Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 109028 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #315 : Styczeń 29, 2012, 21:40:15 »

mrs właśnie doczytałem jeden z poprzednich Twoich postów - inne pielęgnice przy żaglach to przedszkole?
Dobraf...
często inne pielęgnice przy nich to przedszkole.
Co nie znaczy, że wszystkie pielęgnice. I nie znaczy też, że zawsze.
Czytaj ze zrozumieniem i nie wciskaj mi czegoś czego nie napisałem.
Ale co ja tam wiem…Wink

Bądź poważny, żagle i dyski to jedne z najspokojniejszych pielęgnic, jak dla mnie stary kompromitacja
Na jakiej podstawie twierdzisz, że żagle to jedne z najspokojniejszych pielęgnic?
Tak się składa, że widziałem i placki i żagle w 240l – zachowanie ryb bez porównania. Placków co prawda nie miałem, ale dobrych kilku znajomych ma te ryby w takim właśnie litrażu i nie dzieje się nic niepokojącego –czego nie można powiedzieć o żaglach.
Ale co ja tam wiem…Wink

Do tego twierdzisz, że baniak tej wielkości bardziej nadaje się dla dysków jak dla żagli - dla mnie herezja, chociażby ze względu na osiągane rozmiary...(btw, zerknąłem na wątek Rodii)
No bo się nadają – placki są spokojniejsze.
Reszte napisałem wyżej.
Z resztą nawet Asmi (dla mnie guru jeśli chodzi o palety) miał te ryby długo właśnie w 240l i twierdzi, że taki baniak nadaje się dla tych ryb. Natomiast nie znam nikogo kto przez dłuższy okres czasu miałby żagle w takim baniaku.
Ale co ja tam wiem…’)

240 l to dla żagli męczarnia?, możesz się na mnie gniewać ale fantazja Cię chyba ostatnio ponosi...
Ano męczarnia.
Po raz trzeci – sam się przekonasz.
Inna sprawa, że mnie akurat wisi to co ktoś ma w baniaku.
Przecież nigdzie nie napisałem "oddaj ryby" czy coś w tym stylu.
Napisałem tylko, że gdy ryby dorosną będzie sporo roboty żeby ogarnąć cały baniak. To wszystko.
I celem uzupełnienia - pisząc, że będzie męczarnia - miałem na myśli dorosłe ryby. Myślałem, że to oczywiste.

Swoją drogą, akurat po Tobie spodziewałem się czegoś więcej niż puste teksty w stylu „kompromitacja” czy „herezja”. Myślałem, że spokojnie wymienimy poglądy.
Trzeba było napisać, że brakuje Ci argumentów na prowadzenie rzeczowej rozmowy, zrozumiałbym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 22:52:23 wysłane przez mrs » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #316 : Styczeń 30, 2012, 07:37:48 »

oczywiście cały czas rozmawialiśmy o dorosłych rybach - również w celu uzupełnienia. Tak czy inaczej myślę, że 4 przy odpowiednim aranżu pociągną, oczywiście bez skrajnych sytuacji.

Wedle mojej wiedzy placki i żagle mają temperamenty porównywalne natomiast placki chociażby zgodnie z literaturą wymagają większych baniek, u placków również znane są przypadki zamęczania słabszych osobników przez resztę grupy (w końcu to też pielęgnice). Co nie znaczy, że twierdzę, iż placki nie pociągną w 240 l.

Jakiś czas temu widziałem  i z tego co wiem dalej stoi u znajomego 300 z dorosłymi żaglami (ok. 4szt.) o perturbacjach nie słyszałem, z ciekawości zapytam go jak tam się sprawy mają.

no mrs'sie, fakt trochę Ci "wrzuciłem" ale nie martw się to nie z braku argumentów. "Problem" jest w tym, że w kilku kwestiach mamy całkowicie odmienne zdanie i do porozumienia nie dojdziemy.

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #317 : Styczeń 30, 2012, 07:57:06 »

no mrs'sie, fakt trochę Ci "wrzuciłem" ale nie martw się to nie z braku argumentów. "Problem" jest w tym, że w kilku kwestiach mamy całkowicie odmienne zdanie i do porozumienia nie dojdziemy.
Problem by był, jakbyście mieli takie samo zdanie na każdy temat Wink Tak przynajmniej może coś tam poczytać, bo jakoś dawno nikt się tu z nikim nie "kłócił" Wink
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #318 : Styczeń 30, 2012, 08:08:34 »

Problem by był, jakbyście mieli takie samo zdanie na każdy temat Wink Tak przynajmniej może coś tam poczytać, bo jakoś dawno nikt się tu z nikim nie "kłócił" Wink

I właśnie dlatego cenię to forum, że jest takie na innych modzi mocno się napinają jak się tylko odstaje minimalnie od tematu i banuję przenoszą posty i później średnia postów na takim forum wynosi 2 na tydzień - nudziarstwo.

A Tobie dobraf powiem tak wyrzuciłeś kłodę (choć w sumie ładna była i szkoda jej), która zajmowała pól baniaka i teraz skalary zmieszczą się zwłaszcza 4 bez problemu.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #319 : Styczeń 30, 2012, 09:35:16 »

oczywiście cały czas rozmawialiśmy o dorosłych rybach - również w celu uzupełnienia. Tak czy inaczej myślę, że 4 przy odpowiednim aranżu pociągną, oczywiście bez skrajnych sytuacji.
I tu jak dla mnie znowu jest kłopot, bo żagle to ryby uwielbiające własne towarzystwo.
4 szt. to troszke mało bo jak zapewne zauważyłeś, ryby często pływają razem.
Gdybyś dokupił np. jeszcze 4 sztuki, ich zachowanie byłoby zupełnie inne – bardziej naturalne -  niż tych 4 ryb które teraz masz. Z resztą sądze, że ze 2 żagle w tej chwili mógłbyś dokupić. Ryby są młode i zanim zaczną się przepychanki, minie zapewne z pół roku. Na końcu i tak zredukujesz do jednej pary – takie moje luźne przewidywania.

Oczywiście, życze Ci tego byś przetarł szlak i stworzył baniak w którym 4 ryby będą ze sobą egzystować zgodnie i spokojnie. Na zakończenie tego akapitu – jako przeciwieństwo tego co właśnie napisałem, przytocze baniak Andooszki gdzie w ponad 1000l wody też rządziła dominująca para.

Wedle mojej wiedzy placki i żagle mają temperamenty porównywalne natomiast placki chociażby zgodnie z literaturą wymagają większych baniek, u placków również znane są przypadki zamęczania słabszych osobników przez resztę grupy (w końcu to też pielęgnice). Co nie znaczy, że twierdzę, iż placki nie pociągną w 240 l.
Literatura tak podaje, ale moim zdaniem to informacje nieprawdziwe.
Zgadzam się, paleta może słabszego osobnika zamęczyć, ale z 2 strony brak doniesień choćby o zjadaniu reszty obsady, co w przypadku żagli jest bardzo częste.
No i mimo wszystko te ryby zachowują się spokojniej od skalarów.
Nie chciałbym dalej wypowiadać się na temat dysków bo znam te ryby jedynie z obserwacji u znajomych – Rodia za jakiś czas zda relacje z tego co się dzieje, sam jestem ciekaw jego wrażeń.

Jakiś czas temu widziałem  i z tego co wiem dalej stoi u znajomego 300 z dorosłymi żaglami (ok. 4szt.) o perturbacjach nie słyszałem, z ciekawości zapytam go jak tam się sprawy mają.
Zapytaj, sam jestem ciekaw.

no mrs'sie, fakt trochę Ci "wrzuciłem" ale nie martw się to nie z braku argumentów. "Problem" jest w tym, że w kilku kwestiach mamy całkowicie odmienne zdanie i do porozumienia nie dojdziemy.
No i dobrze, że masz swoje zdanie.
W końcu jako jedyne istoty na ziemi mamy rozwiniętą świadomość – dlaczego więc z niej nie skorzystać?
Jeśli nie zgadzasz się z moimi poglądami, wystarczy napisać i przedstawić swoje argumenty.
Gwarantuje, że nie obrażę się jeśli wyjdzie, że nie mam racji.

Problem by był, jakbyście mieli takie samo zdanie na każdy temat Wink Tak przynajmniej może coś tam poczytać, bo jakoś dawno nikt się tu z nikim nie "kłócił" Wink
Tylko czemu to zawsze trafia na mnie? Wink

A Tobie dobraf powiem tak wyrzuciłeś kłodę (choć w sumie ładna była i szkoda jej), która zajmowała pól baniaka i teraz skalary zmieszczą się zwłaszcza 4 bez problemu.
Będę upierdliwy i Ciebie Andrzeju też poproszę o argument na potwierdzenie w/w zdania.

Nie przyjmuje „tak, bo tak”, „nie, bo nie” itp. Wink
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #320 : Styczeń 30, 2012, 09:50:52 »

A Tobie dobraf powiem tak wyrzuciłeś kłodę (choć w sumie ładna była i szkoda jej), która zajmowała pól baniaka i teraz skalary zmieszczą się zwłaszcza 4 bez problemu.
Będę upierdliwy i Ciebie Andrzeju też poproszę o argument na potwierdzenie w/w zdania.

Nie przyjmuje ?tak, bo tak?, ?nie, bo nie? itp. Wink

Napisałem tylko że przy niezagraconym zbiorniku (mega korzenie, chwasty jak to ty nazywasz i inne tam graty głazy, groty i inne zamki itp.) 4 sztuki nawet dorosłe się zmieszczą w zbiorniku o wysokości 50cm i długości 120cm fakt szerokość wynosi 40cm i dlatego o stadzie dorosłych sztuk nie ma co dyskutować. Baniak jest minimalny dla skalarów więc nie pisałem, że te 4 będą w nim szczęśliwe tylko że się zmieszczą.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #321 : Styczeń 30, 2012, 10:25:30 »

Napisałem tylko że przy niezagraconym zbiorniku (mega korzenie, chwasty jak to ty nazywasz i inne tam graty głazy, groty i inne zamki itp.) 4 sztuki nawet dorosłe się zmieszczą w zbiorniku o wysokości 50cm i długości 120cm fakt szerokość wynosi 40cm i dlatego o stadzie dorosłych sztuk nie ma co dyskutować. Baniak jest minimalny dla skalarów więc nie pisałem, że te 4 będą w nim szczęśliwe tylko że się zmieszczą.
Zmieszczą się, oczywiście.
Żagiel w warunkach akwariowych przy swojej rozpiętości płetw osiągnie może z 15cm +/- 1-2cm, więc i jak miałby się nie zmieścić?
Usunięcie korzenia - jak słusznie zauważyłeś - zwiększyło miejsce do pływania, ale wszystko ma swoje wady i zalety.
Znikneła naturalna bariera - w przyszłości wydzielająca rewiry.
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #322 : Styczeń 30, 2012, 12:00:52 »

Tak sobie czytam tą dyskusję i .... ZONK !
Sam chciałem do swojej 300 wpuścić z 6 szt skalarów i teraz mam wątpliwości....
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #323 : Styczeń 30, 2012, 12:11:52 »

Tak sobie czytam tą dyskusję i .... ZONK !
Sam chciałem do swojej 300 wpuścić z 6 szt skalarów i teraz mam wątpliwości....
U Ciebie powinny się zmieścić masz szerszy zbiornik. Tylko pamiętaj o naturalnej barierze Grin wydzielającej rewiry.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #324 : Styczeń 30, 2012, 12:52:19 »

Tak sobie czytam tą dyskusję i .... ZONK !
Sam chciałem do swojej 300 wpuścić z 6 szt skalarów i teraz mam wątpliwości....
U Ciebie powinny się zmieścić masz szerszy zbiornik. Tylko pamiętaj o naturalnej barierze Grin wydzielającej rewiry.
Co znaczy zmieścić?
Czy ryby wybieramy tak żeby się zmieściły, czy tak żeby miały zapewnione w miare komfortowe warunki?
Idąc tym tokiem myślenia to i mały rekin się zmieści w 300l wody.

Pietach, wpuścić ryby możesz zawsze.
Będziesz musiał w przyszłości - gdy ryby podrosną - zwracać uwagę czy nic złego się nie dzieje.
Nie rozumiem Twoich wątpliwości - przecież nigdzie nie zostało powiedziane żeby żagli nie wpuszczać do zbiornika o długości 120cm.
Cały czas mówimy o ewentualnych kłopotach w przyszłości. Jeśli nie przeszkadza Ci np. pozostawienie jednej dobranej pary to nic nie stoi na przeszkodzie przed zakupem młodej grupy tych ryb.
Moim zdaniem, 240l zbiornik docelowo nie nadaje się dla grupy dorosłych żagli.
Dla młodych  jak najbardziej. Dla dorosłych żagli 240l to męczarnia - no chyba, że dla jednej pary, ale w przypadku tych ryb nie o to chodzi.
Niemniej, znam i takich akwarystów.
Miałem żagle w 240l i do pół roku było super, później nie dało się zbiornika ogarnąć. Dlatego moim zdaniem - docelowy zbiornik powinien się zaczynać od 375l.
Wybór należy do Ciebie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 12:57:28 wysłane przez mrs » Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #325 : Styczeń 30, 2012, 13:13:16 »

Cytuj
Nie rozumiem Twoich wątpliwości - przecież nigdzie nie zostało powiedziane żeby żagli nie wpuszczać do zbiornika o długości 120cm.

Po prostu nie lubię gdy w akwarium jest "mafia"

Przerabiałem to przy pyszczakach - "Yellowki" - samiec dominator poustawiał po kontach dwa pozostałe młodziki - wiem że ryby haremowe ale nie miałem gdzie oddać młodzików.

Teraz mam 4 mieczyki 2+2 i znowu samiec daminator przegonił tego drugiego (choć tej samej wielkości są) w krzaki i biedak tylko wypływa na żarcie.

Skalary od zawsze mi się podobały ale jak mają być gonitwy i patrzeć jak pozostałe siedzą w krzakach albo zostawic tylko parę to nie bardzo mi to pasuje.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #326 : Styczeń 30, 2012, 13:32:27 »

Fakt naturalną barierą może być też wielkość zbiornika. Chłopaki czas zakupić większe baniaki.
Ps. Coraz bardziej te posty pasują do nazwy wątku "Kryptonim Żagiel"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 13:53:48 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #327 : Styczeń 30, 2012, 14:38:30 »

Ja widziałem baniak 250l zrobiony na wzór zatoki Rio Minerua gdzie było wszystko urządzone tak by było zgodnie z biotopem a obsada była taka.....
3 Symphysodon aequifasciatus,6 dorosłych skalarów,3 rineloricarie sp.,6 peckoltia sp., i grupa pstrążnic i też drewno piach i rośliny pływające i odziwo wszystko bujało
ale prawdą jest to że zależy jakie nam się ryby trafią

Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #328 : Styczeń 30, 2012, 15:16:37 »

Po prostu nie lubię gdy w akwarium jest "mafia"

Przerabiałem to przy pyszczakach - "Yellowki" - samiec dominator poustawiał po kontach dwa pozostałe młodziki - wiem że ryby haremowe ale nie miałem gdzie oddać młodzików.

Teraz mam 4 mieczyki 2+2 i znowu samiec daminator przegonił tego drugiego (choć tej samej wielkości są) w krzaki i biedak tylko wypływa na żarcie.

Skalary od zawsze mi się podobały ale jak mają być gonitwy i patrzeć jak pozostałe siedzą w krzakach albo zostawic tylko parę to nie bardzo mi to pasuje.
No to sam musisz wszystko przemyśleć.
Ewentualnie leopoldy, są mniejsze i pięknie się prezentują w grupie.

Fakt naturalną barierą może być też wielkość zbiornika. Chłopaki czas zakupić większe baniaki.
 
Podobnie jak naturalną barierą w rozmowie są idiotyczne, nic nie wnoszące do tematu posty.
Uwielbiam ludzi którzy zabierają głos, a nie mają nic do powiedzenia. Jak w rządzie.

Ja widziałem baniak 250l zrobiony na wzór zatoki Rio Minerua gdzie było wszystko urządzone tak by było zgodnie z biotopem a obsada była taka.....
3 Symphysodon aequifasciatus,6 dorosłych skalarów,3 rineloricarie sp.,6 peckoltia sp., i grupa pstrążnic i też drewno piach i rośliny pływające i odziwo wszystko bujało
ale prawdą jest to że zależy jakie nam się ryby trafią
Ale miałeś okazje obserwować zbiornik dłuższy czas czy tylko go widziałeśą? To mimo wszystko spora różnica.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 15:19:48 wysłane przez mrs » Zapisane

KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #329 : Styczeń 30, 2012, 15:57:46 »

Widziałem go tylko to fakt......ale myśle że warto próbować różne warianty,ja mam 5skalarów w 375l z neonami czerwonymi i jest gitara ale mam porobione rewiry jakby coś ,,im odbiło''
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: