Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 150 l [nietypowe] Kvsy - kamiltd
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 150 l [nietypowe] Kvsy - kamiltd  (Przeczytany 3221 razy)
kamiltd
Nowy
*
Wiadomości: 32


« : Luty 06, 2009, 20:04:54 »

Witam chciałbym wam przedstawić moje akwarium jest to moje pierwsze więc proszę o delikatne opinie.

Wymiary 150x38hx27 trochę nietypowe ale dostałem je za darmo więc nie miałem wyjścia co do wymiarów.

Filtr kubełkowy fluval 204

Napowietrzanie TETRA TEC APS 300

Grzałka Aquael 200 W

Oświetlenie 4x13w philips

Rośliny
Cryptocoryne albida
Cryptocoryne crispatula
Hydrokotyle nerkolistne
Lilaeopsil mauritiana
Jest ich trochę mało ale cały czas dosadzam nowe.

Obsada
4xmieczyk(2+2)
2xmolinezja(1+1)
4xgupik(1+3)
3xkosiarka
4xkirysek
1xramirezka
6xrozbora klinowa
3xgurami mozaikowe
2xcierniooczek

Pielęgnacja cotygodniowa podmiana 20% wody.

Oto fotki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a734dfcbd51aa552.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4aef2e37486f886c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44e96375eae0005f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9848f91c3ce86901.html


« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 11:25:20 wysłane przez kamiltd » Zapisane
FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2009, 23:30:04 »

oj chłopie chłopie... Tak naprawde to tylko tło tam widać. Więcej roślin! Lecz piszesz że cały czas dosadzasz więc jestem spokojny. Grzałka. Czy u ciebie kaloryfer stoi na środku pokoju? Daj jągdzieś na bok... Ta ceramika... jak tylko przybędzie roślin to ją wyjmij. Po co te bąbelki? Wystarczy ruch tafli. Dokup towarzystwo dla ramirezy i molinezji. ogólnie 4 -
Zapisane

ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2009, 00:00:13 »

ceramika won lepiej korzeń  naturalne i ładne no i roślinki przede wszystkim  papa
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #3 : Luty 07, 2009, 09:06:37 »

To fakt ze ta tapeta bardzo rzuca sie w oczy,mozna ja zastapic ciemnym bristolem, czarnym workiem na smieci troszke pomarszczonym - da wrazenie tla strukt. i bedzie lepszy efekt (podkresli Ci wizualnie rosliny i mieszkancow). Termometr centralnie tez nie dodaje uroku. Dodatkowe napowietrzanie eliminuje co2 potrzebne roslinom, wystarczy lekki ruch tafli wody z filtra deszczownia jako napowietrzanie. Nie wsadzaj roslin w koszyczkach, material wypelniajacy jest bardzo szkodliwy dla mieszkancow ! Staraj sie sadzic wysokie rosliny na tyle baniaka by nie przyslanialy innych. Zwir masz stanowczo za gruby i za jasny (wprawdzie nieliczni taki maja, jednak wiele ryb sie stresuje przy takim jasnym podlozu)
W calosci nawet mi sie podoba i jak dosadzisz roslin i sie rozrosna powinno byc o niebo lepiej. Nawet ta ceramika tak bardzo mi nie przeszkadza (jest dosyc ciekawa i duzo, duzo lepsza od zamkow)
Zapisane

kamiltd
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #4 : Luty 07, 2009, 09:16:00 »

Mam rozumieć, że jeżeli wyciągnę napowietrzacz, to rybkom nie będzie brakowało tlenu?
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #5 : Luty 07, 2009, 10:02:05 »

Mam nadzieje ze filtr masz wystarczajacy i mozna do niego zalozyc deszczownie (jesli nie masz takowej mozna latwo zrobic samemu) ktora powoduje ruch tafli wody, do tego tlen produkuja tez rosliny - to powinno w zupelnosci wystarczyc  Cheesy
Ja przy ponad 250L mam tylko deszczownie, reszta z roslin i to wystarcza
Zapisane

kamiltd
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #6 : Luty 07, 2009, 10:07:22 »

Ok dzięki kolego popatrze w sklepach.
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #7 : Luty 07, 2009, 14:48:37 »

Mi się akwarium nie podoba. A obsade proponuje zmienić.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
kamiltd
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #8 : Luty 07, 2009, 16:28:04 »

Czemu?
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #9 : Luty 07, 2009, 17:28:02 »

Ja chyba mam jakiś zdecydowaie inny gust niż osoby się do tej pory wypowiadające Smiley . Mianowicie dla mnie się bardzo podoba Twoje akwarium. Może i roślinek mało..ale ja tego nie zauważyłam właśnie dlatego, że tło tworzy piękny busz Smiley . Nie zmieniała bym go, zwłaszcza że i tak prawdopodobnie większość tła zostanie w przyszłości zasłonięta przez roślinki akwariowe. Bąbelki ożywiają ten podwodny świat więc też są ok. Tylko korzeń sztuczny zmieniła bym zdecydowanie na kilka prawdziwych..było by jeszcze piękniej.
A kto siedzi w kotniku? I za co Smiley ?
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 07, 2009, 17:57:22 »

Mnie się te wymiary podobają. Marzenie dla większej ławicy mniejszych rybek i stadka kirysków albo cierniooczków.

Jako całość akwarium się nawet nieźle prezentuje pomijając to o czym pisali już przedmówcy. No i można by dolać tam wody aby nie było widać tafli.

Powodzenia Kamilu. Jeśli to Twoje pierwsze akwarium to czekamy na rozwój wydarzeń bo pewnie będzie tylko lepiej  Wink
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Dafi30
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28



« Odpowiedz #11 : Luty 07, 2009, 19:54:27 »

...akwarium ładne i nieźle się zapowiada, ale mebel na którym stoi psuje cały wygląd pozatym mam nadzieje że jest stabilna ta ława bo pare kilo na niej stoi.

pozdrawiam papa
Zapisane
kamiltd
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #12 : Luty 07, 2009, 20:29:33 »

Dzięki. A siedzi w nim jeden gupik którego udało mi sie wyłowić.
Zapisane
Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #13 : Luty 08, 2009, 19:03:59 »

A mi się to akwa podoba.Też bym dał jeszcze troche roślinek i prawdziwe korzonki  Grin Poza tym akwa super wygląda.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: