Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109051 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #135 : Maj 03, 2010, 13:20:12 »

mała aktualka,

młode mają już ponad tydzień, na oko ich liczba jest stała, karmione są:
- dwoma rodzajami mikrovita tropicala,
- żółtko jajka,
- suszone solowce,
- "miażdzone" mrożonki - kryl i czarna larwa komara,
wszystko wpuszczane w postaci zawiesiny strzykawką, póki co "żywych" pokarmów nie mam.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 20:17:30 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #136 : Maj 04, 2010, 20:47:56 »

mała aktualka,

młode mają już ponad tydzień, na oko ich liczba jest stała, karmione są:
- dwoma rodzajami mikrovita tropicala,
- żółtko jajka,
- suszone solowce,
- "miażdzone": mrożonki - kryl i czarna larwa komara,
wszystko wpuszczane w postaci zawiesiny strzykawką, póki co "żywych" pokarmów nie mam.

A ile razy dziennie je karmisz ?
Młody narybek powinien być chyba częściej karmiony niż dorosłe, ale małymi porcjami.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #137 : Maj 04, 2010, 21:50:13 »

a tak staram się te 4 razy im dać, btw wkurzyłem się dziś bo widziałem jak samiec zeżarł malucha, dosypałem liści dodatkowo co by więcej kryjówek miały... no i zobaczymy co będzie
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #138 : Maj 16, 2010, 18:56:45 »

mała aktualizacja, z samca zrobił się z dnia na dzień zakapior no i zaczął męczyć partnerkę, także obecnie ma już dwie, myślałem nad trzema ale imho może być dla nich ciasno, narybek żyje własnym życiem zwiedza cały baniak no i samica już odpuściła opiekę, fota w I-szym poście
pozdrawiam
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #139 : Maj 16, 2010, 19:10:48 »

mała aktualizacja, z samca zrobił się z dnia na dzień zakapior no i zaczął męczyć partnerkę
A widzisz Smiley
Mówiłem, prędzej czy później ale męczyć będzie.
narybek żyje własnym życiem zwiedza cały baniak no i samica już odpuściła opiekę
Gratulacje, zawsze to sukces dla akwarysty.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #140 : Maj 26, 2010, 20:57:09 »

kolejna aktualizacja w I-szym poście,

pojawiły się kolejne młode tym razem jest ich dużo więcej, z I-szego miotu pływa parę sztuk - mają ponad miesiąc no i są dość spore w porównaniu do młodszych braci,

zdaję się, że zostanę przy układzie 1+2 z obecnych obserwacji wynika, że na 3 samice nie ma tu miejsca. Samica, która ma obecnie małe zajmuje pół bańki.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #141 : Maj 28, 2010, 18:49:59 »

kolejna aktualizacja w I-szym poście,

pojawiły się kolejne młode tym razem jest ich dużo więcej, z I-szego miotu pływa parę sztuk - mają ponad miesiąc no i są dość spore w porównaniu do młodszych braci,

zdaję się, że zostanę przy układzie 1+2 z obecnych obserwacji wynika, że na 3 samice nie ma tu miejsca. Samica, która ma obecnie małe zajmuje pół bańki.
Racja, nie dokładaj 3 samicy.
W mojej 240l bańce 2 mamy nannacary wykończyły jedną, która akurat nie była mamą.
Zostały 3 i z moich obserwacji wynika, że ciężko będzie pogodzić nawet te 3 samiczki.

Jeszcze raz gratuluje odchowania młodych, teraz będzie już raczej z góry.
Napisz czy młode jeszcze są przy matce czy pływają już osobno?

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #142 : Maj 28, 2010, 20:02:18 »

jednego młodego z I-szego miotu zatłukła samica - broniła ostatniego miotu, dziś "starszych" naliczyłem 5, coraz ciekawiej się prezentują mają ok. 5 tygodni, jeśli dobrze pamietam to od około 3-4 tygodnia radzą sobie same, jako ciekawostkę dodam, że obserwuje małe potyczki wśród młodych,

jak wyrwę jutro jakiś filtr to odpalę 25 l dla mamy z małymi na jakiś czas, co by uzyskać jak najwięcej maluchów bo jakbym odchował trochę to będą profity u znajomej w zoologu.

btw druga samica wyraźnie się i samca rozgrzewa także podejrzewam, że lada dzień będzie kolejna ikra.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2010, 20:04:15 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #143 : Czerwiec 18, 2010, 22:46:33 »

aktualka

fota w I-szym poście I-szego miotu polującego na większe od nich larwy wodzienia ha ha ha, jest ich około osmiu i nie dają już sobie zrobić krzywdy, były jeszcze ze dwa mioty ale małe pewnie zostały zeżarte, jak odchowam te, które są ewentualnie zajmę się odchowaniem kolejnych bo nie widzę obecnie sensu robienia z baniaka typowej wylęrgani, zwłaszcza, że był moment, iż poza tymi które są, pływały dwie samice każda ze swoim nowym stadkiem. Z obecnych obserwacji wynika, że ewentualne odchowanie kolejnych młodych bedzie się wiązać z odpaleniem małej bańki 25l na co ostatnio się przygotowałem zwłaszcza, że samiec dorósł i pokazał kto tu rządzi.

btw wywaliłem parę fot z I-szego postu bo bajzel się zaczął robić.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #144 : Czerwiec 19, 2010, 13:25:16 »

Czy w szybie widać odbicie obiektywu? Smiley
Mam prośbe, daj zdjęcie całego baniaczka.
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #145 : Czerwiec 20, 2010, 21:48:36 »

Widze że małymi obrodziło... i tak sporo jak na ogólniak;)
U mnie też teraz jest gęsto ale moje Trawianki mają dopiero ok 1 cm
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #146 : Czerwiec 24, 2010, 19:59:42 »

tak i to obradza dość często, do dziś zdawało mnie się, że jest 8 małych, dzisiaj przyglądając się jak ucztowały na larwach komara (własnego chowu), stwierdziłem, że jest ich na pewno ponad 10, w dodatku sądząc po zróżnicowanych rozmiarach trzeba przyjąć, że pochodzą z różnych miotów.

btw, wstawiałeś foty młodych trawianek w swoim wątku?

mrs

ta widać - ale nie miałem okazji zrobić lepszej foty, jak tylko uda mnie się cyknąć to obiecuje wstawić fotę "ogólną".
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #147 : Lipiec 12, 2010, 23:45:46 »

mrs zgodnie z obietnicą fota ogółu, ogólnie bz, wrzuciłem parę szyszek, poza tym żadnej ingerencji w aranż, planuję dorzucić liści i wreszcie zamontować listwę z diodami z "Lerła", dwa dni temu pojawiły się kolejne młode, "stare młode" rosną zajadając się muszkami i komarami własnej hodowli, obecnie powoli przygotowuje zajebiaszczy korzeń do nowej bańki bo do tej nie wlezie...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #148 : Lipiec 13, 2010, 20:36:37 »

Gratulacje Dobraf odchowania maluchów. Też wiem jaka to radość, gdy w baniaku pływają młode Cheesy.
Bardzo mi się podoba pistia w Twoim baniaku. Masz u siebie dwie świetlówki T8 o mocy 25W ?
W moim baniaku 250 L (brutto) mam obecnie 2x30W i niestety Pistia wegetuje a nie rośnie Sad.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #149 : Lipiec 13, 2010, 20:58:50 »

nie, mam zwykłe świetlówki aqua - glo 20 w i aquarelle 18 w z tym, że druga (ta na przedzie) jest przyciemniona bo do niczego nie potrzebuje takiego światła (na oko można powiedzieć, że świeci słabiej o połowę - oświetlenie celowo mam skromne), pistia rośnie pod w sumie starą ale nie przyciemnianą aqua-glo, ilośc w/l mamy zbliżone u Ciebie jest lepiej gdyż na pewno świetlówki są wyżej nad taflą niż u mnie co w przypadku pistii ma znaczenie, może brakuje w wodzie jakichś składników pokarmowych? u mnie pamiętam, że zawsze było lekko nad fosforanów.
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 21:00:32 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: