Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 303907 razy)
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #15 : Grudzień 11, 2004, 21:54:25 »

Cytat: Komandos
nie koniecznie trzeba czekać ja odrazu wpuszczam ryby tylko że wlewam do wody witaminki :wink:


Od razu wpuszczasz ryby do świeżej wody w akwa ? Można im tylko współczuć.
Zapisane
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #16 : Grudzień 12, 2004, 14:16:49 »

no, akwa juz sprzątnelam, no i jedyną rybką ktora sie mnie nie boi jest..molinezja:) jest super:) w akwa spuscilam wode do polowy i jest juz krystalicznie czysta
w poniedzialek pojde jakies rybki dokupic tak mysle zeby dokupic

: ze 4 molinezje, 4 neonki ( tylko nie wiem czy czarne czy inessa, zastanawiam sie jeszcze, bo mam jedengo czarnego i chcialabym zeby mial towarzystwo) 1 bojownik i 4 zabki, wtedy bym miala 11 rybek i 4 zaby, mialam juz te ryby i jako jedyne swietnie sie u mnie chowaly, co o tym myslicie, i jakie rybki jutro kupic?? bo wszystkich chyba od razu nie kupie, co? kasy mi nie starczy:(
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #17 : Grudzień 12, 2004, 14:20:09 »

Cytat: mdramski
Cytuj


Od razu wpuszczasz ryby do świeżej wody w akwa ? Można im tylko współczuć.



Ale ja nigdy nie wymieniam całej wody zawsze chociarz troche zostawiam tamtej starej
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #18 : Grudzień 12, 2004, 14:22:31 »

Podmiana wody to ok. 20-30%, czasem więcej. Jak zostawiasz tylko ciut starej wody to raczej dobrze się nie odbije na zdrowiu ryb. Zresztą w ogóle się wymiany wody nie robi - tylko podmiany.
Zapisane
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #19 : Grudzień 12, 2004, 18:40:06 »

ja spuścilam ok 40 %, bo woda byla naprwade brudna, tzn. glony byly, woda oczywiscie zielona nie byla:) a jakie rybki w poniedzialek moge kupic, z tych co wymienilam powyzej, nastepne kupie za miesiąc:)
Zapisane
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #20 : Grudzień 12, 2004, 19:52:13 »

Ja proponuje narazie przeczytac jakoms ksiązke, zdecydowac sie na jakis dany biotop i wybrac rybki które ci odpowiadają Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #21 : Grudzień 12, 2004, 21:38:24 »

moze afrykanski?? skądś wytrzasnelam ze moj sumik jest afrykanski, jakie rybki są z afryki, są ladne i malo wymagające??  a bojownik moglby byc?? wiem ze z afryki nie jest, ale on jest malo wymagający i jest piękny no i chcialabym molinezje bo są fajniutki, co wy na to?? molinezje tez chyba nie są z afryki:(SadSadSadSadSadSadSadSadSadSad
Zapisane
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« Odpowiedz #22 : Grudzień 13, 2004, 13:34:38 »

Cytat: karolineczka
ja spuścilam ok 40 %, bo woda byla naprwade brudna

lepiej wymieniaj raz w tygodniu po 20% niż raz w miesiący 40%.
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #23 : Grudzień 13, 2004, 15:24:06 »

hej, bylam w akwarystycznym  i facetka z akwarystycznego doradzila mi gurami plamiste no i kupilam je sobie. Po w puszczeniu do akwa molinezja zaczela je ganiac i skubac, a te glupiutkie nawet sie nie bronią, inne ryby normalnie zaaragowaly na gurami, i jak  rozpoznac samice od samca?? i jak sie nimi opiekowac?? cos tam czyztalam i są to ponoc sympatyczne ryby, latwe w hodowli, ale jja chcieć wiecej informacji;]
Zapisane
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« Odpowiedz #24 : Grudzień 14, 2004, 12:18:36 »

widze ze porady nic ci nie pomagaja, my swoje, a ty swoje... :roll:
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #25 : Grudzień 16, 2004, 14:08:41 »

nie rozumiem, kupilam  te rybki ktore mi doradzono  mowiono, ze są latwe w hodowli. Z ksiazki przeczytalam ze mogą byc z kazdymi rybami  (tzn. tymi ktore ich nie zjedzą) no i postanowilam ze kupie, jesli ponoc takkie fajne są, molinezji juz troche przesze. Musze dokupic molinezji kikla i neonkow:) i jakies witaminki dla rybki bo sie skonczyly:(
Zapisane
hurcik
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 123


« Odpowiedz #26 : Grudzień 30, 2004, 15:04:14 »

Twój sum to napewno jakiś giętkoząb to on możę być przyczyną znikania rybek.UWAŻAJ NA NIEGO!!!! Cheesy
Zapisane
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #27 : Grudzień 30, 2004, 19:49:37 »

Giętkoząb, co to za nazwa?? w sklepie poprostu napisane, "sumik". Z zachowania baardzo płochliwy, nie lubi światła, i lubi krystalicznie czystą wode, (wtedy nabiera kolorkow ) . Jak byś mógł to przybliż mi troche ten gatunek, czy co to takiego. A propos, dokupilam 2 molinezje, i 2 neonki, czują sie swienie,. MOlinezje jak głupie wcinają rośliny, a neonki sobie plywajją, jak bede miala kase to dokupie tych neonkow, bo to stadne, no nie??
Zapisane
hurcik
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 123


« Odpowiedz #28 : Grudzień 30, 2004, 21:02:57 »

giętkożeby to takie sumy pochodzące z afryki żerujące w nocyich rozmiary są różneod15-30cm.to on może ci rybki zjadać.Nie lubią światła.Jak wyjdzie w dzień to jest strasznie płochliwy.A co do neonów to stadna rybka kąsaczowata.Powinno się ją trzymać w stadzie liczącym ok 10,15 osobników
Zapisane
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #29 : Styczeń 01, 2005, 22:15:30 »

a "zmiesci" mi sie 10 neonków?? A co to tego giętko...( jak to sie pisze) no to on malych rybek nie atakuje, ale widzialam jak zaatakowal od tylu glonojada, kiedy ten wisial na szybie. Jes wstretny, ale ma slodki pyszczek, dzieki za odpowiedź, szcześliwego Nowego Roku!!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: