Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109067 razy)
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #195 : Grudzień 19, 2010, 22:29:33 »

Na mojej liście to priorytet. Z tego co pamiętam to były po ok. 30 czy 40 pln/sztuka (ryby między 4 a 8 cm). Sprowadza je kolega ze Szczecina (ja rybami nie handluję, zamówiłem dla siebie i zobaczę co się trafi). Wysyła PKP lub PKS (bezpośrednie połączenie). W razie czego jak je namierzy to mogę po prostu zamówić też dla Ciebie.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #196 : Grudzień 27, 2010, 13:59:43 »

samiec śmiga zdrów jak ryba, pamiątki po zebrach znikły, dziś będąc we wrocku kupiłem mu dla eksperymentu malutką samiczkę - jest minimalnie większa od jego płetwy ogonowej ha ha ha, z jednej strony dałem więcej korzeni co by kryjówki miała i zobaczymy co z tego wyjdzie, w każdym bądź razie czegoś takiego jeszcze nie próbowałem.
No i co się w bańce dzieje?
Samiec zaakceptowal samice czy juz jej nie ma?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #197 : Grudzień 27, 2010, 21:26:43 »

z rybami gitara - razem jedzą, samiec ją od czasu do czasu przegoni, jakby coraz rzadziej także jestem mile zaskoczony, samica ma na wszelki wypadek zrobiony swój kąt po prawej stronie bańki gdzie samiec nie wpływa,

przy okazji wrzucam nową fotę, przyszły dwie listwy z allegro, białe zimne i okazały się strzałem w 10, poprzednie diody były barwy białej ciepłej - a połączenie tych dwóch rodzai spowodowało, że baniak wygląda dużo ciekawiej, w bańce zrobiło się trochę jaśniej ale nie jest to masakryczna różnica.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 21:07:20 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #198 : Grudzień 28, 2010, 14:43:12 »

z rybami gitara - razem jedzą, samiec ją od czasu do czasu przegoni, jakby coraz rzadziej także jestem mile zaskoczony, samica ma na wszelki wypadek zrobiony swój kąt po prawej stronie bańki gdzie samiec nie wpływa,
Fajnie to teraz wygląda.
Czekam i czekam na 240l i doczekac sie nie moge Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #199 : Marzec 08, 2011, 06:52:51 »

Dobraf, no i gdzie ta aktualizacja? Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #200 : Marzec 08, 2011, 08:59:58 »

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

na szybko wrzuciłem fotę nowej bańki, pełną aktualizację zrobię w wolnej chwili.
pzdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 21:26:22 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #201 : Marzec 08, 2011, 10:40:53 »

Fajny klimacik.
Doskonały patent z punktowym oświetleniem prawej strony.
Czekam na więcej fotek.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #202 : Marzec 08, 2011, 15:14:19 »

dluzsza chwile sie zastanawialem czy napisac komentarz, w koncu zdecydowalem sie, przeciez de gustibus non est disputandur Smiley hodie mihi cras tibi...
pierwsza mysl "obcy kontra predator", moim skromnym zdaniem aranzacja bez dwoch zdan ciekawa lecz nienaturalna... korzen (predator) z fantazyjnie ulozonymi liscmi (z ktorych ani jeden nie spadl na podloze) wyciaga macki w strone obcego, powoli wynurzajacego sie z piasku (ten maly, pojedynczy korzen), nad ktorym unosi sie statek UFO (niebieska poswiata)... nic nie palilem Smiley chyba ze pani w monopolu sprzedala wzbogacone malboro, ale nurmalnie juz sie boje gdybym wieczorkiem usiadl z joincikiem przed takim obrazem  Grin
najwazniejsze co sie komu podoba...
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #203 : Marzec 08, 2011, 20:38:28 »

Widze, ze klimat będzie utrzymany. W sumie to dobrze bo mniejszy baniak był świetny.
Co z obsadą?
Co planujesz?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #204 : Marzec 08, 2011, 20:43:30 »

tak liście na dno szukają się i znaleźć nie mogą - gdzieś zapodziałem, co do oświetlenia - lewa strona to barwa biała ciepła a prawa biała zimna. Nie wiedzieć czemu wychodzi na fotach jakby prawa strona była świecona na niebiesko gdy w rzeczywistości jest zgodnie z założeniem biała zimna, inny mankament przy fotach to to, że wychodzą dużo ciemniej niż w rzeczywistości - być może to wina aparatu, na mój gust oświetlenie live prezentuje się świetnie a że tego nie widać na zdjęciach to mnie to grzeje.

btw wrzuciłem drugą fotę, na której prawie nie widać niebieskiego.

co do obsady to zostają sajki + zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 21:02:17 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #205 : Marzec 09, 2011, 08:58:13 »

Wystrój pierwsza klasa, choć na fotkach światło z prawej faktycznie sprawia wrażenie industrialnego (może pokombinuj z balansem bieli). Jedno pytanie odnośnie klamotów wewnątrz. Planujesz dodać jakiś większy element dekoracji, który rybcie mogłoby sobie podkopać czy zostaje tak jak jest?
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #206 : Marzec 09, 2011, 09:16:06 »

Nie wiedzieć czemu wychodzi na fotach jakby prawa strona była świecona na niebiesko gdy w rzeczywistości jest zgodnie z założeniem biała zimna

Musisz poszukać ustawienia balasu bieli i dać w górę, automat Ci nie dobierze dobrze w takich warunkach. Ale i tak najprawdopodobniej albo będziesz miał za niebiesko z prawej, albo za żółto z lewej.

Fajna aranżacja, ale IMHO korzeń z lewej albo powinien być masywniejszy, albo trzeba jeszcze dołożyć, bo w tej chwili wygląda dość rachitycznie co trochę psuje efekt. No i za jasny jest, ale to się wyrówna Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #207 : Marzec 09, 2011, 20:53:38 »

no próbowałem z balansem i rzeczywiście wychodzą bardziej zbliżone do faktycznego wyglądu choć robi się bardziej żółto z lewej, ale wychodzą lepiej także dziękuje kolegom za radę. Następne zdjęcia będą już z obsadą i to dość szybko, pseudo startery już pływają, część wody była ze starej bańki, część podłoża również oba filtry są dojrzałe także czekanie nie wiadomo ile uważam za bezsensowne.

Odnośnie aranżu, póki co doszło trochę liści badylek po prawej wyleciał bo faktycznie wyglądał jak idź i nie wracaj, więcej klamotów nie przewiduje chyba, że rybom będzie brakować kryjówek.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #208 : Marzec 11, 2011, 20:20:26 »

baniak zarybiony, nowe foty po korektach w pierwszym poście, na zdjęciach udało się uniknąć "efektu UFO", dzięki radom kolegów choć za to lewa strona jest odrobinę bardziej żółta - zgodnie z przewidywaniami.
Btw następną aktualkę zrobię jak strzelę jakieś portrety.

zapraszam do komentowania.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #209 : Marzec 11, 2011, 20:23:47 »

Fajnie ten baniaczek wygląda, aż tęskni mi się za moją starą 240 Smiley
Zapisane

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: