Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: 200 litrów laguna  (Przeczytany 5422 razy)
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #15 : Czerwiec 28, 2009, 13:41:50 »

a czemu wg.mnei da sie jeszcze to uratować.
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
laguna
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #16 : Czerwiec 28, 2009, 16:52:47 »

to znaczy przepraszam nie rozumiem Wink co tu do ratowania?

Juz nie mam 45 l, teraz urzęduje tam ptasznik;)
Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #17 : Czerwiec 28, 2009, 17:01:05 »

zrob restart akwarium. wymien podłoze, nasadz 2 x wiecej roslinek i kup 2-3 gatunki rybek. czytaj wiecej lektury
widzę, że się nam na forum super ekspert narodził Wink
nie słuchaj go, akwarium bardzo ładne, zamiast skałki możesz dać korzeń (jeśli oczywiście chcesz), bardzo się cieszę, że coraz więcej kobiet interesuje się akwarystyką, pozdrawiam cię i życzę powodzenia papa
Zapisane

koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #18 : Czerwiec 28, 2009, 21:04:06 »

z tym restartem to kompletna BZDURA Embarrassed
Zapisane

laguna
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #19 : Czerwiec 29, 2009, 07:43:25 »

no tak mi sie wydaje Wink w sumie od roku czytam wasze posty, dzieki wam wiele rzeczy sie nauczylam i umiem juz zobaczyc kiedy ktos sie zna na czyms a kiedy gada bzdury, znaczy nie chce sie tu wymadrzac ani nic Wink dzieki za wszystkie opinie. dzis robie przycinke bo zaroslo mi niemilosiernie akwa
Zapisane
Antosia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69



« Odpowiedz #20 : Lipiec 04, 2009, 08:27:34 »

Witaj Laguno.Obejrzałam sobie Twoje akwa.Bardzo podoba mi się gąszcz roślinek,aż niewiarygodne,że niczym nie nawozisz.Tylko wiesz...ta skała troszkę psuje efekt,jest przytłaczająca.Może byś tak przesunęła ją w któryś kąt akwarium?
Czekam na zdjęcia po przycince.
Zapisane

Pozdrawiam.
Pokaż mi swoje akwarium, a będę wiedziała, czy słuchać Twoich rad.
laguna
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #21 : Lipiec 06, 2009, 20:08:43 »

wlasnie dzis albo jutro zrobie zdjecia po przycince bo zupelnie inaczej wyglada;)

ze skala jest jeszcze jeden problem, otoz skalary utworzyly sie w pary i wyznaczyly sobie skale jako koniec swojego terytorium, takze teraz jedna polowa jest jednej pary, a druga polowa drugiej pary. raz mialam skale z jednej strony to wtedy jedna para gniezdzila sie na malym skrawku, a druga miala pole do popisu, dlatego tez boje sie wynosic skale bo skalary oszaleja!
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #22 : Lipiec 06, 2009, 20:12:55 »

wlasnie dzis albo jutro zrobie zdjecia po przycince bo zupelnie inaczej wyglada;)

ze skala jest jeszcze jeden problem, otoz skalary utworzyly sie w pary i wyznaczyly sobie skale jako koniec swojego terytorium, takze teraz jedna polowa jest jednej pary, a druga polowa drugiej pary. raz mialam skale z jednej strony to wtedy jedna para gniezdzila sie na malym skrawku, a druga miala pole do popisu, dlatego tez boje sie wynosic skale bo skalary oszaleja!

pisz ,,ł,, i ,,ą,, bo nie wiadomo o co chodzi , wychodzi z tego wyraz ,,skala,, a nie ,,skała,,.
Zapisane
koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #23 : Lipiec 06, 2009, 20:48:36 »

wlasnie dzis albo jutro zrobie zdjecia po przycince bo zupelnie inaczej wyglada;)

ze skala jest jeszcze jeden problem, otoz skalary utworzyly sie w pary i wyznaczyly sobie skale jako koniec swojego terytorium, takze teraz jedna polowa jest jednej pary, a druga polowa drugiej pary. raz mialam skale z jednej strony to wtedy jedna para gniezdzila sie na malym skrawku, a druga miala pole do popisu, dlatego tez boje sie wynosic skale bo skalary oszaleja!
w takim razie nie ruszaj skałki,to że się komuś nie podoba nie znaczy że masz psuć tego z czym twoje skalarki się pogodziły,bo chodzi o to aby rybcie czuły się u ciebie jak najlepiej, z czasem możesz obsadzić ją mchem, i po sprawie.

                                                      powodzenia.
Zapisane

laguna
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #24 : Lipiec 17, 2009, 12:02:16 »

Witam, zmienilam odrobine wystroj. Poki co wyjelam skale, i za bardzo nie mam pomyslu jak zagospodarowac teren, ktos ma moze jakis pomysl??

I mam problem, na przedniej szybie zaczely mi rosnac glony - male zielone kropki, moglby ktos je zidentyfikowac?

aha zdjecie nowego wystroju na pierwszej stronie pozdrawiam
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #25 : Lipiec 17, 2009, 12:37:33 »

Witam, zmienilam odrobine wystroj. Poki co wyjelam skale, i za bardzo nie mam pomyslu jak zagospodarowac teren, ktos ma moze jakis pomysl??

I mam problem, na przedniej szybie zaczely mi rosnac glony - male zielone kropki, moglby ktos je zidentyfikowac?

aha zdjecie nowego wystroju na pierwszej stronie pozdrawiam
Umieść jakiś ładny korzeń, możesz go obsadzić anubiasami, mchem lub mikrozoriami. Te roślinki nie wymagają mocnego oświetlenia, a ty masz tylko 0,3 W/litr. Poza tym zbrojniki na pewno się ucieszą z korzenia  Cheesy
Zapisane

laguna
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #26 : Lipiec 19, 2009, 19:23:19 »

ok, a nikt nie umie odpowiedziec co to za glony mnie zaatakowaly? poki co scieram je scierka, ale wolalabym wiedziec czemu tak sie dzieje
Zapisane
wiwi00
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #27 : Lipiec 27, 2009, 14:21:43 »

ja też mam ten sam problem... możesz spróbować jakimś preparatem od glonów (ale mi tylko trochę to pomogło). A jak coś, to nie wiem skąd się one biorą
Zapisane

120l
3x neon Innesa
3x neon diamentowy
3x neon platynowy
3x mieczyk czerwony
9x molinezja "Black Molly"
2x glonojad syjamski
1x glonojad(zbrojnik)
2x krewetka Amano
1975maniek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



« Odpowiedz #28 : Lipiec 27, 2009, 15:21:32 »

W moim akwarium od 2 tygodni mam takie same glony co ty (zielone kropeczki na szybie i pojawiają się na roślinach). Robiłem testy i wszystko jest w normie.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: