Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Pielęgniczki Ramireza + Agasoza + Pielęgnice Kakadu + Mekki
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielęgniczki Ramireza + Agasoza + Pielęgnice Kakadu + Mekki  (Przeczytany 5489 razy)
Trol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« : Styczeń 05, 2005, 20:02:47 »

Zastanawiam się nad obsadą do mojego nowego akwarium 300 l. Myslałem nad Pielęgnicami Kakadu (1 samiec + 2 samice), Pielęgniczki Agzasizy (1 samiec + 2 samice), Pielęgnice Mekki (1 para) i Pielęgniczki Ramireza (1 para). Do tego kilka zbrojników i może jeszcze coś :roll: (tylko nie weim co). Nie weim czy w takim akwarium nie pozabijają mi się te pielęgnice. Prosiłbym o jakieś rady, czy może być taka kombinacja i co jeszcze mam dorzucić, lub zmienić.  Smiley
Zapisane

450 l - akwa ogólne - Miedziki, Zwinniki, Molinezje, Mieczyki, Gupiki, Glonojady, Kiryski, Kosiarki, Giętkozęby
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2005, 22:10:58 »

jesli mekki urosną do maksymalnych rozmiaró mniejsze pielęgnice mogą być pożarte na obiadek mekka rośnie do 15 cm a taka mała ramirezka szczegulnie samiczki pozostałych dorastaja do 5 cm ... nie wiem takei jest moje zdanie
Zapisane

mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #2 : Styczeń 09, 2005, 01:28:26 »

Ja też nie dam głowy, że ramirezy i kakadu przepadają za sobą.
Zapisane
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 09, 2005, 10:03:35 »

masz stosunkowo duży zbiornik i to daje Ci duże ople do popisu jeśli już decydujesz się na pielęgnice to możę zrób z tego Malawi albo ja proponuje np: pare pielęgnic salvinia, pare mekki, do tego jeszcze możesz dorzucić pielęgnice miodowe sajki itp popatrz na jakieś przykłądowe obsady to Ci pomoże a taka mała ramirezka kakadu agasiza to rpzepadą w takim akwa nawet ich dosyć czesto chyab nei zobaczysz... to jest takie moje skromne zdanie przykłądy dałem tak troceh z głupa no ale zrobisz jak uważasz
Zapisane

Trol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #4 : Styczeń 09, 2005, 13:40:57 »

Na razie się jeszcze zastanawiam, czytałem artykuł na stronce że Mekki potrafią byc bardzo agresywne. Malawi jakoś mi sie nie widzi. Masz troche racji emem 18 że to dosyć spore akwa i małe rybki trudno zlaleźć będzie. Może wybiore coś podobnego co mi napisałeś, albo mniejsze pielęgnice wle po kilka par a nie po jednej. Jeszcze duzo wody filter przefiltruje nim to będe miał. Na razie zaczynam od zrobienia stolika. Może w lecie będe miał już wszystko:)
Zapisane

450 l - akwa ogólne - Miedziki, Zwinniki, Molinezje, Mieczyki, Gupiki, Glonojady, Kiryski, Kosiarki, Giętkozęby
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 09, 2005, 13:45:02 »

życze powodzenia !!! szczerze Ci zazdrosze bo jak na razie niestety nie mam mozliwości na 300l jesli szukasz kilku par to jeszcze mogę ci polecić sajki zebry żółtaczki indyjskie też są bardzo ładne ... powodzenia !!!
Zapisane

Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #6 : Styczeń 09, 2005, 16:00:40 »

Moze pielęgnice miodowe? Piękne i dość spokojne rybki Wink

Na dno stado kirysków.

Można jeszcze coś dodać.

Uh rozmarzyłam się Sad
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Trol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #7 : Styczeń 17, 2005, 22:57:52 »

Kupiłem ramirezy i po 3 dniach złożyły ikre Smiley Bardzo piękne ryby to są:)
Zapisane

450 l - akwa ogólne - Miedziki, Zwinniki, Molinezje, Mieczyki, Gupiki, Glonojady, Kiryski, Kosiarki, Giętkozęby
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #8 : Styczeń 19, 2005, 23:17:28 »

Nie widzę powodu by te pielęgniczki nie były trzymane razem jedynie mekki proponuje odzrzucić i będziesz miał niezłą kolekcję małych pielęgniczek jakbyś dorzucił jeszcze akarkę kratkowaną  zamiast tych meek to byś miał komplet.I nie pozabijają się bez przesady to nie wielkie pielęgnice z środkowej ameryki,po za tym są one dość często trudniejsze i bardziej wymagające ale za to jakie ciekawe z nich zwierzaki zawsze coś się miedzy nimi dzieje i jest co obserwować mimo że się niby chowają ale tylko wtedy jak nie ma pokażnej ilości roślin w akwarium.Przy większej obsadzie różnych takich gatunkow jest na co popatrzeć(sam miałem kiedyś tylko cztery gatunki ale dziś to znowu ciągnie do nich bo są łatwiej dostępne) Ach! Jeszcze obowiązkowo pielęgniczki żółte no i jeszcze inne co to się pokazują a takie ładne i ciekawe no ale, ech... wszystkich mieć przecież nie można a szkoda  :wink:
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 20, 2005, 18:08:53 »

Duch kiedyś pisał że mu ramirezki z kakadu nie chciały razem... ale on miał tylko 200l;)

qrcze z samymi apisto będzie bardzo pusto w tych 120cm Cool
Zapisane

gg:1384140
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #10 : Styczeń 20, 2005, 22:26:47 »

Heh! To samo bym powiedział że z samymi pilęgnicami tanganika czy malawi będzie pusto :lol: Jak będzie tego parę gatunków to ruszać się to będzie i może zabrzmieć to na pierwszy raz dziwnie ale większa ilość choćby takich apistogramów to zmniejszona właśnie agresywność a zwiększona ruchliwość i śmiałość ryb.Zasada ta sama jaką usłyszałem od paru akwarystów co mają bzika na punkcie tych tanganika i innych:Należy trzymać większą ilość i różnorodność gatunków by wyeliminować agresywność.Coś w tym musi być i tak nieraz się zastanawiam że na tym forum za bardzo się panikuje z tymi pielęgnicami że to się pobiją i sobie "ała" zrobią :wink:Parę razy jak sobie po grzbiecie przejadą to się im nic nie stanie nie panikujmy to ich część życia tyle że no właśnie, tanganika razem apistograma razem itp.a problemem jest by nie łączyć pielęgnic które warunki życiowe i zachowania zwłaszcza mogą mieć zbyt odmienne, chociażby autor tego postu co się zastanawiał czy mekki dać do tej obsady pielęgnic.Za każdym razem razem zadziwia mnie gdy pada pytanie czy można kakadu z barwniakiem lub kakadu z ramireza i widzę stanowcze okrzyki że nie nie!Przenigdy takich problemów nie miałem i nasuwa mi się refleksja że być może właśnie przez to iż jak gatunki będą dwa to problem, ale jak już cztery to będzie w miarę spokojnie hm..może to własnie to.
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #11 : Styczeń 20, 2005, 22:40:11 »

Prawda jest taka, że co akwarium to zachowanie ryb może się znacznie różnić. Poza tym każda rybka też jak sądzę, ma swój charakterek. Ważne, aby umieć znaleźć pewien kompromis. I zgadzam się co do jednego - jak raz się dwie ryby pogonią, to nic im nie będzie. W naturze to normalne.
Zapisane
hurcik
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 123


« Odpowiedz #12 : Luty 15, 2005, 18:05:24 »

ja bym polecał większe pielęgnice Cheesy i moja propozycja jest taka:sajica,zebra,salvina,meeka,miodowa,sewerum,pomarańczowopłetwa i może ziemiojady czerwonogłowei na dno gibbiceps lub plekostomusi jakieś sumy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: