Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109047 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #180 : Grudzień 09, 2010, 21:43:11 »

liczyć nie liczyłem kiedy się to zwraca, ale obecnie są u mnie dwie listwy po 12 diód z czego każda pobiera 1w oraz jedna listwa z 18 diodami i ta pobiera 2 w, czyli mam oświetlenie o łącznej mocy 4 wat, - standartowe oświetlenie to dwie świetlówki po 18w czyli 36wat. Jestem póki co w pełni zadowolony z tego rozwiązania pobiera 4 waty, Sprawa wygląda tak: mam niebieskie oświetlenie nocne na jednym zasilaczu, jedną listwę 12 diód na drugim zasilaczu i 1 listwę 12 diód + 1 listwę 18 diód na trzecim zasilaczu - każdy zasilacz na timerze przez co światło włączane jest w miarę płynnie, nie ma dużych skoków i jeba... watami po oczach rybie/rybom, wiadomo nie kupowałem wszystkiego od razu tylko przy wolnej kasie bo żal dupe ściska ale w ogólnym rozrachunku wyjdę i tak do przodu. Światło na fotach wydaje się lekko jakby żółte czy coś ale w rzeczywistości wygląda dobrze, jest stonowane. Jest jeden minus za dużo to nic przy tym nie urośnie ale chwaściarzem nie jest i mnie to grzeje, ważne by rybcie miały git.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #181 : Grudzień 09, 2010, 22:00:36 »

liczyć nie liczyłem kiedy się to zwraca, ale obecnie są u mnie dwie listwy po 12 diód z czego każda pobiera 1w oraz jedna listwa z 18 diodami i ta pobiera 2 w, czyli mam oświetlenie o łącznej mocy 4 wat, - standartowe oświetlenie to dwie świetlówki po 18w czyli 36wat. Jestem póki co w pełni zadowolony z tego rozwiązania pobiera 4 waty, Sprawa wygląda tak: mam niebieskie oświetlenie nocne na jednym zasilaczu, jedną listwę 12 diód na drugim zasilaczu i 1 listwę 12 diód + 1 listwę 18 diód na trzecim zasilaczu - każdy zasilacz na timerze przez co światło włączane jest w miarę płynnie, nie ma dużych skoków i jeba... watami po oczach rybie/rybom, wiadomo nie kupowałem wszystkiego od razu tylko przy wolnej kasie bo żal dupe ściska ale w ogólnym rozrachunku wyjdę i tak do przodu. Światło na fotach wydaje się lekko jakby żółte czy coś ale w rzeczywistości wygląda dobrze, jest stonowane. Jest jeden minus za dużo to nic przy tym nie urośnie ale chwaściarzem nie jest i mnie to grzeje, ważne by rybcie miały git.
4W w zestawieniu z 2x30W w baniaku 240l to spora różnica.
Oszczędności będą bardzo szybko.
Dla ryb to nawet lepiej.

Pozdro.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #182 : Grudzień 10, 2010, 10:17:12 »

znaczy się 4 waty mam w bańce 112l, do 240 l przewiduje 8 góra 10 wat ale to wyjdzie w praniu będę stopniowo dokładał i zobaczę kiedy mnie to zadowoli, tak czy inaczej przyjnując nawet te 10 wat w porównaniu z 60 watami świetlówek... komentarza nie potrzeba
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #183 : Grudzień 10, 2010, 18:48:53 »

znaczy się 4 waty mam w bańce 112l, do 240 l przewiduje 8 góra 10 wat ale to wyjdzie w praniu będę stopniowo dokładał i zobaczę kiedy mnie to zadowoli, tak czy inaczej przyjnując nawet te 10 wat w porównaniu z 60 watami świetlówek... komentarza nie potrzeba
Masz jakieś fotki "od środka" aktualnie działającej u Ciebie pokrywy?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #184 : Grudzień 11, 2010, 07:08:54 »



diody są tu  montowane za pomocą zwykłych plomb - co pozwala na szybką zmianę - tniesz starą i zakładasz nową w razie zmiany "koncepcji" oświetlenia.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #185 : Grudzień 11, 2010, 23:23:12 »

Ciekawie to rozwiązałeś.
Jaką temperature barwową mają Twoje diody?
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #186 : Grudzień 19, 2010, 11:28:43 »

Jak tam samiec?
Postępy w przygotowaniu nowego baniaka już są?

Ja kilka dni temu odpaliłem szkło...
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #187 : Grudzień 19, 2010, 20:28:09 »

przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jaką temperaturę barwową mają te diody - na opakowaniu nic nie ma,

samiec śmiga zdrów jak ryba, pamiątki po zebrach znikły, dziś będąc we wrocku kupiłem mu dla eksperymentu malutką samiczkę - jest minimalnie większa od jego płetwy ogonowej ha ha ha, z jednej strony dałem więcej korzeni co by kryjówki miała i zobaczymy co z tego wyjdzie, w każdym bądź razie czegoś takiego jeszcze nie próbowałem.

nowy baniak ciągle czeka.

a jak tam twoje szkło? czekam na foty, jaka obsada planowana?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #188 : Grudzień 19, 2010, 20:41:40 »

przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jaką temperaturę barwową mają te diody - na opakowaniu nic nie ma,

samiec śmiga zdrów jak ryba, pamiątki po zebrach znikły, dziś będąc we wrocku kupiłem mu dla eksperymentu malutką samiczkę - jest minimalnie większa od jego płetwy ogonowej ha ha ha, z jednej strony dałem więcej korzeni co by kryjówki miała i zobaczymy co z tego wyjdzie, w każdym bądź razie czegoś takiego jeszcze nie próbowałem.

nowy baniak ciągle czeka.

a jak tam twoje szkło? czekam na foty, jaka obsada planowana?
A wiesz już kiedy odpalasz czy jeszcze nie?

U mnie baniak ciągle dojrzewa.
Jestem troche ograniczony przez parametry wody.
Stan na dziś:
PH 7,8
GH 20
KH 20
Dramatem jest to co leci z kranu.
Nie chce mi sie bawić ze zmiękczaniem więc jestem z jednej strony poważnie ograniczony parametrami wody z a drugiej litrażem, to tylko 80x40x40 więc nie poszaleje z tym.
Malawi odpada z wiadomych powodów.
Tanga: Księżniczki mnie nie kręcą jakoś specjalnie, myślałem nad naskalnikami + muszlowce ale sam nie wiem, przekonania nie mam. Z resztą zrobiłem już czarne podloże, posadziłem kryptokoryny i nurzańca więc raczej malawi/tanga odpada.
Może coś z CA ale ciągle nie wiem co mógłbym wpakować do takiego baniaka.

Pozdro.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #189 : Grudzień 19, 2010, 20:58:50 »

[
A wiesz już kiedy odpalasz czy jeszcze nie?

U mnie baniak ciągle dojrzewa.
Jestem troche ograniczony przez parametry wody.
Stan na dziś:
PH 7,8
GH 20
KH 20
Dramatem jest to co leci z kranu.
Nie chce mi sie bawić ze zmiękczaniem więc jestem z jednej strony poważnie ograniczony parametrami wody z a drugiej litrażem, to tylko 80x40x40 więc nie poszaleje z tym.
Malawi odpada z wiadomych powodów.
Tanga: Księżniczki mnie nie kręcą jakoś specjalnie, myślałem nad naskalnikami + muszlowce ale sam nie wiem, przekonania nie mam. Z resztą zrobiłem już czarne podloże, posadziłem kryptokoryny i nurzańca więc raczej malawi/tanga odpada.
Może coś z CA ale ciągle nie wiem co mógłbym wpakować do takiego baniaka.

Pozdro.
[/quote]


Witaj w klubie mrs. Mam tez dojrzewającą 112-stkę. Rosliny posadzone, gałęzie wpakowane, a pomysłu na rybcie brak. Zastanawialem sie nad babkami.


Dobraf sorry za zaśmiecanie Twojego wątku.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #190 : Grudzień 19, 2010, 21:10:17 »


A wiesz już kiedy odpalasz czy jeszcze nie?


jeszcze nie wiem,

woda rzeczywiście masakra,
ja zawsze chciałem zrobić w swojej 112l bańce kolonie muszlowców,
z CA coś by pewnie się znalazło, jakaś jedna para niedużych pielęgnic, tylko wiadomo to jest na styk, - chodziłeś po sklepach? masz rozeznanie co mógłbyś kupić?

Dobraf sorry za zaśmiecanie Twojego wątku.

nie ma problemu,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #191 : Grudzień 19, 2010, 22:03:07 »

chodziłeś po sklepach? masz rozeznanie co mógłbyś kupić?
Pierwsza opcja to:
proporczykowiec garndera x4/5
szczupieńczyk x4/5
ale, gdy zmierzyłem parametry wody to szkoda mi tych ryb.
Śledziłeś mój wątek odnośnie 240l BW i widziałeś jakie miałem jazdy z wodą, chciałbym tego uniknąć stąd raczej skończe na ryby lubiące twardą wode i wyższe ph.

2 opcją było stadko gębaczów wielobarwnych - były do wzięcie na allegro ale ktoś mnie ubiegł.

3 opcja to stadko pielęgnicy meeka, po dobraniu się w pary zostawienie tylko jednej

4 opcja stadko akary niebieskiej lub błękitnej i zostawienie parki, jw.

Sam nie wiem, zjeździłem przez weekend kilka sklepów akwarystycznych (katowice, sosnowiec, mysłowice, dąbrowa górnicza) i nie ma nic co jakoś specjalnie by mi się spodobało.

Co do ryb kolonialnych to po czasie jest z nimi klopot, podobnie jak z parką pielęgnic - co zrobić z mlodymi?
Można to teoretycznie rozwiązać wprowadzając stado kąsaczy lub jakieś szczupieńczyki.

5. Myślałem też o buszowcach

Opcji wiele ale, jak to bywa z malutkim szkiełkiem, są ograniczenia.



Witaj w klubie mrs. Mam tez dojrzewającą 112-stkę. Rosliny posadzone, gałęzie wpakowane, a pomysłu na rybcie brak. Zastanawialem sie nad babkami.
A co Ci z kranu leci (ph, kh, gh)?
Mnie odpada w zasadzie większość biotopów a jak pisałem wyżej, bawić się z destylką czy kationitem nie chce.

Pozdrawiam.
Zapisane

patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #192 : Grudzień 19, 2010, 22:06:47 »

Dobraf, jeśli pozwolisz to i ja Ci trochę naśmiecę. Panowie, na mojej liście życzeń, którą przekazałem do realizacji koledze, jest kilka gatunków z CA, z którymi moglibyście spróbować. Jeśli coś z tego co zamawiałem wam się spodoba to dajcie znać. Może trafi się coś w okolicach świąt. Cryptoheros altoflavus, Cryptoheros myrnae, Cryptoheros nanoluteus, Cryptoheros panamensis, Cryptoheros septemfasciatus z Panamy czy Kostaryki oraz Thorichthys socolofi z Meksyku. Najbardziej prawdopodobne do "trafienia" są C. panamensis i T. socolofi. Z reguły dostepne są ryby 4-8 cm. W razie czego mógłby przywieźć ryby i dla Was.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #193 : Grudzień 19, 2010, 22:14:36 »

Mrs kranówka u mnie to jeszcze większa masakra niż Twoja. Dawno nie mierzyłem, ale z tego co pamiętam to syf totalny. Jutro jak będę miałl chwilkę zmierzę z ciekawości.
Propory również swego czasu brałem pod uwagę
Gębacze trójbarwne kiedyś miałem. Ciekawe rybki, szczególnie w trakcie tarła i w opiece nad młodymi.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2010, 22:18:05 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #194 : Grudzień 19, 2010, 22:14:47 »

Thorichthys socolofi to coś pięknego.
Sprowadzasz dorosłe, dobrane ryby czy młode?
Jaka cena?
W jaki sposób można odebrać?
Wysyłasz ryby?

Mrs kranówka u mnie to jeszcze większa masakra niż Twoja. Dawno nie mierzyłem, ale z tego co pamiętam to syf totalny. Jutro jak będę miałl chwilkę zmierzę z ciekawości.
Propory również swego czasu brałem pod uwagę
Możesz się bawić z destylką, kationitem lub filtrem ro.
Robiłem to długo w swojej 240l ale teraz mam tego dosyć.
Ryby kupie lubiące wode taką jaka leci z kranu Smiley

pozdro.
Zapisane

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: