Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109024 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #240 : Maj 17, 2011, 18:36:04 »

na drugi dzień jej już nie było, a rodzice (zwłaszcza samica) nadrabia zaległości pokarmowe, wpuściłem dla urozmaicenia zbrojnika - zawsze miałem do nich sentyment. Czekam też co poczną meeki - jedna sztuka jest dużo większa od dwóch pozostałych i stawiam, że to samiec. Myślę nad oddaniem jednej z mniejszych ale zobaczę co będzie - czekam na tarło jakieś choć w zasadzie imho już powinno się coś zacząć dziać. Na razie domniemane samice stroszą na siebie pokrywy a domniemany samiec przegoni raz jedną raz drugą.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #241 : Maj 18, 2011, 05:39:20 »

na drugi dzień jej już nie było, a rodzice (zwłaszcza samica) nadrabia zaległości pokarmowe, wpuściłem dla urozmaicenia zbrojnika - zawsze miałem do nich sentyment. Czekam też co poczną meeki - jedna sztuka jest dużo większa od dwóch pozostałych i stawiam, że to samiec. Myślę nad oddaniem jednej z mniejszych ale zobaczę co będzie - czekam na tarło jakieś choć w zasadzie imho już powinno się coś zacząć dziać. Na razie domniemane samice stroszą na siebie pokrywy a domniemany samiec przegoni raz jedną raz drugą.
Jak się rozkręcą to będziesz miał dosyć zalotów i tarła Smiley
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #242 : Maj 18, 2011, 08:48:44 »

pięknie Smiley ale akwa na tych zdjęciach wygląda jak profil  Smiley
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
olo11
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #243 : Maj 21, 2011, 20:14:00 »

  Razem  "mrs" (wody orinoko)przedstawiles zbiornik ktory po przejrzeniu iles tam zbiornikow w tym forum i nie tylko sa wg mnie najlepsze. .  jak tam meeki ? po jakim czasie mogles rozroznic plec?
Zapisane

pozdrawiam olo
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #244 : Maj 22, 2011, 11:12:33 »

jak tam meeki ? po jakim czasie mogles rozroznic plec?

płci nie jestem pewien, pielęgnice zwłaszcza litofilne lubią robić psikusy w tej kwestii dlatego domniemywam, że mam samca i dwie samice jednak pewności nie ma. Zobaczę małe to wtedy im uwierzę.

akwa na tych zdjęciach wygląda jak profil  Smiley

jest to efektem modelowania podłoża prze rybcie, zarówno na prawej jak i lewej stronie (przy przedniej szybie) usypane jest więcej podłoża a na środku mniej - Wink ot cała zagadka profilowa. Wink
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 11:17:10 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #245 : Maj 29, 2011, 20:56:37 »

witam,

wrzucam dwie nowe foty - ogół + wybarwiający się domniemywany samiec meeka. A w bańce małe zmiany, doszedł niesamowicie oklepany ale lubiany przeze mnie zbrojnik niebieski, wzmocniłem lekko oświetlenie - doszła świetlówka aquaela (oczywiście nie jest to krok ku częstej praktyce naświetlania ryb), raczej odpowiedź na zawodność diód. Niektóre listwy straciły na mocy a dodatkowo około 10 diód w ogóle nie świeci + padł jeden zasilacz... Także cześć świeci dobrze natomiast część słabo także moje zadowolenie jest średnie. Jak widać wzmocnienie oświetlenia odbiło się in plus na jakości zdjęć. A teraz najważniejsze: obserwacje po zwiększeniu oświetlenia - rybcie większość czasu spędzają po lewej ciemniejszej stronie bańki jednak wpływają również na jaśniejszą prawą stronę jakby w ramach urozmaicenia czy poszukiwania pokarmu. generalnie wygląda to tak, że ryby stacjonują na wschodzie a na zachód robią krótkie wypady. Poza tym sajki okopują się po lewej stronie bańki.

Btw, szykuje się do oddania jednej meeki  - samica na 90% jak ktoś chętny to za free.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
olo11
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #246 : Maj 30, 2011, 19:28:24 »

super ta meeka  . bylbym chetny ale niestety do belgii to troche za daleko
Zapisane

pozdrawiam olo
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #247 : Maj 30, 2011, 19:50:36 »

witam,

wrzucam dwie nowe foty - ogół + wybarwiający się domniemywany samiec meeka. A w bańce małe zmiany, doszedł niesamowicie oklepany ale lubiany przeze mnie zbrojnik niebieski, wzmocniłem lekko oświetlenie - doszła świetlówka aquaela (oczywiście nie jest to krok ku częstej praktyce naświetlania ryb), raczej odpowiedź na zawodność diód. Niektóre listwy straciły na mocy a dodatkowo około 10 diód w ogóle nie świeci + padł jeden zasilacz... Także cześć świeci dobrze natomiast część słabo także moje zadowolenie jest średnie. Jak widać wzmocnienie oświetlenia odbiło się in plus na jakości zdjęć. A teraz najważniejsze: obserwacje po zwiększeniu oświetlenia - rybcie większość czasu spędzają po lewej ciemniejszej stronie bańki jednak wpływają również na jaśniejszą prawą stronę jakby w ramach urozmaicenia czy poszukiwania pokarmu. generalnie wygląda to tak, że ryby stacjonują na wschodzie a na zachód robią krótkie wypady. Poza tym sajki okopują się po lewej stronie bańki.
Pisz, pisz Dobrafie.
Jesteś kopalnią wiedzy jeśli chodzi o ledy - szczególnie dla mnie bo sam planowałem takie oświetlenie zrobić.
A meeka piękna.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #248 : Czerwiec 10, 2011, 13:11:03 »

no jedna meeka pojechała dziś do sklepu - wszystkie korzenie musiałem wyciągnąć, woda z worka na podłodze... dobrze, że żony nie było Wink
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #249 : Czerwiec 10, 2011, 18:05:40 »

no jedna meeka pojechała dziś do sklepu - wszystkie korzenie musiałem wyciągnąć, woda z worka na podłodze... dobrze, że żony nie było Wink
Smiley
Urok reorganizacji w baniaku Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #250 : Czerwiec 13, 2011, 06:03:29 »

wczoraj pojawiły się młode (3 tarło) jak wiadomo Meeki są już tylko dwie także rodzice będą mieli łatwiej,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #251 : Czerwiec 14, 2011, 19:33:35 »

wczoraj pojawiły się młode (3 tarło) jak wiadomo Meeki są już tylko dwie także rodzice będą mieli łatwiej,
A jakieś fotki młodych?
Da rade?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #252 : Czerwiec 23, 2011, 07:05:38 »

fotek zrobiłem ale cienko wyszły, po niecałym tygodniu małe zniknęły. Wygląda na to, że zamiast sajki "uczyć" się lepszej opieki nad nimi to meeki uczą się skuteczniej polować na maluchy.

jako, że emperor pytał o diody - wrzucam parę słów na ten temat.

http://allegro.pl/oswietlenie-do-akwarium-super-white-biale-12-led-i1674941474.html

pierwszy zakup (dwie listwy), pierwsze wrażenie dobre, białe zimne światło, po czasie jednak światło osłabło i padło kilka diód i w chwili obecnej nadają się jako oświetlenie wieczorne.

póżniej były listwy z lerła, ledux - dwie listwy po 12 diód i jedna 18, krótkie listwy mają małe "walcowate" diody i z czasem oczywiście tracą na mocy (kilka również się przepaliło) natomiast listwa 18 diód ma jakieś dziwne kwadratowe diody z żółtą świecącą kropą w środku i te świecą zajebiście, oczywiście listwy te trzeba doszczelniać choć i tak zawsze gdzieś woda się w środku skropli.

następnie kupiłem diody z allegro od użytkownika mselektronik (obecnie nie znajduje tej aukcji), diody dają mocne białe zimne światło, są zalane białą masą w małym aluminiowym ceowniku, wszytko byłoby by ok gdyby masa pod wpływem nagrzewania diód się nie odkształcała, no i gdyby po dwóch miechach nie spalił się zasiłacz...

co polecam, zadowolony jestem z tych kwadratowych płaskich diód (nie znam nazwy) ale imho spisują się dobrze, widziałem je również w żarówkach diodowych - do których również się przymierzałem (i jeśli będę miał się bawić z diodami to spróbuję żarówek led - choć słyszałem, że tam diody też się wypalają i to przy pracy w warunkach domowych nie akwariowych). Gdyby było więcej czasu to sam bym zrobił listwę ale to jest gdybanie, obecnie pod pokrywę wrzuciłem jedną świetlówkę energooszczędną aquaela 11 w bo wiadomo diody straciły na mocy, jednak z diodami nie kończę. Dodatkowo muszę przyznać, że jako dzienne oświetlenie do bańki "nie roślinnej" dają radę a i nurzaniec powoli sobie będzie rósł, moim pielęgnicom zdecydowanie również pasują. Obecnie pod jaśniejszą świetlówką robią sobie wycieczki natomiast większość czasu spędzają w słabiej oświetlonej części akwa. Generalnie jestem zdania, że diody to dobra alternatywa jednak teraz inaczej troszkę bym je dobrał.  

jak ktoś ma pytania to zapraszam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2011, 07:07:48 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #253 : Czerwiec 23, 2011, 15:49:30 »

fotek zrobiłem ale cienko wyszły, po niecałym tygodniu małe zniknęły. Wygląda na to, że zamiast sajki "uczyć" się lepszej opieki nad nimi to meeki uczą się skuteczniej polować na maluchy.
A ja dalej jestem zdania, że to kwestia czasu.
Zapisane

olo11
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #254 : Lipiec 02, 2011, 19:22:54 »

hej witam Dobrafie czy moglbys napisac ile ok potrzeba led do akwa 240 l profilowane? mysle o led w tasmie i w najblizszym czasie planuje kupic. myslalem o 3 tasmach metrowych biallych (ledy co 5 cm) i dodatkowo jedna niebieska do nocnego oswietlenia czy to dobra  wystarczajaca ilosc?  prosze o zdj meek .
Zapisane

pozdrawiam olo
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: