Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109063 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #120 : Kwiecień 19, 2010, 21:42:51 »

Btw. Liście przed włożeniem preparujesz jakoś specjalnie lub poddajesz innym zabiegom higieniczno - zapobiegawczym??

liście buku mam z ogrodu a dębu z polnej drogi co by nie brać z pobocza jezdni bo wiadomo... no i zalewam je wrzątkiem na wszelki wypadek.

a propos liści to wrzuciłem je już przy akarach i od kiedy liście były zrezygnowały z kamieni i za każdym razem ikrę składały na liściach - to jako ciekawostka.

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #121 : Kwiecień 19, 2010, 21:44:12 »

A Akary są, czy zrobiły won z akwarium??
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #122 : Kwiecień 20, 2010, 07:28:59 »

A Akary są, czy zrobiły won z akwarium??

oddałem do zaprzyjaźnionego sklepu, nawet przez myśl mi nie przeszło aby łączyć je w tym zbiorniku.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #123 : Kwiecień 20, 2010, 13:35:28 »

liście buku mam z ogrodu a dębu z polnej drogi co by nie brać z pobocza jezdni bo wiadomo... no i zalewam je wrzątkiem na wszelki wypadek.
Dobraf, daj liściom spokój. Wypłucz je jedynie żeby spłukać ewentualne zabrudzenie.
Liści w żadnym wypadku nie powinno się wyparzać.
Tracą one wtedy swoje własciwości.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #124 : Kwiecień 20, 2010, 14:05:08 »


Dobraf, daj liściom spokój. Wypłucz je jedynie żeby spłukać ewentualne zabrudzenie.
Liści w żadnym wypadku nie powinno się wyparzać.
Tracą one wtedy swoje własciwości.


co do liści to zauważyłem, że są różne szkoły jedni tylko płuczą a niektórzy nawet gotują, ja zalewam je wrzątkiem dosłownie na chwilę tak na wszelki wypadek.

Btw jakoś nie chce mnie się wierzyć by parzenie czy gotowanie pozbawiało ich wszystkich właściwości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 14:35:01 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #125 : Kwiecień 23, 2010, 13:58:28 »

Cytuj
a propos liści to wrzuciłem je już przy akarach i od kiedy liście były zrezygnowały z kamieni i za każdym razem ikrę składały na liściach - to jako ciekawostka.

To szalenie interesujące!!! Aż kiedyś zrobie też taki eksperyment, jak sobie kupie akary ;-) , może faktycznie to jest bardziej naturalne miejsce do składania ikry dla nich. Jakby nie było - ciekawa i wartościowa obserwacja!
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #126 : Kwiecień 23, 2010, 15:28:30 »

Cytuj
a propos liści to wrzuciłem je już przy akarach i od kiedy liście były zrezygnowały z kamieni i za każdym razem ikrę składały na liściach - to jako ciekawostka.

To szalenie interesujące!!! Aż kiedyś zrobie też taki eksperyment, jak sobie kupie akary ;-) , może faktycznie to jest bardziej naturalne miejsce do składania ikry dla nich. Jakby nie było - ciekawa i wartościowa obserwacja!

całkiem możliwe, akary podobno też żyją w plątaninie korzeni i przy brzegach wyścielonych liśćmi,
wiesz początkowo strasznie zastanawiała mnie ich "walka" z liściami, to przesuwały, układały, przekładały aż w końcu na liściu zobaczyłem ikrę i od tego czasu zapomniały o kamieniach, jako ciekawostkę mogę wspomnieć, iż jednego razu ikra była na dwóch liściach i  przez jakiś czas spokój każda pilnowała jednego, tylko samca było brak..
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #127 : Kwiecień 25, 2010, 20:35:47 »

w pierwszym poście fota samicy kakadu z młodymi (ryby są u mnie dopiero dziewiąty dzień) - niestety słabo widać ale póki co lepszym aparatem jeszcze nie dysponuje...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #128 : Kwiecień 25, 2010, 20:44:57 »

Ale to brałeś je już z tymi młodymi czy się tak szybko rozmnożyły Huh
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #129 : Kwiecień 25, 2010, 21:09:10 »

Ale to brałeś je już z tymi młodymi czy się tak szybko rozmnożyły Huh

rozmnożyły się, 16-tego je wpuściłem a 18-tego już samica miała upatrzoną swoją norę i rewir, którego pilnowała - wątpiłem aby coś tam miała ale najwidoczniej się myliłem, podsumowując można przyjąć, że wtedy rzeczywiście ikrę złożyła a dziś narybek pływa - no i to by "grało", szybko zadziałały...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 21:12:02 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #130 : Kwiecień 25, 2010, 21:15:16 »

No to gratulauję Good !. Tak szybko, to naprawdę musiało się jej spodobać Wink.
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #131 : Kwiecień 26, 2010, 19:58:20 »

Cytuj
w pierwszym poście fota samicy kakadu z młodymi (ryby są u mnie dopiero dziewiąty dzień) - niestety słabo widać ale póki co lepszym aparatem jeszcze nie dysponuje...

No to... ostro  Grin  Ledwo wpuszczone, a już sie rozmnożyły, no pięknie  Smiley  To było do przewidzenia, już nabrałem takich przypuszczeń jak tylko wspomniałeś że samica odgania samca....   Shocked

A jaką masz odmiane barwną tych kakadu?

Cytuj
całkiem możliwe, akary podobno też żyją w plątaninie korzeni i przy brzegach wyścielonych liśćmi,
wiesz początkowo strasznie zastanawiała mnie ich "walka" z liściami, to przesuwały, układały, przekładały aż w końcu na liściu zobaczyłem ikrę i od tego czasu zapomniały o kamieniach, jako ciekawostkę mogę wspomnieć, iż jednego razu ikra była na dwóch liściach i  przez jakiś czas spokój każda pilnowała jednego, tylko samca było brak..

To są ciekawe obserwacje, bo różne gatunki pielęgnic mają różne preferencje. Jak mają w akwarium wybór różnych miejsc to mozna zoabserwować co jest ich naturalnym podłożem na którym składają ikre (bo jak nie mają wyboru to raczej złożą gdziekolwiek  Smiley ). Ja wiem napewno że liście nie stanowią pod tym względem żadnego zainteresowania moich zaber. Jeśli tylko mogą to wybierają skalne jaskinie. Ani płaskich kamieni, ani korzeni, ani roślin - jeśli jest jaskinia to wszystko inne zostaje pominięte  Wink  Raz nawet rozmnażałem parke w osobnym akwarium, i wystrój to był tylko piasek i duży płaski kamień (z zamysłem ze napewno złożą ikre na tym kamieniu, i na dodatek będe wszystko obserwował  Wink ). A gdzie tam! Z boku kamienia wykopały dziure na tyle że odkryły częsciowo spód kamienia, i tam złożyły, od spodu na kamieniu  Smiley



Gratuluje dobraf młodych kakadu!
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #132 : Kwiecień 27, 2010, 20:13:06 »

A jaką masz odmiane barwną tych kakadu?

sam do końca nie jestem pewien, niby wzory są na wszystkich trzech nieparzystych płetwach czyli można by mówić o triple red ale kolor bardziej pomarańczowy niż czerwony - może jakaś mieszanka, ciężko stwierdzić a Ty co myślisz? w 1-szym poście jest fota samca, teraz prezentuje się już dużo ciekawiej, masz jakieś linki z dobrymi opisami?

btw, młode ciągle są i coraz sprawniej wychodzi im "spacerowanie"
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #133 : Kwiecień 29, 2010, 09:45:13 »

Cytuj
ciężko stwierdzić a Ty co myślisz?
masz jakieś linki z dobrymi opisami?

No właśnie też nie wiem ;-)
Bo tych odmian jest troche. Musiałbyś popytać, lub poszukać w archiwum na forum Apisto.pl - powinny być informacje o odmianach
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #134 : Kwiecień 30, 2010, 09:10:20 »

Najlepiej zarejestrować sie  na apisto, wstawic foty i zapytać Wink Powiedzą dokładnie jaką masz odmiane Wink
Gratuluję przychówku Smiley Teraz artemia i codzienne podmiany wody Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: