany
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 11, 2004, 20:16:43 »

Witam!!!
Po pierwsze nie zgadzam sie  że używanie uzdatniaczy nie jest konieczne.Wprowadzenie takich ryb jak neonek do wody wodociągowej po odstaniu paru godzin to dla nich pewna śmierc(no może prawie pewna bo zależy to oczywiście od wielu innych czynników).Po drugie zawsze warto poddawać ryby kwarantannie a nie obserwować czy rybka nie jest chora w akwarium ogólnym.Na koniec rzecz wiadoma NEONKI to ryba STADNA nie należy trzymać 2 sztuk żadnym baniaku.W naturze rybka ta przebywa w ławicach po kilka tyśięcy sztuk!!!!!!!!Pozdrawiam.
Zapisane
siakus
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 13, 2004, 15:32:35 »

ale napishcie mi obsade tego Cheesy baniaka Smiley i w jakiej cenie orientacyjnie mogloby kosztowac akwarium 150 L i nawiasem dalej mam ten szajsowaty nalot na sciankach chodz woda filtruje sie non stopa Smiley mam 2 rosliniki moczarke i taka na dnie :-) widzice jestem poczatkujacy i nawet niepamietam jak sie nazywa:)POMOCYA=
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 15, 2004, 05:51:26 »

Kosiarka do 25L jest za duża i nie potrzebna, a żałobniczka to ryba stadna, za to bojownika jak najbardziej. 25L to małe akwarium, używa się go jako kotnik i nie wiem czy da sie tam ułożyć jakąś większą obsadę Sad
Koszt 150L ?
Hmm, akwarium ok 150zł jeśli uda Ci sie znaleźć tanio
pokrywa ok 150zł
filtr 80-140zł jeśli wewnętrzny
żwirek 10(?) worków 40zł

Rozejrzyj sie za używanymi akwariami, są bardzo tanie. Poszukaj np w ogłoszeniach na stronie www Twojego miasta.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: