Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: filtr zewnetrzny na dwa akwa  (Przeczytany 10781 razy)
ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #15 : Luty 22, 2009, 13:47:18 »

reasumując, kup sobie mały filtr kaskadowy do 30l i po kłopocie. Tanio, prosto i bez problemów. pozdrawiam all

nie chce innego filtra szukam rozwiania na kotnik wtedy wodę mam identyczną przez cały czas jak w głównym akwa  ma takie same parametry taką sama temp nie muszę mieć grzałki mam taką sama filtracje mogę sobie ewentualnie więcej napowietrzać 30 l wiec takie rozwiązanie ma dużo plusów jak by sie to udało ogarnąć
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #16 : Luty 22, 2009, 13:54:44 »

W warunkach idealnych sie da  !! Ale warunki idealne są tylko na lekcjach fizyki w gimnazjum .   Wystarczy małe zakłucenie przepływu wody i mieszkanie zalane  . wystarczyła by nawet zmiana temperatury powietrza i koniec .  NIema mozliwosci tak tego zrobic   taka regolacja musi byc aktywna .  Niech pomysle jaki by ci dac przykład    oo    to tak jak bys był pilotem samolotu i wycelował samolot w jakies miejsce oddalone o np 2000km  i zablokował stery .. W warunkach idealnych doleciał bys tam gdzie chcesz .l... ale nie ma warunków idealnych gdyby gdyby na poczatku dmuchnoł lekki wiatr z boku i zepchnoł samolot z kursu nawet  o malutki pozornie nic nie znaczacy kont naprzykład 0,2 stopnia    to mozna policzyc z funkcji trygonometrycznych jak daleko od celu bedziesz ... Jesli uruchomisz wyobraznie  to bedziesz wiedzial dlaczego to sie nie uda ,,,
Wystarczy ze kawałek roslinki wpadnie do weza i zakluci przepływ zmieni sie poziom wody  w którym kolwiek z akwariów nawet o pare dziesietnych milimetra to woda zacznie przelewac sie z jednego do drugiego  ..
Dlatego nie ma szans tego nawet wyregolowac  jesli dalej nie bedziecie wiedziec to wyprowadze wam wzór na to który zobrazuje zepo sprowadzeniu go nawet do jednej zmiennej zakładajac ze reszta w rzeczywistosci zmiennych jest stała zmiana tej zmiennej powoduje reakcje łancuchową  cały układ wypada ze stanu stabilnosci i staje sie osrodkiem stanu nieustalonego
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #17 : Luty 22, 2009, 14:05:06 »

Wystarczy ze kawałek roslinki wpadnie do weza i zakluci przepływ zmieni sie poziom wody  w którym kolwiek z akwariów nawet o pare dziesietnych milimetra to woda zacznie przelewac sie z jednego do drugiego  ..

masz racje nie woziłem  tego pod uwagę trzeba było cały czas obserwować i pilnować możne działać przez 1 godz a i po paru sekundach się pokiełbasi załapałem no to straszna kiszka szkoda Undecided wielkie dzięki za info  Good !
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

pin54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #18 : Luty 22, 2009, 15:03:58 »

Nawet jak by nie było roślin, glonów, spoin, zagięć węża itp. to obawiam się, że twoja pompka ze względu na niewielkie wahania napięcia i częstotliwości może jednak nie pracować tak równo jak ci się wydaje. A w twoim wypadku różnica w wydajności na poziomie 0,5%!!! spowoduje całkowite wysuszenie małego akwa w ciągu jednej nocy.
Jedyne rozwiązanie to wiercenie otworów w akwa i zrobienie przelewu.

Edit: pomijam pomysł fisha tylko ze względu na koszt.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2009, 15:08:48 wysłane przez pin54 » Zapisane
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #19 : Luty 22, 2009, 17:45:46 »

niekoniecznie małego !!!
Jesli oba akwa bedą stały na tej samej wysokosci to woda wypłynie z duzego akwa przez małe na podłoge   woda z duzego akwa bedzie miała poziom wody taki jak wysokosc małego akwa Cheesy 
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
perfectmen87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


« Odpowiedz #20 : Luty 22, 2009, 23:54:03 »

Miałem ten sam problem tylko zamiast kubła filtr przelewowy. W akwariuach robiłem kominy i wierciłem dziury. Niema szans tego regulować zaworami.
Zapisane
lupi
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #21 : Marzec 14, 2009, 07:21:26 »

Zerknąłem przypadkowo na ten temat i widze, że strasznie kombinujeci, a sprawa jest bardzo prosta i sprawdzona.
Było nas kilku interesujących się akwarystyką i postanowiliśmy założyć jakiś zbiornik.
Najpierw był jeden, ale z czasem było mało. No to robimy drugi, a potem jeszcze trzeci, ale mniejszy ok 300 l.
A akwaria nie były małe bo po 700 litrów i filtr zewnętrzny w rodzaju akwarium zasypany żwirem różnej granulacji.
Był to prostopadłościan wysokości pozostałych zbiorników w środku była gruba rura z której to pompa ciągnęła wode i miało to pojemność ok 100 litrów.
Pompa rozprowadzała wode do wszystkich zbiorników przepływ był regulowany.
Ale cały problem że zbiorniki trzeba ustawić aby lustra wody były na jednakowej wysokości i połączyć je w naczynie połączone.
Jak połączenie będzie prawidłowe to wszystkie poziomy będą takie same.
Ja robiłem to tak:
Musi byś przezroczysta rura wygięta w kształcie litery U. Przezroczysta, żeby widzieć czy jest pełna czyli nie zapowietrzona. Bo z biegiem czasu dostawały się tam małe ilości powietrza.
Montowało się takich rur trzy dla bezpieczeństwa między wszystkimi zbiornikami. I nigdy nie było problemu z przelaniem i zalaniem.
A montaż bardzo prosty. Odwracasz U do góry otworami wlewasz do pełna wody zatykasz palcami otwory, aby woda się nie wylała odwracasz wkładasz do wody, końce muszą być cały czas zanurzone puszczasz rurke i masz naczynie połączone. Cheesy Cheesy
Ale sie opisałem, ale chyba dobrze to wyjaśniłem.
Wlej do jednego więcej wody, a do drugiego mniej i sprawdź sam jak to działa oczywiście im grubsza rura tym poziomy się szybciej wyrównają papa
Zapisane
ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #22 : Marzec 14, 2009, 17:42:18 »

wielkie dzięki za pomysł ale u mnie problem polega na ty ze nie mam możliwości mieć 2 akwa obok siebie a to jest jedyna możliwość wiec muszę coś zmienić w ustawieniu jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i rady  Good !
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #23 : Marzec 14, 2009, 18:04:53 »

a weź jak możesz zrób zdjęcie ustawienia tych akwa i filtra tak żeby wszystko było widoczne?? Mam pewien koncept i chce zobaczyć czy tak da radę.
Zapisane

ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #24 : Marzec 14, 2009, 18:13:47 »

moja wizja bardzo będę wdzięczny za sugestie i uwagi a i za te co już są dzięki co "dwie głowy to niejedna"  Cheesy



filtr zewnętrzny reaktor i oczywiście CO2 podpięte już jest i wszystko śmiga a teraz chce podpiąć właśnie inne akwa w tej pozycji co na rysunku co wy na to?


jeśli chodzi ci o mnie to jest w tym poście ja mam taki uklad
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #25 : Marzec 14, 2009, 18:16:22 »

Ale mi chodzi jak to w realu wygląda bo ważne dla mnie są pewne odległości. Jeśli możesz oczywiście
Zapisane

lupi
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #26 : Marzec 14, 2009, 21:38:54 »

No to wg mnie na jednym filtrze i z ręczną regulacją przepływów tego się nie zrobi. Nawet przy bardzo precyzyjnym wyregulowaniu po jakimś czasie cos się przeleje. Bez kontroli poziomów jest to niemozliwe. Jak ktoś coś wymyśli to chętnie zobacze
Zapisane
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #27 : Marzec 15, 2009, 16:40:03 »

lupi ma racje nie ma co kombinowac  ja na oczatku wontku tez to gdzies napisalem ..  Taki układ zawsze bedzie dążył do wyrównania poziomów wody.  Jest jeszcze jedna opcja ale troszke ryzykowny ...

Zrobic takie kaskady tylko ze poziom wody musiał by byc idealnie dobrany  znaczy nie moze byc za duży   

zrobic przelew z jednego akwa (tego który ma wyzej lustro wody ) do drugiego a z tego drugiego przepompowywac wode do pierwszego    ....  cały układ bedzie ok bedzie to dzialac jak sie to dobrze zrobi ale n ie bedzie za dobrej filtracji  ... a dokładnie to pierwsze akwa nie bedzie mialo za dobrej filtracji
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
lupi
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #28 : Marzec 15, 2009, 20:33:33 »

Z przelewami jest to możliwe, le trzeba by w bocznej ściance zbiornika zrobić otwór. I to byłby nasz stały poziom wody w akwarium tym wyżej, a w tym niżej poziom zmieniał by się "parowanie wody" troche ryby by wypiły Grin. Ale kiedyś próbowałem taki otwór zrobić w szkle i miałem problem. To było dawno, ale teraz są lepsze narzędzia i pewnie było by łatwiej. Potrenuj na starej szybie.
No i taki otwór to zawsze jakieś osłabienie. Kiedyś sam kleiłem zbiornik 240L i mi puścił silikon na łączeniu między szybami u góry to szyby się rozeszły na 1,5cm. Testowałem tydzień w piwnicy bo nie byłem pewny silikonu, ale do tej pory stoi i to już z 8lat bedzie.
Zapisane
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #29 : Marzec 15, 2009, 21:54:35 »

hhhmmm czy ja wiem no ja napewno bym nie wiercił dziury  ..  mozna cos pokombinowac  hmmm niech pomysle   ... dzisiaj juz chyba nic nie wymysle ale postaram sie nad tym troszke pokombinowac i napisze  jakie są moje przemyslenia..
MOzna by w jednym miejscu wymusic podniesienie słupa wody  i z tamtąd zrobic odpłw
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: