Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109041 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #165 : Listopad 18, 2010, 20:54:08 »

szkło już stoi Grin - musiałem je mieć by zaczynać z pokrywą z pcw, która w wolnych chwilach się robi
No to gratulacje.
240l to fajny litraż.
Szkoda, że ja musiałem iść w dół.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #166 : Listopad 19, 2010, 13:58:35 »

Szkoda, że ja musiałem iść w dół.

niekiedy trzeba dać krok do tyłu by móc później dać dwa do przodu Wink

btw, jak złoże pokrywę to postaram się zrobić wątek z budowy szafki i pokrywy jako ciekawostkę małą.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #167 : Listopad 19, 2010, 18:04:56 »

Szkoda, że ja musiałem iść w dół.

niekiedy trzeba dać krok do tyłu by móc później dać dwa do przodu Wink

btw, jak złoże pokrywę to postaram się zrobić wątek z budowy szafki i pokrywy jako ciekawostkę małą.

Szafa też jest DIY?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #168 : Listopad 19, 2010, 22:37:06 »

tak, jest w sumie prosta jak budowa cepa wygodna "w obsłudze", solidna i pasuje do reszty salonu
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #169 : Listopad 19, 2010, 23:52:42 »

tak, jest w sumie prosta jak budowa cepa wygodna "w obsłudze", solidna i pasuje do reszty salonu
To pozostaje czekac na nowe szkło.
Szkoda tylko, że dopiero po nowym roku.

Pozdro.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #170 : Grudzień 07, 2010, 11:13:02 »

a więc jednak kakadu dostały skrzydła i odleciały do kumpla, który wpuścił je do swojej dwusetki Grin, powodem było zauważenie w sklepie lekko poobijanego przez swych pasiastych kuzynów samca Sajica, rybcia jest u mnie ponad tydzień dostała witamin i hula ma ponad 10 cm - nie mierzyłem dokładnie, nie ukrywam, że jest to początek kompletowania obsady do nowej bańki, jeśli gdzieś dostanę to przed odpaleniem nowej bańki wpuszczę mu jakąś panią, reszta po starcie 240-tki,

reasumując obserwacja akar i kakadu była niesamowice interesująca ale sajki dla mnie to tak jak śpiewał wybielony: "..this is it..."

« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 11:15:07 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #171 : Grudzień 07, 2010, 13:11:52 »

Świetna ryba  Cheesy Nie wiem czy to nie złudzenie, ale wygląda na to że formuje mu się całkiem przyzwoity guz. Zdradzisz coś więcej co do reszty obsady?
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #172 : Grudzień 07, 2010, 17:20:57 »

Świetna ryba  Cheesy Nie wiem czy to nie złudzenie, ale wygląda na to że formuje mu się całkiem przyzwoity guz. Zdradzisz coś więcej co do reszty obsady?

to nie jest złudzenie Cheesy, reszta obsady to na pewno partnerka dla niego no i prawdopodobnie spróbuję połączyć je z parą żagli, do tego być może ostronos, zobaczymy.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #173 : Grudzień 07, 2010, 20:33:21 »

Panie kolego, zdjęcie się nie wyświetla.
Obawiam sie też połączenia tych ryb z żaglami.
Nawet jeśli dorwiesz dorosłą, dobraną parę żagli to warunki w jakich powinny żyć te ryby są raczej odmienne.
O ile PH dałoby się zgrać to twardość wody dla któregoś gatunku będzie nieodpowiednia.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #174 : Grudzień 07, 2010, 21:38:28 »

co do twardości jak wiadomo występowanie skalarów obejmuje większość dorzecza amazonki a co za tym idzie bardzo różne parametry wody (w przeciwieństwie do altumów, które są gatunkiem zamieszkującym w zasadzie bw), sugerując się tym i różnymi opisami dopuszczającymi hodowlę tych rybci w wodzie średnio twardej jestem skłonny spróbować, inna sprawa, że największe znaczenie ma jak wiadomo ph i to jest decydujące.
Bardziej obawiam się czy te gatunki "pogodzą" się w jednej bańce, tak czy inaczej z tego i innych względów decyzji jeszcze nie podjąłem.

mrs zdjęcie u mnie jest widoczne i w domu i rano w pracy hulało, patryk79-owi też się wyświetliło, zobacz może coś u Ciebie nie tak - może inną przeglądarkę spróbuj - jak coś daj znać jutro coś pokombinuje bo dziś mi net zamula.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 21:42:57 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #175 : Grudzień 08, 2010, 19:46:43 »

co do twardości jak wiadomo występowanie skalarów obejmuje większość dorzecza amazonki a co za tym idzie bardzo różne parametry wody (w przeciwieństwie do altumów, które są gatunkiem zamieszkującym w zasadzie bw), sugerując się tym i różnymi opisami dopuszczającymi hodowlę tych rybci w wodzie średnio twardej jestem skłonny spróbować, inna sprawa, że największe znaczenie ma jak wiadomo ph i to jest decydujące.
Bardziej obawiam się czy te gatunki "pogodzą" się w jednej bańce, tak czy inaczej z tego i innych względów decyzji jeszcze nie podjąłem.
Zgadza się za wyjątkiem rzek w ktorych woda faktycznie ma wyższe ph i twardość np. rio xingu ale w sumie masz racje, nie ma się co czepiać. Ryby i tak będą hodowlane więc twardsza, bardziej zasadowa woda im nie zaszkodzi.

mrs zdjęcie u mnie jest widoczne i w domu i rano w pracy hulało, patryk79-owi też się wyświetliło, zobacz może coś u Ciebie nie tak - może inną przeglądarkę spróbuj - jak coś daj znać jutro coś pokombinuje bo dziś mi net zamula.
Fotka nie otwiera się w dalszym ciągu, wszystkie inne działają ale może to problem z moją przeglądarką.

Kiedy odpalasz 240l?
Pokrywa już gotowa?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #176 : Grudzień 08, 2010, 20:50:58 »

wrzucam tu drugi inny link:



- daj znać czy widać,

do pokrywy wystarczy założyć oświetlenie, którego cześć jest obecnie w starej bańce a część jest do kupienia,

odpalę zbiornik na pewno po nowym roku - najpierw trza skończyć z remontami i meblowaniem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2010, 09:48:37 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #177 : Grudzień 09, 2010, 20:59:17 »

Fotka już działa.
Ten korzeń po prawej stronie jest nowy
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #178 : Grudzień 09, 2010, 21:11:47 »

Fotka już działa.

i jak się sajek podoba?

Ten korzeń po prawej stronie jest nowy

nie, stary tylko wcześniej był zasłonięty drugim a jeszcze wcześniej odwrócony do góry "nogami", teraz liczbę korzeni ograniczyłem do minimum co by ryba miejsce miała, a te korzenie co zostały dają mu trochę prywatności powiedzmy
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #179 : Grudzień 09, 2010, 21:23:50 »

i jak się sajek podoba?
Podoba się, podoba.
Będzie jeszcze lepiej w większej bańce jak dojdzie samica i kilka innych ryb.
Najbardziej cieszy mnie to, że zostajesz przy obecnym klimacie.

A tak przy okazji, z tym oświetleniem ledowym to poszalałeś, już teraz trochę Cie kosztowało to wszystko a do większej pokrywy trzeba będzie dołożyć więc kolejny wydatek.
Ile W pobierają te ledy?
Zakładając, że miałbyś standardową pokrywę 2x30W lub 1x30W (przy tym klimacie więcej nie trzeba), znając pobór mocy można by pokusić się o wyliczenie po jakim czasie nakłady na ledy się zwrócą.
Zapisane

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: