Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « maniekb [240l] - Ameryka Pd. i Śr. - BlackWater
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: maniekb [240l] - Ameryka Pd. i Śr. - BlackWater  (Przeczytany 7028 razy)
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #15 : Wrzesień 06, 2009, 14:49:34 »

Teraz to rozumiem tylko predzej sie pogubiłem bo napisałeś restart a to praktycznie nie był restart...
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
momopl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 06, 2009, 16:17:50 »

A ja sie chciałem spytać czy ten trzciniak jest żywy??
Zapisane
piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« Odpowiedz #17 : Wrzesień 06, 2009, 16:32:01 »

Raczej nie.
Przelerzał przecie z rok za akwarium Grin
Zapisane
maniekb
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 07, 2009, 10:59:49 »

A ja sie chciałem spytać czy ten trzciniak jest żywy??

Kiedyś miałem dwa trzciniaki i zawsze uszczelniałem pokrywę, ale któregoś razu o tym zapomniałem no i pech chciał, że wtedy jeden z trzciniaków wybrał się na wędrówkę ;/ Szukałem go następnego dnia, ale nigdzie nie mogłem go znaleźć i teraz (po około roku czasu) znalazł się pod szafką na akwarium, jednak wtedy z przyczyn czysto technicznych nie byłem w stanie tam zajrzeć. Szkoda, bo to bardzo fajne stworzenia, kiedyś pewnie jeszcze do nich powrócę, ale teraz idę bardziej w stronę BW, więc już nie chcę mieszać biotopów.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 07, 2009, 11:55:59 »

Podoba mi się.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
maniekb
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 21, 2009, 23:26:42 »

Nastąpiły drobne zmiany Wink) Z góry przepraszam za jakość zdjęć, w najbliższym czasie spróbuję coś pokombinować ze statywem i opcjami aparatu, bo fotograf ze mnie żaden.

Tak akwarium wyglądało po około tygodniu:


Tu natomiast młode pielęgnice meeka, które znajdują się w akwa 112l:


A tu już akwa po około dwóch tygodniach, po drobnych zmianach:


I karmienie:


Może na zdjęciach niezbyt jest to widoczne, ale woda w akwa jest krystalicznie czysta, dzisiaj jednak się to zmieniło, ponieważ dodałem szyszki olchy, a liście dębu i buku już się suszą i czekają na swoją kolej Wink
Przy okazji wymieniłem też grzałkę na Jagera 150W, do filtra jutro wrzucę torf w granulkach, dołożyłem również samca zbrojnika niebieskiego (na razie to młody ogier, ale mam nadzieję, że ogarnie dwie samiczki Tongue), 4 x ampularia (2 x żółta i 2 x brązowa) i dodatkowo 2 x neritina - jeszcze kilka dokupię bo śliczne te ślimaki Smiley)
Zrezygnowałem jednak z dokładania ryb, być może za jakiś czas również meeki pójdą w odstawkę na rzecz jakiś drobniejszych pielęgniczek, ale na razie pozostanie taka obsada, czyli:
5 x skalar (2M + 3K)
4 x p. meeka (2 parki)
3 x zbrojnik niebieski (1M + 2K)
1 x rak marmurkowy (już raz miał jajeczka, następnym razem odchowam młode w oddzielnym akwa)
4 x ampularie (2 x żółta, 2 x brązowa)
2 x neritina zebra (jeszcze pewnie ze 3 dorzucę)
n x świderek + n x jakieś ślimaki świderkopodobne (mają krótszą muszlę i jakoś niechętnie one przesiadują w piachu, czy żwirku) - może jak dorzucę helenki to sobie z nimi poradzą...

Na dniach wrzucę jeszcze zdjęcia z akwariową herbatką, jednak jeszcze bez liści bo na te jeszcze za wcześnie Smiley)



Pozdrawiam
Maniek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 09:22:51 wysłane przez maniekb » Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #21 : Wrzesień 22, 2009, 15:14:10 »

No fajne masz te akwaria  Good !
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 22, 2009, 16:26:49 »

Podoba mi się:) btw jakie to gałęzie i skąd je masz??
Zapisane

maniekb
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 22, 2009, 17:25:46 »

Podoba mi się:) btw jakie to gałęzie i skąd je masz??

Gałęzie niestety nie wiem z jakiego drzewa pochodzą, przeleżały kilka lat w stawie mojej dziewczyny, a teraz wylądowały u mnie w bajorku Wink)
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #24 : Wrzesień 22, 2009, 19:44:50 »

baniak coraz fajniejszy, także gratuluję, mam pytanie natury technicznej jak wygląda sprawa pielęgnacji? (podmiany, czyszczenie szyb itp.) i jak wygląda sprawa glonów - czy nie pojawiają się ich wysypy, pytam bo prawdopodobnie za jakiś czas zrezygnuję z roślin bo chodzi mi po głowie aranż w jakimś tam stopniu zbliżony do Twojego. Btw muszę przyznać, że z ciekawością śledze losy Twojej bańki, aha jeszcze jedno fotki przydałyby się lepsze ale to to pikuś.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 19:46:29 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
maniekb
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 22, 2009, 22:34:17 »

Muszę przyznać, że po części przeszedłem na tego typu akwarium bo studia nie pozwalają mi na częste moczenie łap w baniaku i zabawy np. z roślinami, a po drugie coś mnie zawsze przyciągało do takich "bardziej naturalnych" baniaków, no ale do rzeczy...
Jeżeli chodzi o podmiany wody, to podmieniam ją co tydzień bądź dwa, w ilości około 15-20% (dwa wiadra) - podmieniam na odstaną kranówkę. Muszę przyznać, że szyb nie potrzebowałem czyścić odkąd założyłem to akwa, ale na wszelki wypadek czyścik magnetyczny jest w pogotowiu. Co do glonów to hmm... po prostu ich nie ma, wszelkie nawet małe ich szczątki wcinają mi moje zbrojniki niebieskie, tak wysprzątały akwa, że nie ma praktycznie co po nich czyścić, a wszelkie gałęzie i korzenie są wręcz "wylizane"... ah zapomniałbym jest jeden minus - sr*ją na potęgę i tylko ich odchody leżą na piasku, ale te dają się z łatwością odkurzyć przy podmianach wody - mam taką około 50-60cm plastikową rurkę połączoną z wężem gumowym i jak ściągam starą wodę z baniaka to latam tą rurką po dnie w odległości około 1cm i ładnie mi to wszystko sprząta - o wiele łatwiejsze jest takie odmulanie niż w przypadku zwykłego żwirku.
Myślę, że taki stan akwarium zawdzięczam poniekąd sporej nadfiltracji, bo rybki raczej lubię czasem przekarmić. Planuję jednak głowicę Aqua Szuta wymienić na jakiś filtr kanistrowy, myślałem o Aqua Nova 1500, ale to się jeszcze okażę jak zbiorę trochę kasy Smiley)
Fotki niebawem postaram się wrzucić ciekawsze i lepszej jakości, bo nie bardzo potrafię jeszcze obsługiwać tę lustrzankę Grin
Zapisane

maniekb
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 23, 2009, 18:22:00 »

Wrzucam kolejne zdjęcia tym razem odrobinę lepszej jakości, ale jeszcze nad tym muszę popracować. Niestety nie udało się pokazać prawdziwego piękna i wybarwienia ryb, nawet herbatka jest jakoś mniej widoczna niż w rzeczywistości. No nic... będę próbował i testował jeszcze opcje aparatu Wink)

Ampularie:


Samiec p. meeka pilnujący gniazda (w kokosie została złożona ikra):


Samce pielęgnicy meeka:


Narybek pielęgnicy meeka w akwa 112l:


Ślimaki w 112l:


Skalarki:


Część baniaka:


Młody samiec zbrojnika niebieskiego:


Niestety, ale część mieszkańców akwarium nie dała się uchwycić, najchętniej chyba dzisiaj ampularie pozowały Grin
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 09:23:57 wysłane przez maniekb » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #27 : Wrzesień 23, 2009, 19:23:37 »

no nowe foty lepsze, ładne p. meeka, dzięki za "opis pielęgnacji" Twojej bańki.
A jeszcze jedno widzę, że masz tylko jedną świetlówkę - pokrywa własnej roboty? czy jak?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2009, 19:27:02 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
maniekb
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 23, 2009, 20:12:21 »

no nowe foty lepsze, ładne p. meeka, dzięki za "opis pielęgnacji" Twojej bańki.
A jeszcze jedno widzę, że masz tylko jedną świetlówkę - pokrywa własnej roboty? czy jak?

Nie, trafiłem ostatnio na okazję i kupiłem akwarium + pokrywa + filtr (głowica AS) + grzałka z termostatem za równe 100zł, ale świetlówki niestety nie działały, a w sklepie dostałem tylko jedną, więc tak zostało na razie - w sumie sam nie wiem czy będę dokładał tą drugą czy już tak zostawię bo wydaje mi się, że światła jest wystarczająco Wink
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #29 : Wrzesień 23, 2009, 20:20:19 »

Super masz te ryby.  Good ! Tak szybko Ci meeki slozyly ikre??  Huh
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: