Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109027 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #75 : Grudzień 27, 2009, 11:29:22 »

oj to daleko, w każdym bądź razie mikrozorium polecam, a skalarka na focie z ikrą, coś biała ta ikra czy mnie się wydaje?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #76 : Grudzień 27, 2009, 11:37:44 »

a jaka miałaby być, przecież to dwie samiczki Cheesy, do zapłodnienia nie doszło i ikra zginęła
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #77 : Grudzień 27, 2009, 21:45:37 »

margin napisz mnie jeszcze czy ikra po złożeniu była biała czy zbielała z czasem na skutek braku zapłodnienia, wiem, że się uczepiłem ale taka ma natura...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #78 : Grudzień 27, 2009, 21:57:42 »

najpierw była żółtawa i przeźroczysta, bielała z czasem i jakby napęczniała, a jak zgasiłam światło po prostu zniknęła i nocnym złodziejom nie przeszkadzało, że nie była zapłodniona Cheesy
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #79 : Styczeń 24, 2010, 22:03:32 »

mała aktualizacja z "kiszenia akar" jak to określił jeden z forumowych "autorytetów" ha ha ha,
fota w 1-szym poście, coś mnie zdjęcie jakieś większe wyszło tym razem, doszedł korzonek, wyleciała żabienica i kokos. Akwa zbyt dużo się nie zmienia ale jak można zauważyć po poprzenich "odsłonach" właśnie o to mi chodzi - zależy mi by ryby głównymi aktorami rośliny traktuję jako pożyteczne uzupełnienie wystroju.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #80 : Styczeń 24, 2010, 22:50:53 »

Super akwa, piękne akary Smiley

Ps tym użytkownikiem jest pewnie Dwi****** hehe
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #81 : Luty 28, 2010, 21:02:22 »

nowe foty z tarła w pierwszym poście,
pozdrawiam.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #82 : Marzec 01, 2010, 16:27:42 »

No ladne akwarium, i te fajne rybki takie kolorowe Wink pozdrawiam
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #83 : Marzec 08, 2010, 08:38:06 »

dobraf:

Fajne akwa. Podoba mi się  Wink  Te otoski przyujściowe już wpuściłeś czy dopiero zamierzasz wpuścić?
A miałeś w tym akwa pielęgnice Sajica? Bo widze na fotkach. Co do akar, to fajnie jakbyś je rozmnożył  Wink


mała aktualizacja z "kiszenia akar" jak to określił jeden z forumowych "autorytetów"

Heheh, nie, nie jest to "kiszenie akar". Ponad 100 litrów dla tego typu pary akar wystarczy do wyznaczenia terytorium (80 cm długości dla dwóch ryb dorastających max do 15 cm, wydaje się ok, i nie jest aż tak złym rozwiązaniem, zwłaszcza ze w literaturze podaje się często 100 litrów jako dom dla jeszcze agresywniejszych par pielęgnic, a nawet w akwariach większych - kilkuset litrowych, w których trzymamy zazwyczaj troche więcej ryb, rzadko się zdarza by na jedną pare przypadło aż 100 litrów).
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #84 : Marzec 09, 2010, 21:20:26 »

a więc tak, otosy są - były już za kadencji sajek, przygoda z nimi skończyła się padnięciem samca (miałem tu wątek o tym na forum) sprawa wygląda tak, że nie poznałem przyczyny bo przed chorobą był restart i doszły otoski i było karmienie ochotką, najbardziej skłaniam się ku temu ostatniemu.

Co do akar to składają ikrę ale po 2,3 dniach ikra najczęściej znika - być może są jeszcze za młode, może jakieś inne czynniki - jak masz jakieś praktyczne doświadczenia lub uwagi co do rozmnanażnia pielęgnic to się podziel, z chęcią "wysłucham".

Jeśli chodzi o litraż to w tym roku planuje bańkę 240l i ciągle myślę nad obsadą...

Btw, a co ciekawego pływa u Ciebie w bańce?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #85 : Marzec 10, 2010, 07:42:57 »

a więc tak, otosy są - były już za kadencji sajek, przygoda z nimi skończyła się padnięciem samca (miałem tu wątek o tym na forum) sprawa wygląda tak, że nie poznałem przyczyny bo przed chorobą był restart i doszły otoski i było karmienie ochotką, najbardziej skłaniam się ku temu ostatniemu.

A Sajice się rozmnażały, czy "nie zdążyły" ?  Smiley

Co do akar to składają ikrę ale po 2,3 dniach ikra najczęściej znika - być może są jeszcze za młode, może jakieś inne czynniki - jak masz jakieś praktyczne doświadczenia lub uwagi co do rozmnanażnia pielęgnic to się podziel, z chęcią "wysłucham".


Nom, pierwsze tarła czasem u pielęgnic nie wychodzą, ale następne są coraz lepsze. Warunki wody są napewno ok dla ikry, więc to nie to. Czasem zdarza się że para jest mało dobrana, i podczas opieki dochodzi do... "kłótni", w konsekwencji zjadania ikry czy narybku. Ale ja stawiałbym na pierwsze rozwiązanie - i jeszcze spokojnie poczekał, jedno albo dwa tarła. No raczej powinno być ok. A nie wiesz co dzieje się z irką? Tzn czy bieleje, pleśnieje, nagle cała zupełnie znika? Jak to wygląda?

Jeśli chodzi o litraż to w tym roku planuje bańkę 240l i ciągle myślę nad obsadą...

A co bierzesz pod uwage?  Smiley  Można dorzucić z pielęgnic jeszcze jedną parke. Wybór jest spory. Hym... w naturze akary błękitne żyją wspólnie na przykład z niektórymi gatunkami ziemiojadów  Wink

Btw, a co ciekawego pływa u Ciebie w bańce?

Zależy w której bańce  Smiley
Ale w tej co Ciebie zapewne najbardziej interesuje to Cryptoheros nigrofasciatum (popularnie zwany pielęgnicą zebrą) - cała mała kolonia tych ryb  Smiley   W drugim mniejszym  -  neonki i drobniczka jednodniówka. Jest jeszcze trzecie gdzie, jak dobrze pójdzie, w najbliższym czasie znajdzie się Afryka - dwa bardzo rzadkie, niedawno odkryte lub niedawno sprowadzone, niespotykane u nas gatunki - pewnego gębacza i pewnej odmiany barwniaka.

 Smiley
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #86 : Marzec 10, 2010, 21:45:37 »

sajki nie zdążyły,

ikra bieleje ale nie cała - powiedzmy jakiś tam procent (wygląda na to, że ta nie zapłodniona), ikrę wyjadają, ostatnio mając dzień wolnego zauważyłem, że w 3 dzień z rana jakby zaczynały znów zaloty, czyli można wnioskować, że chciały powtórzyć tarło ale poźniej były "kłótnie" - największy problem w tym, że obecnie nie mam na tyle czasu aby pozwolić sobie na dokładne obserwacje ich zachowań w trakcie tarła a w związku z tym wnioski jakie wyciągam mogą być nie do końca prawidłowe. Myślę też, żeby poczekać załóżmy jeszcze ze trzy tarła i jak dalej nic spróbować odłowić jednego z rodziców.

p.s. załóż jakiś wątek z tym "zebrarium" albo daj chociaż foty, z chęcią się przyjrzę.

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #87 : Marzec 12, 2010, 09:48:43 »

ikra bieleje ale nie cała - powiedzmy jakiś tam procent (wygląda na to, że ta nie zapłodniona)

część zawsze bieleje, rodzice powinni sami usuwać bielejące ziarna ikry, więc to normalne


Myślę też, żeby poczekać załóżmy jeszcze ze trzy tarła i jak dalej nic spróbować odłowić jednego z rodziców.

Nom, myślę ze słusznie. Jeśli będziesz chciał je rozmnożyć to w sumie masz akie wyjścia: właśnie odłowić jednego z rodziców, odłowić obu rodziców albo przenieść ikrę, "wymienić" jedną z ryb na inną tego samego gatunku...  Ale generalnie akary są dobrymi rodzicami, raczej w końcu powinno się udać  Smiley

p.s. załóż jakiś wątek z tym "zebrarium" albo daj chociaż foty, z chęcią się przyjrzę.

Tak, już o tym myślałem, mam w planach Smiley
W sumie zebry bardzo podobne do Sajica z wyglądu, troche agresywniejsze. Do akar błękitnych z zachowania też podobne.


A zastanawiasz się już nad ewentualną obsadą do 240 l ,czy narazie jeszcze nie? Smiley
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #88 : Marzec 14, 2010, 16:38:46 »

pewnie, że się zastanawiam  Grin, ciągle jakieś nowe pomysły - na pewno baniak pozostanie "pielęgnicowaty" i to jest pewne.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #89 : Marzec 14, 2010, 20:07:01 »

a powiedz mi jeszcze, akary nie wykazują agresji w stosunku do otosków? lub czy nie stanowią dla nich jakiegoś zagrożenia - w końcu akary znacznie większe.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: