Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mam kakadu!!!  (Przeczytany 5574 razy)
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« : Wrzesień 28, 2004, 10:19:40 »

dzisiaj oddałam 3 skalary do zoologa a otrzymałam kakadu, które najbardziej lubię. :lol:
Teraz jest przestronno - skalary były duże i dużo żarły. Shocked
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 28, 2004, 10:51:13 »

Danuto ile dostałaś tych kakadu? Mam nadzieję, że nie będzie to znowu jakiś samotnik  :wink:
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 28, 2004, 10:58:58 »

3samiczki i dwa samce jeszcze maleńkie!!! :lol:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 28, 2004, 11:18:23 »

Hm...powiem tak: kakadu to rybcie haremowe, trzyma się je w grupce 1 samczyk plus dwie lub trzy samice w zależności jakim akwarium dysponujemy.
Twoje akwarium to 80l, spora już obsada...na dwóch samców jest za małe. Jak tylko samce kakadu podrosną będziesz miała piekło w akwarium, walki będą ostre i przeżyje najsilniejszy.Jedynie bardzo duże akwaria pozwalają na trzymanie dwóch samców. Jeśli chodzi o samiczki, wydaje mi się, że do 80l pasują tylko dwie...bo niestety samiczki też są zadziorne i mogą się nawzajem powykańczać.
Proponuję, abyś oddała do sklepu jedną samiczkę i jednego samca kakadu.
Na moim przykładzie mogę Ci opisać co u mnie się dzieje w 80l z kakadu (zestaw samiec plus 2 samiczki) Kiedyś haremik żył sobie fajnie, nikt nikomu w drogę nie wchodził, samiczki czasami jak się spotkały stroszyły płetwy, ale nic groźnego się nie działo. Obie samiczki wytarły się w krótkim odstępie czasu...pierwsza z nich została odłowiona wraz z narybkiem do kotnika. Po trzech tygodniach wytarła się druga samica...narybek odłowiłam i podrzuciłam dzieciaczki pierwszej mamusi ( z braku zbiorników nie mogłam tej drugiej samicy odłowić.
Ostatnio chciałam z powrotem przełożyć samiczkę do ogólnego i próba nie powiodła się. Druga samica ostro ją atakowała i nie dała jej szansy powrotu...Samica wróciła do kotnika z maluszkami.
Tak więc jak widzisz kakadu nie należą do spokojnych rybek....
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 28, 2004, 13:57:03 »

ja też będę miał kakadu  :lol:
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
sulej
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 28, 2004, 15:44:43 »

na dodatek masz ramirezy to złe zestawienie z kakadu, jeśli ramirezy są większe od kakadu to cienko je widzę, jak podrosną kakadu to cienko widzę ramirezy
Bocje, gloncie, ramirezy,kakadu to ryby zjmujące rewiry przy dnie, mało miejsca duży tłok się zrobił.
Może zdecyduj się na jeden gatunek to wtedy można będzie zobaczyć naturalne zachowania rybek, ja mam parkę ramirezów w 60l i nic więcej, może wpuszczę drugą parę ale się zastanawiam.
Zapisane
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 28, 2004, 16:55:38 »

Ja miałam 4 ramirezki, ale gdy spośród nich utworzyła się para, to zaczęły ganiać pozostałe dwie, aż wygoniły je spowrotem do zoologicznego.
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 28, 2004, 20:14:45 »

Ramirezy nie stroszą piór raczej spoko. Zostały mi raczej małe rybki. Boję się jeszcze coś oddać do zoologa bo nie wiem jak będzie z tymi kóre mam. Narazie jak cisza niech sobie siedzą oddam gdy będą kłopoty. :wink:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #8 : Październik 09, 2004, 04:10:53 »

I tu widzę że atusia opisała podstawowy problem wielu pielęgnic: dopóki były razem to ok ale jak jedna się wyprowadziła a potem wróciła to wielka "młócka" była wśród ryb. Tak będzie prawie zawsze ,jeśli w jednym akwarium będzie pare pielęgnic to się jakby "dogadają" lecz jeśli jedna na jakiś czas zniknie a potem wróci to będzie traktowana jak zupełnie obca i może być nawet zabita. Samotny skalar pływał u mnie w miarę swobodnie między dwoma dobranymi parami ale gdy po tygodniu nieobecności wrócił obie pary rzuciły się na niego. Ukrył się w zielsku więc gasząc światło pomyślałem że do rana będzie jak dawniej. Rano był z niego trup... Dopóki razem wychowanych pielęgnic nie oddzielimy na dłuższy czas można być w miarę spokojnym o ich życie, będą się tolerować.
Zapisane
Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #9 : Listopad 06, 2004, 10:04:35 »

No ja bym na Twoim miejscu wybrał którąś z tych ryb, napewno nie trzymał razem. Pare miesięcy temu miałem parkę Ramirezów, pięknego samca Kakadu wraz z 3 samiczkami. Praktycznie każda miała inny kolor. Najpierw Ramirez zabił swoją samiczkę, potem zaczął nagle pływać jak otumaniony, bokiem, góra dół odbijać się od dna, leżeć na dnie aż nad ranem był już biały i martwy. Potem jedna samica Kakadu zabiła 2 koleżanki a samiec tak samo zdechł jak ten Ramirez. Powtarzałem ten zestaw dużo razy, inne kombinacje, zawsze parka Ramirezów i Kakadu.Ramirezy zawsze padały pierwsze, z tych wszystkich kombinacji przeżyła tylko ta pierwsza samica Kakadu. Był też samiec ciemno fioletowy z żółtymi płetwami, co podobno okazał się Agassizą ale też większość czasu spędzał pod filtrem aż w końcu padł. Niewiem o co chodziło, ale nigdy więcej tych rybek bo same problemy znimi.
Zapisane
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #10 : Listopad 06, 2004, 13:14:02 »

Danuta to za dorego posunięcia nie zrobiłaś. Masz panurini jednego, któego owinnaś oddać. Tak samo ramirezy albo kakadu, bo kakadu rozprawią się z ramirezami. Labeo to inna bajka tak samo jak bocje, a do tego duże rosną. Neonkom smutno. GLonki bym zamienił na otocinlus Affinis.Proponowana obsada:
1+2-Kakadu
10-Nenon
5-Otosek
Taka obsada wystarczy, a jak ty masz taką obsade to beziesz miałą sajgon.
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #11 : Listopad 10, 2004, 14:22:17 »

Dzięki Ci Matijasz- bocje najprawdopodobniej dam do zoologa.
Jeśli nabędę otoski to glonojada też oddam.
Oddam też żałobniczki,a wydaje mi się że z oddawaniem pielęgniczek poczekam do wojen. :wink:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #12 : Listopad 11, 2004, 22:52:59 »

Sumiki szkliste i razbory też oddaj. To są również ryby stadne. O neonach i bocjach wspominałem już wcześniej gdzie indziej. A jak już nabędziesz te otoski to również pamiętaj, że one nie żyją w pojedynkę.
Zapisane
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #13 : Grudzień 30, 2004, 21:29:56 »

aj nieraz rozmnżyłem kakadu
miej 3 samiczki  1 bedzie górowac nad 2
jesli juz masz zamiar trzymać wiecej ej niz 1 samca kup odrazu 3  ale ja ci ardze miej jesdnego większ szansa na rozmnożenie



Os; ja bym zmienił obsade i bym się zdecydowałe czy ameryka czy azja
Ja ci proponuje ameryke j a bym dał na twoim miejscu taka obsade
-3-4 Gupiki
-1+3 kakadu (ew morzesz trzymać w parze aj tak miałem i mi sie rozmnozyły)
-20 neonków innesa albo cos podobnego
Zapisane
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #14 : Grudzień 30, 2004, 21:30:57 »

aha i jeszcze do takiego zestawy 5-6 kirysków pstrych lub spizowych
_1-2 zbrojniki niebieskie
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: