Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « pomóżcie z obsadą pielęgnic
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pomóżcie z obsadą pielęgnic  (Przeczytany 2883 razy)
austu
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Wrzesień 22, 2004, 07:32:10 »

siema własnie dostałem nowe akwa 200 litrów zastanawiam sie cały czas nad obsadą chciabym żebyscie mi pomogli w pogodzeniu pielęgnic wraz z roślinami Smiley mam zamiar kupić 2 zebry słyszałem że nie jedza one roślinek jedynie mogą je wyrywać ale nie mam pojęcia jakie ryby jeszcze mogły by sie w moim akwa znajdować myślałem nad pielęgnicami meeka tylko obawiam sie, że zjedzą moje roślinki i nie chce też żeby moje pielęgnice często sie kuciły ale podobno kiedy zrobie grote dla zebry nie będa agresywne dla współmieszkańców jedynie je odgonią zdala od swojego terytorium
Zapisane
osama
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1 : Luty 16, 2005, 14:53:42 »

a może jakieś akary??
zebra to bardzo agresywna ryba, więc może zamiast niej dać meeki.
moja propozycja to:
1 parka meek  
2 jakieś akary np. szmaragdowa(chyba najpiękniejsz ale rzadko spotykana)
Zapisane
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #2 : Luty 16, 2005, 17:13:06 »

2 zebry to za mało na początku kupuje się min 5 zzeby potem z teg 1 para była. Meeki są prawie tak samo agresywne jak zebry.
Jesli już chcesz zebry to poradzi co taką obsade
para zebr + np flowernhorn
albo
para zebr+Cichlasoma salvini
Mozesz zaryzykować i mieć taka obsade
zebry +salvini lub mekka+ sajiki
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 16, 2005, 20:55:38 »

nie mylcie agresywności z terytorializmem. mekki nie są agresywne,co nie znaczy że nie bronią swojego terenu.
Zapisane

gg:1384140
hurcik
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 123


« Odpowiedz #4 : Luty 22, 2005, 22:28:34 »

polecam paletki a jak nie to sajica,rivulatus,zebra,salvina,meeka
Zapisane
bolek
Nowy
*
Wiadomości: 43



« Odpowiedz #5 : Luty 23, 2005, 01:12:43 »

No właśnie a propos pielęgnic
mam meeka x2, miodowa x2, sajica x2 i rośliny w stanie jak po wybuchu bomby atomowej.(jedzą wszystko)
Zrobiłem kopiec z grotami z piaskowcy, mam korzenie i kokosa. Jakie rośliny można dołożyć by przetrwały?
A może dołożyć trochę kryjówek z piaskowca i ograniczyć rośliny do minimum. Tylko czy będzie OK ??

P.S.Sorry że wtrącam się w wątek Austu ale może tobie też się coś z tego przyda, a nie ma sensu zakładać nowego wątku.

pozdr
Zapisane

240L - skalary, żaba, krewetki szkliste, neonki innesa i czerwone, ampularie, zbrojnik niebieski, rineloricaria parva i duch amazoński
30L żłobek a w nim zbrojniki
hurcik
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 123


« Odpowiedz #6 : Luty 23, 2005, 09:11:27 »

ja mam sajice zebre tylko miodowej nie i roślinki rosną ok a one ich nie jedzą Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: